Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про переміщення товарів у рамках співробітництва в освоєнні космічного простору, створенні та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки
( Угоду ратифіковано Законом N 241-IV від 22.11.2002 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації, що далі іменуються Сторонами,
прагнучи створити сприятливі умови для розвитку науково-технічної та виробничої кооперації між організаціями і підприємствами ракетно-космічної та ракетної галузей промисловості обох країн в інтересах співробітництва у різноманітних сферах дослідження та використання космічного простору і спільної діяльності у сфері оборонних та конверсійних програм,
беручи до уваги Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво у галузі створення та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки від 8 лютого 1995 року (далі - Угода від 8 лютого 1995 року),
беручи до уваги Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво у галузі дослідження та використання космічного простору у мирних цілях від 27 серпня 1996 року (далі - Угода від 27 серпня 1996 року),
відзначаючи, що співробітництво між Україною та Російською Федерацією є предметом зазначених вище угод та інших домовленостей, укладених у виконання їх положень, передбачає широкий взаємний обмін товарами,
бажаючи сприяти укладенню взаємовигідних угод та досягненню домовленостей з метою сприяння взаємному обміну товарами у сфері освоєння космічного простору і створення та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки,
погодились про таке:
Сфера дії
Співробітництво у рамках цієї Угоди здійснюється відповідно до чинного законодавства держав Сторін з дотриманням норм та принципів міжнародного права та без шкоди для виконання Сторонами зобов'язань за іншими міжнародними договорами та домовленостями, учасниками яких є їх держави.
Визначення
Для цілей цієї Угоди:
термін "товари" означає космічні апарати і ракети-носії, їх елементи, ракетну техніку, відповідні комплектуючі вироби та запасні частини, а також будь-який предмет, природну або штучну речовину або матеріал, продукт, що постачається або виготовляється, необхідні для здійснення запуску, включаючи контрольне та випробувальне обладнання, технології у вигляді інформації та даних, зафіксованих на матеріальних носіях, необхідних для їх розробки, виробництва або застосування. Цим терміном позначається також інша інформація та дані у будь-якій матеріальній формі, у тому числі:
- комп'ютерне програмне забезпечення та бази даних;
- винаходи;
- дослідно-конструкторські та інженерно-технічні розробки;
- ноу-хау, включаючи, виробничу документацію та технічні характеристики;
- дані про дослідницькі, експериментальні, дослідно-конструкторські та інженерно-конструкторські проектні розробки;
термін "транзит" означає переміщення за умов, передбачених цією Угодою, товарів з території держави однієї Сторони через територію держави другої Сторони для їх подальшого ввозу у треті держави або їх переміщення з території третіх держав через територію держави однієї Сторони на територію держави другої Сторони.
Мета узгодженої політики
1. Ця Угода укладається з метою забезпечення на основі взаємності сприятливих умов, за яких буде здійснюватися переміщення товарів в інтересах співробітництва між Україною та Російською Федерацією в дослідженні та використанні космічного простору, створенні та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки у рамках Угоди від 8 лютого 1995 року та Угоди від 27 серпня 1996 року, а також угод та домовленостей, укладених для виконання їх положень.
2. Товари, призначені для використання у рамках співробітництва в сферах, вказаних у пункті 1 цієї Статті, при їх ввезенні та/або їх вивезенні не підлягають обкладенню митом та податками, стягнення яких відноситься до компетенції митних органів України та Російської Федерації, за винятком випадків, стосовно яких у цій Угоді передбачено інше.
Пріоритетна сфера застосування пільг
Пріоритетною сферою застосування пільг, передбачених цією Угодою, є спільна діяльність, яка здійснюється у рамках бюджетних програм і проектів України та Російської Федерації.
Інші сфери застосування пільг
1. Пільги зі сплати мита та податків, передбачені цією Угодою, застосовуються щодо товарів, які ввозяться і/або вивозяться у рамках:
- безоплатних поставок, зокрема, з метою визначення можливих нових напрямків співробітництва у різноманітних сферах освоєння космічного простору та застосування ракетно-космічної та ракетної техніки;
- спільної інноваційної діяльності, пов'язаної, зокрема, з конверсійним використанням ракетно-космічної техніки та промисловим застосуванням побічних технологічних результатів, що отримуються у ході дослідження та використання космічного простору, і яка передбачає, серед іншого, проведення спеціальних досліджень, підготовку техніко-економічних обгрунтувань, здійснення експериментальних проектів та дослідних розробок.
