• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 27.01.1997 № 66
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 27.01.1997
  • Номер: 66
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 27.01.1997
  • Номер: 66
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 січня 1997 р. N 66
Київ
Про затвердження Порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 311 від 04.04.97 ) ( Постанова втратила чинність у частині встановлення порядку справляння податку на добавлену вартість на підставі Постанови КМ N 417 від 02.04.98 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1336 від 25.08.98 N 530 від 21.03.2000 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України, що додається, і ввести його в дію через п'ять днів з дня опублікування.
2. Державній митній службі за погодженням з Державною податковою адміністрацією затвердити у двотижневий термін інструкцію щодо Порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 1997 р. N 66
ПОРЯДОК
справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України
1. Цей Порядок визначає механізм справляння та контролю правильності обчислення і своєчасності сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, незалежно від дати укладення та умов контрактів, а також звільнення від сплати цих податків.
2. Податок на добавлену вартість та акцизний збір сплачуються відповідно до законодавства за ставками, чинними на день подання вантажної митної декларації, платниками податку - одержувачами (покупцями та замовниками) товарів або за їх дорученням особами, уповноваженими на декларування, одночасно із сплатою мита та митних зборів (до або на момент подання вантажної митної декларації до митного оформлення).
( Абзац перший пункту 2 в редакції Постанови КМ N 311 від 04.04.97 )
Тимчасово, на період дії статті 2 Закону України "Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно-мастильних матеріалів", акцизний збір з товарів, згаданих у зазначеній статті, під час митного оформлення не справляється.
( Пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з Постановою КМ N 530 від 21.03.2000 )
Товари, з яких не було сплачено податок на добавлену вартість та акцизний збір, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони не підлягають обкладенню цими податками відповідно до актів законодавства.
3. Контроль правильності обчислення і своєчасності сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, під час митного оформлення здійснюється митними органами.
Контроль правильності обчислення податку на добавлену вартість та акцизного збору з імпортних товарів під час їх реалізації (передачі) здійснюється органами державної податкової служби.
Контроль сплати акцизного збору з імпортованих товарів, які відповідно до законодавства України підлягають позначенню марками акцизного збору, здійснюється митними органами разом з органами державної податкової служби. Підтвердженням сплати акцизного збору під час митного оформлення таких товарів є заявка-розрахунок на одержання марок з відміткою про повну сплату сум акцизного збору.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 від 25.08.98 )
4. Ввезені суб'єктами підприємницької діяльності товари, на які поширюються податкові пільги згідно з актами законодавства, підлягають митному оформленню за умови подання митному органу імпортером заяви про мету ввезення та подальшого використання цих товарів та надання зобов'язання про використання таких товарів виключно з тією метою, що передбачає пільговий режим оподаткування.
5. Податок на добавлену вартість, який має бути повернутий суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності державними податковими адміністраціями при здійсненні експортних операцій, не може бути зарахований як внесення обов'язкових платежів під час імпортування товарів в Україну.
6. Платники податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, перераховують зазначені платежі на депозитні рахунки митних органів.
7. Повернення надміру чи помилково нарахованих і сплачених сум податку на добавлену вартість та акцизного збору здійснюється митними органами у разі надання їм вантажних митних декларацій на ввезення товарів та розрахункових платіжних документів про їх сплату, якщо не минув річний термін з дня внесення платежів до бюджету.
8. Суми податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, протягом трьох банківських днів з дати повного оформлення вантажної митної декларації митні органи перераховують до державного бюджету за окремими платіжними дорученнями щодо кожного виду платежу згідно з установленим порядком з наступним розподілом і перерахуванням до місцевих бюджетів.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 311 від 04.04.97 )
9. Державною митною службою щомісячно, 15 числа кожного місяця, що настає за звітним, подаються до Державного казначейства відомості про перераховані до Державного бюджету суми податку на добавлену вартість з імпортованих товарів у розрізі областей та митних органів. Щомісячно до 15 числа місяця, що настає за звітним, реєстри відомостей про сплачений податок на добавлену вартість у розрізі платників (суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності) передаються митними органами до обласних фінансових органів.
10. Для забезпечення обліку та контролю фактично нарахованих і сплачених сум податку на добавлену вартість та акцизного збору митними органами ведуться особові рахунки підприємств у порядку, встановленому Державною митною службою.
11. Не сплачені у визначені терміни суми податку на добавлену вартість та акцизного збору з імпортованих товарів (включаючи платежі за виданими векселями), а також суми цих податків, не сплачені внаслідок інших дій, що спричинило їх недоїмку, списуються уповноваженими установами банку за розпорядженням митних органів в установленому законодавством порядку.