• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 29.07.2020 № 670
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.07.2020
  • Номер: 670
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.07.2020
  • Номер: 670
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 липня 2020 р. № 670
Київ
Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2011 р., № 88, ст. 3199; 2014 р., № 77, ст. 2196, № 82, ст. 2323; 2018 р., № 37, ст. 1290), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 20
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 2020 р. № 670
ЗМІНИ,
що вносяться до Регламенту Кабінету Міністрів України
1. Доповнити § 110 пунктами 3 і 4 такого змісту:
"3. Керівники центральних органів виконавчої влади забезпечують внесення інформації про взаємодію з Верховною Радою до модуля взаємодії.
Забезпечення внесення керівниками центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через відповідних міністрів, зазначеної інформації може здійснюватися ними за зверненням відповідних міністрів.
4. Секретаріат Кабінету Міністрів забезпечує доступ до модуля взаємодії для внесення інформації про взаємодію з Верховною Радою та розміщення її на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів.".
2. У § 111:
1) підпункт 4 пункту 2 виключити;
2) пункт 5 доповнити абзацами такого змісту:
"Інформація про заплановану участь у засіданнях комітетів та пленарних засіданнях Верховної Ради вноситься центральними органами виконавчої влади до модуля взаємодії не пізніше 18-ї години дня, що передує відповідному засіданню, та розміщується на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів.
Центральні органи виконавчої влади не пізніше 10-ї години дня, що настає після дня засідання комітетів Верховної Ради, вносять до модуля взаємодії інформацію про результати розгляду законопроектів та фактичну участь у засіданні.";
3) пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Центральні органи виконавчої влади формують і вносять до модуля взаємодії пропозиції до законопроектів, підготовлених до другого та наступних читань комітетами Верховної Ради, не пізніше ніж протягом восьми днів з дня розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Верховної Ради з урахуванням поправок і пропозицій, поданих іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи.";
4) доповнити параграф пунктом 7 такого змісту:
"7. Після дня завершення чергової сесії Верховної Ради головні розробники проводять моніторинг зареєстрованих законопроектів з урахуванням висновків комітетів Верховної Ради та не пізніше ніж за п’ять днів до початку чергової сесії вносять до модуля взаємодії інформацію про актуальність законопроектів.
Секретаріат Кабінету Міністрів узагальнює зазначену інформацію, організовує в разі потреби проведення наради за участю посадових осіб, визначених відповідно до пункту 2 § 110 цього Регламенту, та готує відповідні матеріали для надіслання до Верховної Ради.".
3. У § 113:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. З метою представлення позиції Кабінету Міністрів під час розгляду законопроектів, внесених до Верховної Ради народними депутатами України, центральні органи виконавчої влади:
1) проводять моніторинг законопроектів з питань, що належать до їх компетенції, та аналізують такі проекти на відповідність засадам державної політики;
2) визначають посадових осіб, які представлятимуть позицію Кабінету Міністрів під час розгляду таких законопроектів комітетами та на пленарних засіданнях Верховної Ради і вносять відповідну інформацію до модуля взаємодії. Інформація про заплановану участь у засіданнях комітетів та пленарних засіданнях Верховної Ради вноситься центральними органами виконавчої влади до модуля взаємодії не пізніше 18-ї години дня, що передує відповідному засіданню, та розміщується на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів. Центральні органи виконавчої влади не пізніше 10-ї години дня, що настає після дня засідання комітетів Верховної Ради, вносять до модуля взаємодії інформацію про результати розгляду питань та фактичну участь у засіданнях;
3) формують пропозиції щодо визначення позиції Кабінету Міністрів до першого читання законопроектів і вносять їх до модуля взаємодії не пізніше ніж протягом десяти днів з дня розміщення тексту таких законопроектів на офіційному веб-сайті Верховної Ради;
4) формують і вносять до модуля взаємодії пропозиції до законопроектів, підготовлених до другого та наступних читань, не пізніше ніж протягом восьми днів з дня розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Верховної Ради з урахуванням поправок і пропозицій до таких законопроектів;
5) вносять до модуля взаємодії не пізніше 12-ї години п’ятниці, що передує тижню пленарних засідань Верховної Ради, пропозиції до законопроектів, які включені до проекту розкладу пленарних засідань Верховної Ради на відповідний тиждень, з урахуванням рішень комітетів Верховної Ради. Внесення зазначених пропозицій до модуля взаємодії здійснюється незалежно від дня розміщення тексту законопроектів на офіційному веб-сайті Верховної Ради.
