• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації

Україна, Кабінет Міністрів України  | Угода, Перелік, Міжнародний документ від 21.04.2006 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Україна, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Перелік, Міжнародний документ
  • Дата: 21.04.2006
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Перелік, Міжнародний документ
  • Дата: 21.04.2006
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації
( Угоду затверджено Постановою КМ N 1031 від 26.07.2006 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації, далі Сторони,
ураховуючи історично сформовані добросусідські відносини,
визнаючи необхідність збереження і розвитку господарських, культурних та інших традиційних зв'язків між населенням прикордонних районів України та Російської Федерації,
з метою створення сприятливих умов для перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах України та Російської Федерації,
домовились про таке:
1. Терміни, які використовуються в цій Угоді, означають:
а) "кордон" - українсько-російський державний кордон;
б) "прикордонні райони" - території в межах адміністративно-територіальних одиниць України та адміністративно-територіальних утворень Російської Федерації, які безпосередньо прилягають до кордону. Перелік прикордонних районів України та Російської Федерації наведений у додатку N 1;
в) "жителі прикордонних районів" - громадяни України та громадяни Російської Федерації, які постійно проживають у прикордонних районах;
г) "місцеві пункти пропуску (місця перетинання кордону)" - місця на кордоні, які можуть бути спеціально обладнані і через які здійснюється перетинання кордону жителями прикордонних районів на умовах цієї Угоди;
д) "прикордонні власті держав Сторін" - компетентні органи держав Сторін, уповноважені вирішувати питання, пов'язані з перетинанням кордону жителями прикордонних районів.
2. Сторони обміняються списками компетентних органів держав Сторін, відповідальних за реалізацію цієї Угоди, дипломатичними каналами.
1. Жителі прикордонних районів можуть перетинати кордон у місцевих пунктах пропуску (місцях перетинання кордону), перелік яких наведений у додатку N 2, у будь-який час доби, а також у пунктах пропуску, передбачених Угодою між Урядом України та Урядом Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною та Російською Федерацією від 8 лютого 1995 р.
2. Жителі прикордонних районів, в тому числі мешканці тих населених пунктів, які безпосередньо прилягають до кордону, перетинають його у будь-який час доби в місцевих пунктах пропуску (місцях перетинання кордону) в цих населених пунктах. Перелік місцевих пунктів пропуску (місць перетинання кордону) в населених пунктах, які безпосередньо прилягають до кордону, наведений у додатку N 3.
1. Установлення нових місцевих пунктів пропуску (місць перетинання кордону), їх відкриття та закриття здійснюється за домовленістю Сторін.
2. Прикордонні власті держав Сторін за письмовою домовленістю можуть у винятковому порядку дозволяти тимчасове перетинання кордону в інших місцях, а також встановлювати в цих місцях режим пропуску жителів прикордонних районів.
1. Жителі прикордонних районів можуть перетинати кордон пішки, на велосипедах і гужовому транспорті, що їм належать.
2. Жителі прикордонних районів можуть переміщувати через кордон легкові транспортні засоби, що їм належать, без реєстрації їх на території прикордонних районів упродовж строку, визначеного законодавством держави Сторони перебування.
3. У разі необхідності прикордонні власті держав Сторін за письмовою домовленістю та за погодженням із місцевими органами влади можуть змінювати режим роботи місцевих пунктів пропуску (місць перетинання кордону).
4. Жителі прикордонних районів можуть переміщувати через кордон у місцевих пунктах пропуску (місцях перетинання кордону) товари, не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує передбачені законодавством держав Сторін норми ввозу (вивозу) товарів без сплати митних зборів та податків.
5. У разі перевищення норм, зазначених у пункті 4 цієї статті, а також за наявності у жителів прикордонних районів наміру ввезти (вивезти) товари, призначені для виробничої чи іншої комерційної діяльності або ввіз (вивіз) яких заборонений чи вимагає наявності дозвільних документів відповідних органів держав Сторін, їхнє проходження через місцеві пункти пропуску (місця перетинання кордону) не допускається. У цьому випадку жителі прикордонних районів зобов'язані перетинати кордон у пунктах пропуску, передбачених Угодою між Урядом України та Урядом Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною та Російською Федерацією від 8 лютого 1995 р.
6. Прикордонні власті держав Сторін у міру необхідності обмінюються між собою переліками товарів, ввіз (вивіз) яких заборонений або вимагає наявності дозвільних документів відповідних органів держав Сторін, для завчасного інформування жителів прикордонних районів.
