Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 28 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Розподіл, Звіт, Форма типового документа, Умови, Порядок від 11.06.2025 № 674
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 червня 2025 р. № 674
Київ
Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році
Відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України та статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році, що додаються.
2. Здійснити розподіл обсягу освітньої субвенції здержавного бюджетумісцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році згідно з додатком.
3. Міністерству фінансів забезпечити внесення в установленому порядку змін до розпису державного бюджету.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 червня 2025 р. № 674
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році
( Див. текст )
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
3. Субвенція спрямовується на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, зокрема реалізацію проектів, пов’язаних із новим будівництвом захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення у закладах загальної середньої освіти.
Реалізація проектів, пов’язаних із новим будівництвом захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення у закладах загальної середньої освіти (далі - проекти), здійснюється з дотриманням вимог містобудівного законодавства, екологічних та соціальних норм, будівельних норм, нормативних документів, обов’язковість застосування яких встановлена законодавством, щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, енергоефективності, укриття населення в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту, інженерно-технічних заходів цивільного захисту, вимог пожежної та техногенної безпеки.
4. Субвенція спрямовується на реалізацію проектів у разі дотримання таких умов:
у закладі освіти освітній процес здійснюється за дистанційною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти;
заклад освіти розташований на території територіальної громади, визначеної в переліку територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти, затвердженому наказом МОН;
будівлі та/або споруди закладу освіти, в яких безпосередньо здійснюється освітній процес, не мають пошкоджень, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, або їх усунення не потребує проведення будівельних робіт, чи будівлі та/або споруди, що мали такі пошкодження, були відновлені шляхом будівництва. Інформація про пошкодження об’єкта та його відновлення підтверджується даними з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (за наявності). Завершення будівельних робіт на такому об’єкті та його прийняття в експлуатацію підтверджується зареєстрованою відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю декларацією про готовність об’єкта до експлуатації або виданим ним сертифікатом;
реалізація проекту спрямована на збільшення кількості здобувачів освіти, які можуть навчатися за очною формою, з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти в закладі освіти та для яких можна забезпечити одночасне укриття в захисній споруді цивільного захисту в разі виникнення надзвичайної ситуації;
заклад освіти, в якому планується нове будівництво захисної споруди цивільного захисту чи споруди подвійного призначення, не має захисних споруд цивільного захисту або має лише найпростіше укриття;
наявність в Реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва проектної документації та позитивного звіту про результати експертизи проекту будівництва;
завершення реалізації проекту до кінця поточного року.
5. Використання субвенції здійснюється на умовах співфінансування:
1) для бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності 1,3 і більше, а також для обласних бюджетів та бюджету м. Києва:
не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
2) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 і більше:
не більш як 80 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 20 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
3) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 0,7 і більше:
не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
4) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності менше 0,7 та бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів:
не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням у частині співфінансування.
Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
Джерелами співфінансування з місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам.
6. Місцеві ради та військові адміністрації населених пунктів подають проектні заявки за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Єдина цифрова система), яка діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1286 "Про реалізацію експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5738; 2023 р., № 48, ст. 2654), шляхом заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача Єдиної цифрової системи.
Проектні заявки повинні відповідати умовам до проектів, наведеним у пункті 4 цих Порядку та умов.
7. Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок субвенції об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
8. Проектна документація готується відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674), та Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 р. № 45.
Титули об’єктів затверджуються відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320).
9. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється у порядку, передбаченому законодавством.
10. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407.
Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Казначейство інформує щомісяця до 20 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції, взятих бюджетних зобов’язань та касових видатків та у розрізі місцевих бюджетів із зазначенням коду бюджету.
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. МОН за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової системи здійснює моніторинг використання субвенції розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та виконання робіт, які фінансуються за рахунок субвенції.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами забезпечують внесення достовірної інформації про стан реалізації проектів, які фінансуються за кошти субвенції, до Єдиної цифрової системи відповідно до рекомендацій МОН.
13. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають обласним, Київській міській держадміністраціям (військовим адміністраціям):
звіт про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування) і фотографії, в яких зафіксовано стан реалізації проектів, - щомісяця до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом;
звіт про завершення реалізації проектів, що включає інформацію про проведення оплати за отримані товари, виконані роботи і надані послуги та отримання декларації про готовність об’єкта до експлуатації (для проектів, пов’язаних із проведенням капітального ремонту, реконструкції), - не пізніше 25 грудня звітного року.
14. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, МОН звіт про використання субвенції за формою згідно з додатком.
15. Зведену інформацію про використання субвенції МОН щомісяця до 30 числа наступного періоду подає Мінфіну.
Додаток
до Порядку та умов
ЗВІТ
про облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування)
( Див. текст )
( Див. текст )
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 червня 2025 р. № 674
РОЗПОДІЛ
обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2025 році
( Див. текст )