Протокол
між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації щодо організації обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України і Російської Федерації
Дата підписання: 05.06.2002 р.
Дата набуття чинності: 05.06.2002 р.
Державна митна служба України та Державний митний комітет Російської Федерації, далі - "Сторони",
прагнучи до розширення взаємодії між центральними митними органами, а також прикордонними митними органами держав Сторін, розміщених в суміжних пунктах пропуску через спільний кордон держав Сторін (далі - прикордонні митні органи), з метою забезпечення захисту економічних інтересів держав Сторін,
усвідомлюючи необхідність підвищення ефективності митного контролю товарів, які переміщаються через митний кордон держав Сторін,
керуючись положеннями Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 24 червня 1993 року,
домовились про таке:
Сторони організовують і здійснюють регулярний обмін інформацією на рівні центральних митних органів щодо товарів та транспортних засобів, які переміщаються через митний кордон держав Сторін.
Обмін інформацією здійснюється Сторонами в межах їх компетенції та у відповідності з національним законодавством їх держав.
Сторони для відпрацювання технології інформаційної взаємодії організовують і здійснюють експеримент по обміну інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон держав Сторін в таких пунктах пропуску:
Бачівськ - Троєбортне;
Гоптівка - Нехотєєвка;
Новоазовськ - Весело-Вознесенка.
Сторони в двомісячний термін узгоджують призначений для передачі перелік відомостей про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон держав Сторін, порядок передачі інформації, структуру та формат даних, вимоги стосовно захисту інформації, а також порядок внесення позначок до документів для ідентифікації товарів та транспортних засобів, інформацією про які обмінюються Сторони.
Сторони після узгодження питань інформаційної взаємодії, вказаних в статті 3 цього Протоколу, проводять протягом трьох місяців експеримент по обміну інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються між державами Сторін.
За результатами проведеного експерименту Сторони здійснюють необхідні заходи по внесенню відповідних змін до нормативно-правових документів, а також по доопрацюванню інформаційно-технічного забезпечення з метою організації між ними інформаційного обміну на постійній основі з 1 січня 2003 року.
Сторони визначають відповідні структурні підрозділи своїх центральних митних органів, які забезпечують врегулювання питань, пов'язаних з реалізацією положень Протоколу, та надають їм повноваження на здійснення прямих контактів між собою.
Сторони створюють спільну робочу групу з метою забезпечення проведення експерименту, передбаченого статтею 2 цього Протоколу.
Засідання спільної робочої групи проводяться щомісячно протягом всього терміну проведення експерименту. По закінченню проведення експерименту, спільна робоча група вносить пропозиції щодо реалізації положень статті 5 цього Протоколу.
Сторони вживають заходи відповідно до національних законодавств держав Сторін та взаємно інформують про виявлені порушення положень Протоколу, а також про невідповідність чи недостовірність відомостей, отриманих у результаті інформаційного обміну про переміщувані товари.
Інформація, отримана Сторонами відповідно до Протоколу, має службовий характер і не може передаватись іншим особам без письмового дозволу Сторони, яка передала інформацію.
За взаємним письмовим погодженням між Сторонами до цього Протоколу можуть вноситися зміни та доповнення, оформлені окремими протоколами до нього, які є його невід'ємною частиною.
Спори, що виникають при тлумаченні та виконанні положень цього Протоколу вирішуються Сторонами шляхом проведення консультацій та переговорів.
Будь-яка із Сторін може відмовитись від участі в реалізації положень цього Протоколу, направивши іншій Стороні не пізніше 6 (шести) місяців письмове повідомлення про свій намір.
Цей Протокол набуває чинності з дати його підписання і діє протягом дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 24 червня 1993 року.
Вчинено в м. Москві 5 червня 2002 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державну митну службу За Державний митний комітет
України Російської Федерації
ЗАТВЕРДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Голова Державного митного
Державної митної служби України комітету Російської
Федерації
_____________ М. М. Каленський _____________ М. В. Ванін
____________ 2002 р. ____________ 2002 р.
Тимчасова технологічна схема внесення співробітниками митних органів відміток до документів на товари та транспортні засоби, що переміщуються між Україною і Російською Федерацією
Ця тимчасова технологічна схема застосовується при здійсненні митного контролю товарів та транспортних засобів, що переміщуються між Україною і Російською Федерацією у пунктах пропуску через українсько-російську ділянку державного кордону.
I. Переміщення товарів і транспортних засобів з митної території України на митну територію Російської Федерації
Співробітник митного органу України, що знаходиться в пункті пропуску через українсько-російську ділянку державного кордону, проставляє номер вантажної митної декларації, оформленої митними органами України на дані товари та транспортні засоби, у правому верхньому куті товарно-транспортного документа.
Запис завіряється підписом і відбитком особистої номерної печатки.
Співробітник митного органу Російської Федерації, що знаходиться в пункті пропуску через російсько-українську ділянку державного кордону, при оформленні документа контролю доставки вносить зазначений номер вантажної митної декларації, оформленої митними органами України, в графу "попередній документ" документа контролю доставки і його електронної копії.
II. Переміщення товарів та транспортних засобів з митної території Російської Федерації на митну територію України
Співробітник митного органу Російської Федерації, що знаходиться в місці митного оформлення, проставляє в правому верхньому куті товарно-транспортного документа такі відмітки при вивезенні товарів:
а) при транзиті - номер транзитної декларації, оформленої митними органами Російської Федерації, і вид документа "ТР";
б) в решті випадків - номер вантажної митної декларації, присвоєний митним органом відправлення, і вид документа "ВМД".
Запис завіряється підписом та відбитком особистої номерної печатки.
Співробітник митного органу України, що знаходиться в пункті пропуску через українсько-російську ділянку державного кордону, вносить зазначені номер та вид документа в графу 44 документів, що використовуються для контролю за доставкою товарів та транспортних засобів у митниці призначення, а також їх електронних копій.