1. Жителі прикордонних районів перетинають кордон на умовах цієї Угоди на підставі документів, що посвідчують особу і громадянство України або Російської Федерації та підтверджують постійне проживання в прикордонних районах, і мають право знаходитися на території держави іншої Сторони лише в межах прикордонних районів. Перелік документів, дійсних для перетинання кордону жителями прикордонних районів, наведений у додатку N 4.
2. Жителі прикордонних районів України - діти віком до 16 років перетинають кордон у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками.
Жителі прикордонних районів Російської Федерації - неповнолітні діти перетинають кордон у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів або піклувальників. Якщо неповнолітні діти перетинають кордон без супроводу, вони повинні мати при собі, крім документів, зазначених у додатку N 4, нотаріально засвідчену згоду цих осіб на перетинання дітьми кордону.
3. Жителі прикордонних районів, які перетинають кордон на умовах цієї Угоди, можуть знаходитися на території прикордонних районів держави іншої Сторони без реєстрації.
4. При перетинанні кордону жителями прикордонних районів на умовах цієї Угоди міграційні картки не заповнюються.
Якщо в період перебування жителів прикордонних районів держави однієї Сторони на території держави іншої Сторони, які перетнули кордон на умовах цієї Угоди, були втрачені чи пошкоджені документи, зазначені в додатку N 4, то такі жителі зобов'язані негайно повідомити про це органи внутрішніх справ держави Сторони перебування.
У цьому випадку органи внутрішніх справ держави Сторони перебування видають зазначеним жителям після встановлення їхньої особи довідку про втрату документів для негайного повернення цих жителів на територію держави їх постійного проживання.
Під час епідемій, епізоотій, стихійних лих або інших надзвичайних ситуацій Сторони можуть запроваджувати тимчасові обмеження для жителів прикордонних районів на перетинання кордону.
Про призупинення (поновлення) перетинання кордону жителями прикордонних районів через вказані причини Сторони негайно в письмовій формі повідомляють одна одну.
1. Жителі прикордонних районів, які перетинають кордон на умовах цієї Угоди, зобов'язані дотримуватися законодавства держави Сторони перебування.
2. Прикордонні власті держав Сторін вживають заходів із організації приймання (передачі) жителів прикордонних районів, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень у прикордонних районах держав Сторін або тих, які порушили правила перетинання кордону. При цьому збір та оформлення доказів правопорушень здійснюються відповідно до законодавства держави Сторони, на території якої вчинено правопорушення.
3. У разі виявлення порушень жителями прикордонних районів вимог митного законодавства держав Сторін у частині переміщення товарів через кордон прикордонні власті держав Сторін негайно інформують про це митні органи держави Сторони, на території якої вчинено правопорушення. При цьому особа, що вчинила правопорушення, несе відповідальність відповідно до законодавства тієї держави, на території якої вчинено правопорушення.
Розбіжності, що виникають у ході реалізації цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій між Сторонами.
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситися зміни.
1. Ця Угода укладається на невизначений термін і залишається чинною до спливу 6 місяців з дати письмового повідомлення однією із Сторін іншої Сторони про свій намір припинити її дію.
2. Ця Угода тимчасово застосовується з дати підписання та набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Вчинено в м. Москва 21 квітня 2006 р. у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів України За Уряд
Російської Федерації
(підпис) (підпис)
ДОДАТОК N 1
до Угоди між Кабінетом Міністрів України
та Урядом Російської Федерації про порядок
перетинання українсько-російського
державного кордону жителями прикордонних
районів України та Російської Федерації
ПЕРЕЛІК
прикордонних районів України та Російської Федерації
I. Україна
Автономна Республіка Крим
територія, підвідомча
місту Керч
Ленінський район
Донецька область
Амвросіївський район Тельманівський район
Новоазовський район Шахтарський район
Старобешівський район
Луганська область
Антрацитівський район Новопсковський район
Біловодський район місто Роженьки
Білокуракинський район Свердловський район
Краснодонський район місто Свердловськ
