• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації про взаємодію при проведенні митного контролю за енергоносіями

Росія, Державна митна служба України  | Протокол, Міжнародний документ від 05.06.2002
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 05.06.2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Державна митна служба України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 05.06.2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації про взаємодію при проведенні митного контролю за енергоносіями
Дата підписання 05.06.2002 р.
Дата набуття чинності: 05.06.2002 р.
Державна митна служба України та Державний митний комітет Російської Федерації, далі "Сторони",
з метою забезпечення узгодженості та однаковості при здійсненні митного контролю і оформлення енергоносіїв, що переміщуються через українсько-російський кордон, припинення та виявлення порушень митного законодавства, допущених при переміщенні енергоносіїв між Україною та Російською Федерацією,
домовилися про таке:
У цьому Протоколі використовуються такі терміни:
"національне законодавство" - сукупність правових норм держав Сторін, що регулюють порядок переміщення товарів через митні кордони держав Сторін, здійснення митного оформлення і митного контролю, стягнення митних платежів, надання пільг, встановлення заборон та обмежень;
"енергоносії" - електроенергія, нафта сира, нафтопродукти, газ природний, а також продукти їх переробки;
"переміщення енергоносіїв" - здійснення дій з ввезення на митні території держав Сторін або вивезення з митних територій цих держав енергоносіїв з використанням стаціонарних та нестаціонарних видів транспорту, в тому числі трубопровідного транспорту та ліній електропередачі;
"фактичний контроль" - комплекс заходів, що здійснюються митними органами з метою контролю за кількістю та якістю фактично переміщуваних через митні кордони держав Сторін обсягів енергоносіїв із застосуванням спеціальних технічних засобів і використанням засобів митної ідентифікації;
"митне правопорушення" - протиправна дія або бездіяльність особи, що посягає на законодавчо встановлений порядок переміщення, митного контролю та митного оформлення енергоносіїв, переміщуваних через митні кордони держав Сторін, а також на порядок обкладання їх митними платежами та їх сплати, надання митних пільг та користування ними, відповідальність за які передбачена національним законодавством держав Сторін;
"особа" - фізична чи юридична особа.
Сторони відповідно до національного законодавства співробітничають з метою захисту економічних інтересів своїх держав у процесі здійснення митного контролю за переміщенням енергоносіїв через спільний митний кордон України та Російської Федерації.
Перелік митних органів та осіб, уповноважених на здійснення прямих контактів, наведений у Додатку до Протоколу між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації щодо реалізації Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах, підписаному у м. Києві 28 травня 1998 року.
Уповноважені митні органи інформують Сторони про результати зустрічей на місцевому рівні та зміст інформації, якою вони обмінялися.
Уповноважені митні органи Сторін за взаємною домовленістю здійснюють заходи, спрямовані на організацію митного контролю за обсягами переміщуваних енергоносіїв:
- звертаються один до одного із запитами про надання інформації, яка підтверджує законність переміщення енергоносіїв;
- обмінюються між собою копіями чинних нормативно-правових актів щодо контролю за переміщенням енергоносіїв та з інших питань, які стосуються контролю за переміщенням енергоносіїв і належать до компетенції Сторін відповідно до національного законодавства України та Росії.
За надзвичайних обставин можлива передача інформації в усній формі з подальшим письмовим підтвердженням.
З метою виконання положень цього Протоколу уповноважені митні органи Сторін встановлюють необхідні зв'язки між підпорядкованими їм підрозділами, що здійснюють митний контроль і митне оформлення енергоносіїв, та прикордонними митницями на спільному українсько-російському кордоні, у зоні діяльності яких розміщені вимірювальні комплекси та інше обладнання для здійснення фактичного контролю.
Сторони сприяють взаємному обміну інформацією з вузлів обліку енергоносіїв, розташованих на територіях своїх держав, в межах їх компетенції, встановленої національними законодавствами України та Росії.
Представники уповноважених митних органів Сторін, при необхідності, зустрічаються для обговорення питань, пов'язаних із реалізацією положень цього Протоколу.
Уповноважені митні органи Сторін щомісячно обмінюються інформацією щодо обсягів, вартості, заявлених митних режимів та способів транспортування переміщуваних енергоносіїв.
З метою припинення митних правопорушень, пов'язаних з незаконним переміщенням енергоносіїв, Сторони, в межах національного законодавства своїх держав, без попереднього запиту повідомляють одна одну:
- про енергоносії, переміщувані з митними правопорушеннями залізничним, автомобільним, трубопровідним транспортом та лініями електропередач;
- про осіб, підозрюваних у порушенні митного законодавства при переміщенні енергоносіїв або таких, що його порушили;
- про обставини виявлення таких порушень.
Сторони щомісячно обмінюються інформацією щодо митного оформлення експорту-імпорту енергоносіїв, переміщуваних стаціонарними та нестаціонарними видами транспорту (включаючи трубопровідний транспорт та лінії електропередач) через українсько-російський кордон.
Українська сторона передає дані про митне оформлення імпорту в розрізі окремих поставок із зазначенням наявних реквізитів експортерів Російської Федерації;
Російська сторона передає дані про митне оформлення експорту в розрізі окремих поставок із зазначенням наявних реквізитів імпортерів України.
Сторони узгоджують форму, структуру інформації, що передається, а також організаційні та технічні умови її передачі.
Сторони:
- обмінюються інформацією щодо способів та засобів боротьби з митними правопорушеннями, які мають місце при переміщенні енергоносіїв, а також досвідом роботи у цій галузі;
- сповіщають одна одну про застосування нових технічних засобів митного контролю за енергоносіями;
- обмінюються даними щодо професійних, наукових і технічних питань, які стосуються переміщення енергоносіїв.
З метою реалізації положень цього Протоколу вся інформація, запити і інші документи надаються відповідно до національного законодавства держав Сторін.
Листування в рамках реалізації цього Протоколу здійснюється російською мовою.
Сторони розробляють і погоджують технологію митного контролю за переміщенням енергоносіїв через спільний митний кордон України та Російської Федерації, яка визначає порядок здійснення контрольних функцій, а також права і обов'язки посадових осіб митних органів, що здійснюють такий контроль.
Спори між Сторонами, які можуть виникнути під час реалізації чи тлумачення положень цього Протоколу, будуть вирішуватися шляхом переговорів та консультацій.
За взаємною згодою Сторін до цього Протоколу можуть вноситися зміни та доповнення, що оформляються окремими протоколами, які є його невід'ємною частиною і набувають чинності відповідно до статті 15 цього Протоколу.
Будь-яка Сторона може припинити дію цього Протоколу, направивши іншій Стороні письмове повідомлення про свій намір. У цьому разі Протокол припиняє свою дію через 6 (шість) місяців з дати отримання цього повідомлення.
Вчинено у м. Москві 5 червня 2002 року в двох екземплярах, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державну митну службу За Державний митний комітет
України Російської Федерації