• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про надання державного кредиту для фінансування добудови атомних електростанцій на території України

Росія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 21.06.2002
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.06.2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 21.06.2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про надання державного кредиту для фінансування добудови атомних електростанцій на території України
( Угоду схвалено і подано на ратифікацію Постановою КМ N 1574 від 24.10.2002 ) ( Угоду ратифіковано Законом N 237-IV від 22.11.2002 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,
з метою подальшого розвитку і зміцнення дружніх відносин між двома країнами та розвитку взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва,
з огляду на необхідність зміцнення і розширення співробітництва в сфері використання атомної енергії,
беручи до уваги Угоду від 14 грудня 2001 р. між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в завершенні спорудження і пуску в промислову експлуатацію на території України енергоблоку N 2 Хмельницької та енергоблоку N 4 Рівненської атомних електростанцій, яка надалі іменується "Угода про добудову АЕС",
домовилися про таке:
Уряд Російської Федерації надає Кабінету Міністрів України державний кредит у розмірі до 44 млн. доларів США для оплати поставок устаткування і товарів, що виготовляються в Російській Федерації, а також виконання російськими організаціями робіт і надання ними послуг для завершення будівництва і пуску в промислову експлуатацію енергоблоку N 2 Хмельницької та енергоблоку N 4 Рівненської атомних електростанцій у рамках реалізації Угоди про добудову АЕС.
1. Кредит, який надано відповідно до цієї Угоди, використовується Українською Стороною в 2002 - 2004 рр. для оплати вартості поставок, робіт і послуг, зазначених у Статті 1 цієї Угоди, за контрактами, прийнятими до фінансування в порядку, визначеному Статтею 8 цієї Угоди, що здійснюються російськими організаціями, яких було залучено Російською Стороною відповідно до Угоди про добудову АЕС.
2. При розрахунках за поставки устаткування, проведення робіт і надання послуг за контрактами, зазначеними у пункті 1 цієї Статті, використовується акредитивна форма розрахунків.
3. Датою використання кредиту вважається дата платежу за акредитивом відповідно до умов контрактів, зазначених у п. 1 цієї Статті.
Українська Сторона погашає використані суми кредиту, наданого відповідно до цієї Угоди, шляхом перерахування коштів у доларах США 15 січня і 15 липня кожного року шістьма рівними піврічними частками, починаючи з 15 січня 2006 року.
1. Українська Сторона сплачує в доларах США відсотки за користування кредитом по ставці LIBOR плюс 1,0 відсотка річних. Під ставкою LIBOR розуміється ставка по шестимісячних депозитах у доларах США на Лондонському міжбанківському ринку за станом на перший день відповідного періоду нарахування відсотків, яка публікується на сторінці "LIBOR 01" агентством Рейтер.
2. Відсотки за користування кредитом нараховуються кожні шість місяців на непогашені Українською Стороною використані суми кредиту (далі іменуються "основний борг"), починаючи з дати використання відповідної частини кредиту і сплачуються в доларах США 15 січня і 15 липня кожного року погашення кредиту.
3. Відсотки за кредитом нараховуються виходячи з фактичної кількості днів у році і відповідному періоді нарахування відсотків (база для нарахування відсотків 365/365).
1. У випадку, якщо будь-який платіж в рахунок погашення основного боргу і/або сплату відсотків, зазначених у Статті 4 цієї Угоди, не було здійснено у відповідну дату платежу, визначену Статтею 3 і/або Статтею 4 цієї Угоди, і/або зроблено не в повному обсязі, несплачена сума платежу визнається простроченою і на неї з дати виникнення простроченої суми до дати її повної сплати Українською Стороною включно нараховуються відсотки за ставкою, зазначеною в пункті 1 Статті 4 цієї Угоди, збільшеної на 0,5 відсотка річних.
2. У випадку затримки платежу в рахунок погашення основного боргу і/або сплату відсотків, зазначених у Статті 4 цієї Угоди, Російська Сторона має право в односторонньому порядку призупинити подальше використання Українською Стороною сум кредиту, наданого відповідно до цієї Угоди.
3. Якщо затримка платежів, зазначена в пункті 1 цієї Статті, перевищує 90 днів, Російська Сторона має право оголосити суми основного боргу і/або відсотків, нарахованих у відповідності до Статті 4 цієї Угоди, такими, що підлягають достроковому погашенню, і на ці суми з дня оголошення їх достроковими до погашення до дня їхньої повної сплати Українською Стороною нараховуються і сплачуються відсотки за ставкою, зазначеною в пункті 1 цієї Статті.
1. Всі суми, що підлягають виплаті Українською Стороною відповідно до цієї Угоди, не обтяжуються будь-якими податками і виплачуються без жодних обмежень, відрахувань, вилучень або компенсаційних утримань.
2. У випадку часткової сплати Українською Стороною заборгованості, що підлягає погашенню за цією Угодою, суми, що надійшли на користь Російської Сторони, зараховуються в такому порядку:
- сплата відсотків, нарахованих у відповідності до Статті 5 цієї Угоди;
- сплата прострочених сум відсотків, нарахованих у відповідності до Статті 4 цієї Угоди;
- сплата прострочених сум основного боргу;
- сплата відсотків, нарахованих у відповідності до Статті 4 цієї Угоди;
- погашення основного боргу.
Для обліку використання, погашення та обслуговування кредиту, наданого відповідно до цієї Угоди, Банк зовнішньоекономічної діяльності СРСР, уповноважений Російською Стороною, і Міністерство фінансів України, уповноважене Українською Стороною, у найкоротший термін, але не пізніше одного місяця з дати підписання цієї Угоди, укладуть угоду про порядок обліку і розрахунків за цією Угодою. Зазначені органи Сторін виконають усе від них залежне для точного і своєчасного здійснення розрахунків за кредитом.
Українські і російські організації та підприємства, які залучаються для здійснення співробітництва відповідно до Угоди про добудову АЕС (підрядчики), укладають між собою контракти, у яких визначають обсяги, терміни, ціни та інші конкретні умови співробітництва. Контракти вважаються такими, що вступили в силу, тільки після їх схвалення компетентними органами Сторін.
Заяви Української Сторони про прийняття контрактів до фінансування складаються Міністерством палива і енергетики України відповідно до форми, визначеної Додатком 1 до цієї Угоди, і направляються Міністерству фінансів Російської Федерації.
Підтвердження Російської Сторони про прийняття контрактів до фінансування складаються Міністерством фінансів Російської Федерації за формою, визначеною Додатком 2 до даної Угоди, і направляються Міністерству фінансів України.
Реалізація положень цієї Угоди покладається:
з Української Сторони - на Міністерство фінансів України;
з Російської Сторони - на Міністерство фінансів Російської Федерації.
1. Спірні питання, що виникають між українськими та російськими організаціями в процесі виконання контрактів, прийнятих до фінансування в рамках цієї Угоди, вирішуються згідно з умовами, передбаченими зазначеними контрактами.
2. У разі виникнення будь-яких розбіжностей між російськими і українськими організаціями з питань, що випливають з цієї Угоди або пов'язані з її виконанням, Сторони негайно проводять одна з одною консультації і переговори та докладають зусиль для досягнення взаємного врегулювання.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для вступу її в силу, і діє до виконання всіх зобов'язань, що випливають з цієї Угоди.
Вчинено в м. Харкові 21 червня 2002 року у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів
України
За Уряд
Російської Федерації