місто Краснодон Станично-Луганський район
Марківський район Троїцький район
Міловський район
Сумська область
Білопільський район Путивльський район
Великописарівський район Середино-Будський район
Глухівський район Сумський район
Краснопільський район Ямпільський район
Харківська область
Вовчанський район Дергачівський район
Великобурлуцький район Золочівський район
Дворічанський район Харківський район
Чернігівська область
Городнянський район Семенівський район
Корюківський район Щорський район
Новгород-Сіверський район
II. Російська Федерація
Бєлгородська область
Бєлгородський район Красноярузький район
Борисовський район Ровенський район
Валуйський район Шебекинський район
Вейделєвський район
Волоконовський район
Грайворонський район
Брянська область
Климовський район Сєвський район
Погарський район Суземський район
Стародубський район Трубчевський район
Воронезька область
Кантемировський район Россошанський район
Краснодарський край
Темрюцький район
Курська область
Бєловський район Рильський район
Глушковський район Суджанський район
Корєньовський район Хомутовський район
Ростовська область
місто Гуково Неклиновський район
місто Донецьк Родіоново-Несвєтайський
район
Каменський район Тарасовський район
Красносулинський район Чертковський район
Куйбишевський район
Матвєєво-Курганський район
Міллеровський район
ДОДАТОК N 2
до Угоди між Кабінетом Міністрів України
та Урядом Російської Федерації про порядок
перетинання українсько-російського
державного кордону жителями прикордонних
районів України та Російської Федерації
ПЕРЕЛІК
місцевих пунктів пропуску (місць перетинання кордону)
Україна Російська Федерація
Чернігівська область Брянська область
Семенівський районКарповичі - БровничіКлимівський район
Клюси - Новий Світ
Косто- - Азарівка
бобрів
Стародубський район
Новгород-Сєвєрський
район
Грем'яч - ВитемляПогарський район
Сумська область
Середино-Будський
район
Нововаси- - Біла
лівка Берізка
Трубчевський район
Середина - Зерново
Буда
Суземський район
Стара Гута - Нова
Погощ
Ямпільский районМарчихіна - Хінель
Буда
Сєвський район
Курська область
Глухівський районСтарикове - КозиноРильский район
Ходине - Старая
Ніколаєвка
Путивльський районБруски - ХодейковоГлушковський район
Білопільский районБояро- - Тьоткіно
Лежачі
Волфине - Волфіно
Ободи - Політотдє-
льський
Кондратівка - Єлиза-
ветовка
Сумський районВолодими- - Троїцьке
рівка
Корєньовський район
Краснопільский районЗапсілля - ГорнальСуджанський район
Миропілля - КучеровБєловський район
Бєлгородська область
Мирополь- - Попівка
ське
Красноярузький район
Мар'їно - Демидівка
Тур'я - Графівка
Степок - Ліпци
Покровка - Колоти-
лівка
Попівка - В'язове
Грабовське - Старо-
сєльє
Рясне - ПочаєвоГрайворонський район
Майське - Дронівка
Славгород - Дронівка
Славгород - Пороз
Порозок - Пороз
Великописарівський
район
Попівка - Сподарюшино
Александ- - Зарєч'є-2
рівка
Харківська область
Золочівський районВідродже- - Безіменне
нівське
Тимофіїв- - Безіменне
ка
Тимофіївка - Байрак
Івашки - Новостроєвка
2-я
Перовське - Горьков-
ський
Одноробівка - Голов-
чино
Басове - Лозова РудкаБорисовський район
Козачок - Климово
(Козаче)
Козачок - Козаче-
Рудченське
Уди - Богун-Городок
Уди - Борисівка
Уди - ЩетинівкаБєлгородський район
Окіп - Щетинівка
Ветеринар- - Валків-
ське ський
Дергачівський районКозача - Красний
Лопань Хутір
Журавлівка - Журав-
лівка
Харківський районСтрілеча - Журавлівка
Пильна - Мухановка
Борисівка - Солнцевка
Лук'янці - Верге-
льовка
Борисівка - Новая
Дєрєвня
Нескучне - СередаШебекинський район
Зелене - Середа
Плоске - Середа
Вовчанський районТернова - Середа
Стариця - Муром
Бугроватка - Муром
Огурцове - Новая
Таволжанка
Гатище - Новая
Таволжанка
Зибіне - Мар'їно
Бочкове - Красне
Піщане - Балки
Кругле - Терезівка
Дегтярне - Мішкове
Бударки - Землянки
(Старий)
Волоконовський район
Великобурлуцький
район
Крейдянка - Кисельов
Рублене - Кисельов
Рублене - Борисівка
Березики - Коновалове
Артільне - Старий
Хутір
Валуйський район
Чугунівка - Бутирки
Мілове - Новопетрівка
Амбарне - Новопетрів-
ка
Дворічанський районОтрадне - Новопетрів-
ка
Бологівка - Новопет-
рівка
Бологівка - Нового-
рьєвка
Строївка - Піщанка
Тополі - Нижні
Мєльніци
Тополі - Логачевка
Піщанка - Логачевка
Терни - Дальній
Луганська область
Троїцький районСолонці - Дальній
Бабичеве - Коното-
півка
Демино-Олек- - Ураєво
сандрівка
Сиротине - КлименкиВейделєвський район
Богачка - Клименки
