УГОДА
між Урядом України і Урядом Російської Федерації про торговельно-економічне співробітництво у 1994 році
Уряд України і Уряд Російської Федерації, далі іменовані Сторонами, прагнучи подальшого поглиблення взаємовигідних економічних відносин між державами, вважаючи необхідним наблизити основні принципи здійснюваних в державах ринкових реформ, виходячи з необхідності створення сприятливих умов для розвитку економіки обох держав, надаючи важливого значення збереженню та розвитку виробничих і технологічних взаємозв'язків між підприємствами, організаціями і регіонами держав, домовились про таке:
Торговельно-економічне співробітництво держав здійснюється на основі безпосередньої домовленості між господарюючими суб'єктами, незалежно від їх форм власності і підпорядкованості, державними органами, з додержанням діючих в обох державах законодавств. Відповідальність за виконання договорів несуть суб'єкти, що їх уклали.
Сторони будуть сприяти збереженню і розвитку торгівельно-економічних зв'язків між підприємствами держав, зближенню цінової і митної політики, з метою створення умов для поетапного переходу до вільного пересування товарів між державами.
Сторони доручать Федеральній контрактній корпорації "Росконтракт" і Державному комітету України з матеріальних ресурсів здійснити взаємопов'язані поставки найважливіших видів продукції на еквівалентній основі (в доларах) згідно додатку, номенклатура та обсяги яких при необхідності уточнюються. Недотримання еквівалентності щомісячних взаємних поставок продукції між контрактними організаціями розглядаються як надання одній з них товарного кредиту, що вимагає відповідної компенсації за домовленістю між організаціями. Поставки продукції згідно цього додатку не обкладаються експортним та імпортним митом. Сторони зберігають за собою право переглядати з попереднім повідомленням обсяги цих поставок при невиконанні однією із Сторін своїх зобов'язань щодо зустрічних поставок.
Сторони доручать відповідним міністерствам і відомствам укласти двосторонні довгострокові угоди про збереження і розвиток спеціалізації, кооперації і технологічно взаємопов'язаних виробництв, а також угоди про науково-технічне співробітництво.
Сторони погодились, що розрахунки за поставки продукції між підприємствами і організаціями будуть здійснюватись за договірними цінами, за вийнятком розрахунків за поставки окремих видів товарів, ціни на які встановлюються діючими в державах нормативними документами або спеціальними міждержавними угодами.
Сторони будуть сприяти створенню і функціонуванню спільних підприємств, міждержавних компаній, а також доручать відповідним міністерствам та відомствам розглянути можливість спільного інвестування (з можливою участю третіх країн), будівництва і реконструкції промислових об'єктів і при необхідності підготувати з цих питань відповідні угоди.
Уряд України забезпечить своєчасні платежі по обслуговуванню державного кредиту, отриманого від уряду Російської Федерації в 1993 році при суворому дотриманні умов міжурядових угод про надання кредитів.
Сторони доручать міністерствам фінансів узгодити конкретні розміри і форми платежів для погашення державного кредиту і відсотків по ньому не пізніше 1 лютого 1994 року.
Сторони організують взаємне надання інформації про нормативні акти, пов'язані з міждержавними відносинами в торгівельно-економічній діяльності, які будуть прийматися, а також щоквартальної статистичної звітності про поставки найважливіших видів продукції.
У випадку виникнення суперечок відносно тлумачення чи застосування положень цієї Угоди, Сторони будуть вирішувати їх шляхом переговорів з урахуванням норм міжнародного права.
Угода набуває чинності з дати її підписання і діє до 31 грудня 1994 року.
Укладено в м.Ашгабаті 24 грудня 1993 року в двох дійсних примірниках, українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України (підпис) За Уряд Російської Федерації (підпис)