2. Застосування пільг, передбачених цією Угодою, не наносить збитків практиці підписання контрактів у зв'язку з наданням послуг з комерційних космічних запусків та застосуванню у відповідних випадках ринкових принципів стосовно цін та умов таких послуг в інтересах міжнародних замовників, як це може випливати з угод та домовленостей, учасниками яких є держави Сторін.
Транзит
З метою забезпечення транзиту товарів, переміщення яких здійснюється за умов цієї Угоди, Сторони домовились, що:
- транзит товарів, що постачаються в рамках цієї Угоди залізничним транспортом здійснюються за умов, які застосовуються для внутрішніх перевезень;
- тарифи на транзит товарів будь-яким видом транспорту, включаючи тарифи на вантажно-розвантажувальні роботи, а також митні збори за митний супровід товарів повинні бути економічно обгрунтованими;
- перетинання транзитними товарами та транспортними засобами, що їх перевозять, кордонів держав Сторін здійснюється у місцях, які визначаються митними органами кожної із держав Сторін за узгодженням з відповідними відомствами;
- митні органи держав Сторін обмінюються переліками місць перетинання транзитними товарами та транспортними засобами кордонів їх держав;
- митні органи держав Сторін обмінюються зразками засобів митного забезпечення з метою ідентифікації, а також документів, необхідних для контролю транзитних товарів та транспортних засобів.
Акцизні податки
Пільги на сплату митних платежів, передбачені цією Угодою, не поширюються на товари, які підлягають обкладенню акцизними податками.
Нерозповсюдження ракетної технології та експортний контроль
У ході виконання цієї Угоди Сторони забезпечують дотримання норм та вимог Режиму контролю за ракетною технологією. Сторони застосовують законодавство своїх держав з експортного контролю щодо всіх товарів та послуг, які знаходяться у національних списках та переліках експортного контролю.
Механізм взаємодії
1. Кабінет Міністрів України призначає Національне космічне агентство України і Уряд Російської Федерації призначає Російське авіаційно-космічне агентство компетентними органами, які відповідають за контроль щодо ефективного виконання цієї Угоди. За дорученням Сторін компетентні органи відповідають за належне здійснення узгодженої загальної політики та заходів, визначених цією Угодою. У рамках таких делегованих повноважень компетентні органи визначають конкретну політику, яку належить проводити стосовно проектів та програм співробітництва, які підпадають під дію Статі 5 цієї Угоди, і у зв'язку з цим можуть готувати та направляти на розгляд Сторін відповідні пропозиції стосовно найприйнятнішого та найдоцільнішого порядку застосування цієї Угоди до співробітництва за такими проектами та програмами.
Сторони у разі необхідності додатково призначають в якості компетентних органів інші відомства, які здійснюють визначені види діяльності у сферах співробітництва, вказаних у пункті 1 Статті 3 цієї Угоди. Відповідна домовленість між Сторонами досягається у формі обміну нотами дипломатичними каналами.
2. Компетентні органи визначають номенклатуру та кількість товарів, переміщення яких регулюється цією Угодою та надають митним органам своїх держав інформацію про всі поставки товарів, які підпадають під звільнення від податків та мита, які було обумовлено в цій Угоді, а також про організації та підприємства, які здійснюють ввезення та/або вивезення цих товарів.
Врегулювання спорів
Сторони через компетентні органи або, у разі необхідності, спеціально призначених представників врегульовують шляхом консультацій та переговорів будь-який спір, що стосується тлумачення та застосування цієї Угоди.
Набуття чинності та дія
1. Ця Угода тимчасово застосовується з дати її підписання і набуває чинності по завершенню 30 днів з дати останнього письмового повідомлення, надісланого по дипломатичних каналах, про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
2. Ця Угода укладається на невизначений термін. Кожна із Сторін може припинити дію цієї Угоди, надіславши по дипломатичних каналах другій Стороні відповідне письмове повідомлення. У цьому випадку Угода припиняє свою дію по завершенню 6 місяців з дати такого повідомлення.
3. У випадку припинення дії цієї Угоди її положення продовжують застосовуватись щодо переміщення товарів у рамках угод та домовленостей, укладених і досягнутих до дати припинення дії Угоди, якщо Сторони не домовляться про інше.
4. З дати набуття чинності цієї Угоди припиняє свою дію Стаття 6 Угоди від 8 лютого 1995 року.
Вчинено в м. Дніпропетровськ 11 лютого 2001 року у двох примірниках, кожний українською та російською мовою, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів За Уряд Російської
України Федерації