Пропозиції щодо визначення позиції Кабінету Міністрів стосовно законопроектів підписуються керівником центрального органу виконавчої влади, який їх підготував, та вносяться відповідними центральними органами виконавчої влади до модуля взаємодії у форматі PDF (додаток 15). Підписання таких пропозицій може здійснюватися з використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі необхідності узгодження розбіжностей щодо визначення позиції стосовно законопроектів, які включені до проекту розкладу пленарних засідань, та відсутності експертного висновку Кабінету Міністрів до таких законопроектів Секретаріат Кабінету Міністрів організовує проведення наради за участю посадових осіб, визначених відповідно до пункту 2 § 110 цього Регламенту, у п’ятницю, що передує тижню пленарних засідань.";
2) пункт 3 виключити.
4. Доповнити § 114 реченням такого змісту: "Зазначена інформація розміщується на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів.".
5. Параграфи 117 і 118 викласти в такій редакції:
"§ 117. Підготовка експертного висновку відповідно до статті 27 Бюджетного кодексу України
1. Центральні органи виконавчої влади проводять моніторинг зареєстрованих законопроектів з питань, що належать до їх компетенції, та не пізніше ніж протягом семи днів з дня розміщення на офіційному веб-сайті Верховної Ради тексту таких законопроектів вносять до модуля взаємодії інформацію щодо впливу законопроекту на показники бюджету і відповідності законам, якими регулюються бюджетні відносини, з обов’язковим зазначенням обсягу коштів, що впливає на показники бюджету.
2. Мінфін не пізніше ніж протягом 14 днів з дня розміщення на офіційному веб-сайті Верховної Ради тексту законопроектів готує експертний висновок з урахуванням позиції центральних органів виконавчої влади і вносить його до модуля взаємодії з обов’язковим зазначенням обсягу коштів, що впливає на показники бюджету.
3. У разі надіслання Верховною Радою відповідно до статті 27 Бюджетного кодексу України законопроекту для надання експертного висновку Секретаріат Кабінету Міністрів надсилає його Мінфіну та заінтересованим центральним органам виконавчої влади для підготовки експертного висновку щодо впливу законопроекту на показники бюджету і відповідності законам, якими регулюються бюджетні відносини.
4. Заінтересовані центральні органи виконавчої влади інформують про свою позицію Мінфін у порядку та строки, що передбачені абзацом першим цього параграфа.
Мінфін подає експертний висновок Кабінетові Міністрів у восьмиденний строк з дня надходження письмового звернення.
5. Експертний висновок підписується Міністром фінансів, його першим заступником або заступником.
6. У разі скорочення за рішенням Верховної Ради строку внесення альтернативних законопроектів, пропозицій і поправок до тексту законопроекту експертний висновок готується та вноситься до модуля взаємодії з урахуванням такого строку.
§ 118. Підготовка експертного висновку по суті законопроекту
1. Відповідно до статті 103 Регламенту Верховної Ради України за зверненням Голови Верховної Ради, його Першого заступника, заступника або за рішенням головного комітету Верховної Ради Кабінет Міністрів подає Верховній Раді не пізніше ніж через 14 днів з дня надходження законопроекту, ініційованого народним депутатом України (народними депутатами України), експертний висновок по суті законопроекту з урахуванням експертного висновку, передбаченого пунктом 2 § 117 цього Регламенту.
