• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Координаційного штабу з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення, Склад колегіального органу від 17.06.2022 № 708
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 17.06.2022
  • Номер: 708
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 17.06.2022
  • Номер: 708
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2022 р. № 708
Київ
Про утворення Координаційного штабу з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 52-р від 23.01.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Координаційний штаб з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Координаційний штаб з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71


Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2022 р. № 708
(в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України
СКЛАД
Координаційного штабу з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, голова Координаційного штабу
Перший заступник (заступник) Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, секретар Координаційного штабу
Перший заступник (заступник) Міністра закордонних справ
Перший заступник (заступник) Міністра соціальної політики
Перший заступник (заступник) Міністра цифрової трансформації
Перший заступник (заступник) Міністра юстиції
Перший заступник (заступник) Міністра оборони
Перший заступник (заступник) Міністра внутрішніх справ
Перший заступник (заступник) Голови Національної поліції
Перший заступник (заступник) Голови Держприкордонслужби
Перший заступник (заступник) Голови ДМС
Перший заступник (заступник) Голови Нацсоцслужби
Заступник Голови Центральної виборчої комісії (за згодою)
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Представник Офісу Президента України (за згодою)
Представник Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим (за згодою)
Представник Офісу Генерального прокурора (за згодою)
Представник Служби зовнішньої розвідки (за згодою)
Представник СБУ (за згодою)
Представник Апарату Ради національної безпеки і оборони України (за згодою)
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини) (за згодою)
Представник Координаційного центру з надання правничої допомоги (за згодою)
Голова Меджлісу кримськотатарського народу (представник Голови Меджлісу кримськотатарського народу) (за згодою)
Представники міжнародних гуманітарних організацій, громадських об’єднань (за згодою)
( Додаток в редакції Розпорядження КМ № 52-р від 23.01.2024 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2022 р. № 708
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційний штаб з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України
1. Координаційний штаб з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Координаційний штаб), є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України та утворюється з метою сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - депортовані особи).
2. Координаційний штаб у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Координаційного штабу є:
1) сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань захисту прав депортованих осіб;
2) визначення шляхів і способів вирішення проблемних питань щодо захисту прав депортованих осіб;
3) поширення інформації про свою діяльність.
4. Координаційний штаб для виконання покладених на нього завдань:
1) бере участь у розгляді та розробленні проектів нормативно-правових актів з питань захисту прав депортованих осіб;
2) подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції:
процедури повернення депортованих осіб під владу України або на територію країн, що не здійснюють збройної агресії проти України та не сприяють їй;
першочергових дій державних органів, органів місцевого самоврядування щодо депортованих осіб, що повертаються під владу України;
3) взаємодіє з державним підприємством "Український національний центр розбудови миру", на яке відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2022 р. № 434 "Питання виконання Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року" покладено виконання функцій Національного інформаційного бюро відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 р. щодо отримання інформації про депортованих осіб.
5. Координаційний штаб має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою).
6. Координаційний штаб під час виконання покладених на нього обов’язків взаємодіє з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
7. Посадовий склад Координаційного штабу затверджується Кабінетом Міністрів України.
Голова Координаційного штабу затверджує його персональний склад та в разі потреби вносить зміни до нього.
8. Головою Координаційного штабу є Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Голова Координаційного штабу:
здійснює керівництво діяльністю Координаційного штабу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань;
дає обов’язкові для виконання доручення членам Координаційного штабу;
скликає засідання Координаційного штабу, визначає порядок денний засідань Координаційного штабу, головує на них;
представляє Координаційний штаб у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
9. Формою роботи Координаційного штабу є засідання, що проводяться у разі потреби.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Координаційного штабу забезпечує його секретар.
Засідання Координаційного штабу вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина його членів.
Голова Координаційного штабу може прийняти рішення про проведення засідання Координаційного штабу в режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Координаційного штабу в такому режимі у засіданні Координаційного штабу.
10. На своїх засіданнях Координаційний штаб розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Координаційного штабу.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам Координаційного штабу та Кабінетові Міністрів України.
Член Координаційного штабу, який підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
11. Пропозиції та рекомендації Координаційного штабу можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.
12. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного штабу покладається на Мінреінтеграції.