Воєводське - Солонці
Розсипне - Станове
Розсипне - Білий
Колодязь
Розсипне - ЛознаяРовенський район
Білокуракинський
район
Петрівка - Шияни
Лозно-Оле- - Ровеньки
ксандрівка
Шарівка - Ровеньки
Новопсковський районСвітле - Верхняя
Серебрянка
Козлове - Орлов
Воронезька область
Пантюхіно - БондаревеКантемировський
район
Марківський районВисочинів - Новомар-
ка ківка
Міловський районНікольське - Колєща-
товка
Благодатне - Гартма-
шівка
Ростовська область
Заринівка - Тарасово-
Мєловське
Чертковський район
Морозівка - Тарасово-
Мєловське
Червона - Михайлово-
Зірка Олександ-
рівка
Біловодський районБараниківка - Карпів-
ка
Бараниківка - Никоно-
рівка
Міллеровский район
Нижньоба- - Верхньо-
раниківка камишин-
ський
Станично-Луганський
район
Олександ- - Титовка
рівка
Городище - Титовка
Олександ- - Новору-
рівка ський
Красна - Волошино
Талівка
Талове - Волошино
Благові- - Рогалик
щенка
Герасимівка - Можаєв-
ка
Тарасовський район
Красна - Деркул
Талівка
Красна - Ушаківка
Талівка
Юганівка - Єлань
Юганівка - Маноцький
Краснодонський районКружилівка - Мітякін-
ська
Сєвєрний - Донецькмісто Донецьк
Краснодар- - Донецьк
ський
Краснодар- - Нижній
ський Швирьов
Провалля - Нижня
Ковалівка
Красносулинський
район
Червоно- - Васецький
партизанськ
Бирюкове - Павлівка
Астахове - Маяки
Никишівка - ПлєшаковКаменський район
Дякове - КуйбишевоКуйбишевський район
Дякове - Міллерово
Клунникове - Міллеро-
во
Новобо- - Новопро-
ровці хорівка
Родіоново-
Несвєтайський район
Новобо- - Олексієво-
ровці Тузлівка
Донецька область
Шахтарський районДібровка - Новая
Надєжда
Куйбишевський район
Амвросіївський районМанич - Свободний
Ульянівське - ШрамкоМатвєєво-Курганський
район
Василівка - Марфинка
Старобешівський районШевченко - Малокате-
ринівка
Тельманівський районКузнєцово- - Григо-
Михайлівка р'євка
Новоолек- - Верхнєко-
сандрівка марів-
ський
Неклиновський район
Новоазовський районКузнеці - Щербакове
ДОДАТОК N 3
до Угоди між Кабінетом Міністрів України
та Урядом Російської Федерації про порядок
перетинання українсько-російського
державного кордону жителями прикордонних
районів України та Російської Федерації
ПЕРЕЛІК
місцевих пунктів пропуску (місць перетинання кордону) в межах населених пунктів, що безпосередньо прилягають до кордону
Україна Російська Федерація
Сумська область Бєлгородська область
Краснопільський районГрабовське - Старосє-
льє
Красноярузький район
Курська область
Білопільський районРижівка - ТьоткіноГлушковський район
Луганська область Ростовська область
Міловський районМілове - ЧертковоЧертковський район
Донецька область
Амвросіївський районстанція - Авілово-
Успенка Федорівка
Матвєєво-Курганський
район
ДОДАТОК N 4
до Угоди між Кабінетом Міністрів України
та Урядом Російської Федерації про порядок
перетинання українсько-російського
державного кордону жителями прикордонних
районів України та Російської Федерації
ПЕРЕЛІК
документів, дійсних для перетинання кордону громадянами України та Російської Федерації, які проживають у прикордонних районах
Для громадян України:
1) паспорт громадянина України (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному районі);
2) свідоцтво про народження (для дітей до 16 років) та витяг з домової книги (довідка), що підтверджує постійне проживання дитини у прикордонному районі;
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному районі);
4) проїзний документ дитини (за наявності відмітки про постійне проживання в прикордонному районі);
5) довідка про втрату документів, передбачена статтею 6 цієї Угоди.
Для громадян Російської Федерації:
1) паспорт громадянина Російської Федерації (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному районі);
2) свідоцтво про народження (для дітей до 14 років) з вкладкою про громадянство Російської Федерації і витяг з домової книги про постійне проживання дитини у прикордонному районі, засвідчений органами реєстраційного обліку громадян Російської Федерації, який підтверджує її проживання у прикордонному районі;
3) паспорт громадянина Російської Федерації, який посвідчує особу громадянина Російської Федерації за межами Російської Федерації, і витяг з домової книги про постійне проживання у прикордонному районі, засвідчений органами реєстраційного обліку громадян Російської Федерації, що підтверджує його проживання у прикордонному районі;
4) довідка про втрату документів, передбачена статтею 6 цієї Угоди.
( Угоду додано до Постанови КМ N 1031 від 26.07.2006 )