• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації проведення перевірок законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) в рамках реалізації проектів за спільними операційними програмами прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014—2020

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 30.06.2021 № 674
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 30.06.2021
  • Номер: 674
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 30.06.2021
  • Номер: 674
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 червня 2021 р. № 674
Київ
Про затвердження Порядку організації проведення перевірок законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) в рамках реалізації проектів за спільними операційними програмами прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 622 від 24.05.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок організації проведення перевірок законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) в рамках реалізації проектів за спільними операційними програмами прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 85


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 червня 2021 р. № 674
ПОРЯДОК
організації проведення перевірок законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) в рамках реалізації проектів за спільними операційними програмами прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020
1. Цей Порядок визначає процедуру організації проведення перевірок спільною робочою групою Мінфіну та Держаудитслужби та її територіальними органами законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) незалежно від форми власності (далі - об’єкти контролю) в рамках реалізації проектів за спільними операційними програмами прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020 (далі - Програми).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у постанові Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 554 "Про запровадження національної системи управління та контролю за виконанням спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 61, ст. 2108).
3. Перевірка законності та правомірності витрат, понесених головними партнерами та/або партнерами (резидентами) в рамках реалізації проектів за Програмами (далі - перевірка), проводиться з метою забезпечення належного виконання зобов’язань України, що випливають з положень угод про фінансування Програм.
4. Підставами для проведення перевірки є запит Органу управління/Спільного технічного секретаріату Програми та/або вибірка проектів, яку включено Органом управління/Спільним технічним секретаріатом до щорічного плану контролю.
5. Для проведення перевірки Мінфін видає наказ про організацію проведення перевірки, в якому зазначаються підстава та предмет перевірки, перелік об’єктів контролю, їх місцезнаходження, коди згідно з ЄДРПОУ, дані про їх організаційно-правову форму, строки проведення перевірки тощо.
Наказом про організацію проведення перевірки затверджується склад робочої групи, до якої входять посадові особи Мінфіну і Держаудитслужби, та призначається її керівник, окремо для кожної перевірки.
( Абзац другий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 622 від 24.05.2022 )
6. До складу робочої групи за згодою можуть залучатися представники Національного органу управління, органу управління програми та/або Спільного технічного секретаріату, центрального органу виконавчої влади/обласної держадміністрації, до компетенції яких належить формування та/або реалізація державної політики у відповідній галузі чи області, де впроваджується проект, та/або виконавчого органу місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію реалізації проекту, інших центральних органів виконавчої влади, головного партнера (резидента) проекту та незалежні експерти.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 622 від 24.05.2022 )
7. Керівник робочої групи розподіляє перелік питань, які необхідно дослідити членам робочої групи.
8. Наказ про організацію проведення перевірки доводиться до членів робочої групи не пізніше ніж за десять робочих днів до початку її проведення, до об’єкта контролю, в якого буде проводитися перевірка, - не пізніше ніж за десять календарних днів до її початку.
9. Підставою допуску на об’єкт контролю/надання документів для перевірки є наказ про організацію проведення перевірки, виданий Мінфіном.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 622 від 24.05.2022 )
10. У разі відмови у проведенні перевірки або допуску на об’єкт контролю / наданні документів для перевірки керівником та членами робочої групи складається та підписується акт у довільній формі про неможливість проведення перевірки із зазначенням відповідних причин, копії якого надсилаються Органу управління, Спільному технічному секретаріату Програми, Національному органу управління, представнику України в Групі аудиторів та керівнику об’єкта контролю.
( Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 622 від 24.05.2022 )
11. Перевірка проводиться в установлені наказом про організацію проведення перевірки строки безпосередньо на об’єкті контролю та/або на підставі документів, отриманих шляхом передачі даних засобами електронного зв’язку, з подальшим надсиланням їх завірених копій в установленому порядку.
Головні партнери та/або партнери (резиденти) надсилають членам робочої групи за допомогою електронної пошти скановані копії усіх фінансово-господарських і бухгалтерських документів, що підтверджують здійснені ними витрати, у тому числі партнерський звіт (за наявності), в якому зазначають здійснені витрати для отримання підтвердження щодо їх законності та правильності, а також інформацію щодо здійснених процедур закупівель із зазначенням їх номера (ID), інші первинні документи, що мають еквівалентну доказову силу.
12. Під час проведення перевірок з метою дослідження законності та правомірності витрат та отримання необхідних доказів можуть здійснюватися такі дії: моніторинг закупівель, перевірка закупівель, ревізія, ревізія з окремих питань, документальна перевірка, фактична перевірка, перевірка, зустрічна звірка, опитування, інтерв’ю та інші методи.
13. Перевірка проводиться з додержанням вимог національного законодавства та документів, затверджених Органами управління та Спільними моніторинговими комітетами Програм.
14. Для виконання покладених завдань робоча група має право:
ознайомлюватися з необхідними документами, у разі потреби знімати з них копії та додавати їх до матеріалів перевірки;
отримувати від посадових осіб та працівників об’єкта контролю, в якого проводиться перевірка, усні та письмові пояснення.
Члени робочої групи на безоплатній основі мають безпосередній, у тому числі автоматизований, доступ до відомостей (даних) державних/місцевих електронних інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні/місцеві органи, користуються державними мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.
15. Керівник робочої групи має право:
надавати пропозиції щодо внесення змін до складу робочої групи за поданням установи, до якої входить член робочої групи, або у разі неналежного виконання ним завдань з повідомленням про це об’єкту контролю;
( Абзац другий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 622 від 24.05.2022 )
отримувати інформацію від експертів, інших державних установ, представників яких не було залучено до перевірки.
16. Протягом п’яти робочих днів після завершення перевірки складається звіт про її результати, який підписується керівником та членами робочої групи.
17. Звіт складається відповідно до форм, затверджених Органом управління/Спільним моніторинговим комітетом Програм у п’яти примірниках (з додатками), один - для Мінфіну, другий - Держаудитслужби, третій - керівника об’єкта контролю, четвертий - надсилається Органу управління/Спільному технічному секретаріату Програми, п’ятий - Національному органу управління.
Мінфін також інформує про результати перевірки центральний орган виконавчої влади та/або обласну держадміністрацію, до компетенції яких належить формування та/або реалізація державної політики у відповідній галузі чи області, де впроваджується проект, та/або виконавчий орган місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію реалізації проекту та головного партнера (резидента) проекту.
( Пункт 17 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 622 від 24.05.2022 )( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 622 від 24.05.2022 )
18. Керівник об’єкта контроля, в якого проводилася перевірка, має право ознайомитись із звітом та подати письмові пояснення (зауваження) стосовно наведених у ньому фактів і висновків, що додаються до звіту.
19. У разі виявлення фактів порушення законодавства, що містять ознаки кримінального правопорушення, Мінфін невідкладно інформує про це орган управління програми, Національний орган управління, представника України в Групі аудиторів, Національний контактний пункт та відповідні правоохоронні органи.
( Пункт 19 в редакції Постанови КМ № 622 від 24.05.2022 )