2. Для підготовки проекту експертного висновку по суті законопроекту, який включено до порядку денного сесії Верховної Ради, Секретаріат Кабінету Міністрів надсилає його центральному органу виконавчої влади, до компетенції якого належить питання, що є предметом регулювання законопроекту, Мінфіну та заінтересованим центральним органам виконавчої влади.
3. Центральний орган виконавчої влади готує проект експертного висновку по суті законопроекту з урахуванням експертного висновку, передбаченого пунктом 2 § 117 цього Регламенту, а також позицій заінтересованих органів виконавчої влади, які внесені до модуля взаємодії, та у восьмиденний строк з дня надходження законопроекту подає проект експертного висновку Кабінетові Міністрів.
4. Заінтересований центральний орган виконавчої влади не пізніше ніж протягом чотирьох днів з дня надходження законопроекту вносить до модуля взаємодії або актуалізує свою позицію для підготовки проекту експертного висновку центральним органом виконавчої влади.
5. У разі коли заінтересований центральний орган виконавчої влади не вніс до модуля взаємодії свою позицію в установлений строк, вважається, що зауваження до законопроекту відсутні. У такому разі проект експертного висновку подається Кабінетові Міністрів центральним органом виконавчої влади, що його готує, без зазначення позиції заінтересованого центрального органу виконавчої влади.
6. Проект експертного висновку повинен бути завізований керівником центрального органу виконавчої влади, який його підготував, та містити чітко сформульовану позицію щодо законопроекту.
7. За наявності розбіжностей у позиціях заінтересованих центральних органів виконавчої влади щодо законопроекту проект експертного висновку до законопроекту розглядається на засіданні урядового комітету.".
6. У § 119:
1) у пункті 1:
у першому реченні слова "до законопроекту, ініційованого іншим суб’єктом права законодавчої ініціативи, розглядає Прем’єр-міністр або за його дорученням" замінити словами "по суті законопроекту, ініційованого народним депутатом України (народними депутатами України), розглядає Прем’єр-міністр,";
у другому реченні слова "(комітетові Верховної Ради)" замінити словами "(головному комітетові Верховної Ради)", а після слова "віце-прем’єр-міністра" доповнити словами ", вноситься до модуля взаємодії";
2) пункт 2 виключити;
3) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Експертний висновок по суті законопроекту, ініційованого народним депутатом України (народними депутатами України), звернення щодо подання якого адресоване безпосередньо центральному органу виконавчої влади, готується таким органом за участю заінтересованих органів виконавчої влади та вноситься до модуля взаємодії.".
7. У § 122:
1) у пункті 1 слова "в порядку, встановленому" замінити словами "в порядку та строки, що встановлені";
2) пункт 2 після слів "Першого віце-прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністрів" доповнити словами ", якщо порушені у ньому питання належать до їх компетенції,", а після слів "міським держадміністраціям" - словами "для надання інформації з порушених питань та підготовки проекту відповіді";
3) доповнити параграф пунктом 4 такого змісту:
"4. Якщо порушені у депутатському запиті чи зверненні питання належать до компетенції міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, такий запит чи звернення за дорученням Прем’єр-міністра або рішенням Першого віце-прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністра надсилається до відповідного органу, про що інформується Голова Верховної Ради України і народний депутат України.".
8. Параграф 123 виключити.
9. У пункті 3 § 125 слова і цифри "пунктами 2 і 3 § 122 та пунктом 1 § 123" замінити словами і цифрами "пунктами 2, 3 і 4 § 122".
10. Перше речення § 126 після слів "за рішенням Прем’єр-міністра" доповнити словами ", Першого віце-прем’єр-міністра або віце-прем’єр-міністра".
11. У першому реченні пункту 3 § 127 слова ", комітетів Верховної Ради, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій Верховної Ради, та представників депутатських фракцій" замінити словами "та представників депутатських фракцій (депутатських груп)".
12. Доповнити Регламент додатком 15 такого змісту:
"Додаток 15
(до пункту 1 § 113)
ПРОПОЗИЦІЇ ".