• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про умови взаємних поїздок громадян

Румунія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 19.12.2003
Реквізити
  • Видавник: Румунія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 19.12.2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Румунія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 19.12.2003
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про умови взаємних поїздок громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ N 385 від 24.03.2004 ) ( Зміни та доповнення до Угоди додатково див. Протоколвід 04.07.2006 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Румунії, далі - "Договірні Сторони",
з метою подальшого розвитку дружніх відносин між двома країнами, сприяння взаємним поїздкам їхніх громадян, взаємодії у боротьбі з нелегальною міграцією,
плануючи полегшити режим взаємних поїздок громадян обох держав,
домовились про таке:
Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дипломатичними або службовими паспортами, мають право в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом і перебувати на території держави іншої Договірної Сторони (з дотриманням правил перебування та реєстрації, які діють у цій державі) без віз строком до дев'яноста днів з дня перетину державного кордону.
Громадяни держави однієї Договірної Сторони можуть на підставі документів, дійсних для виїзду за кордон, в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом і перебувати на території держави іншої Договірної Сторони за наявності візи, оформленої дипломатичним представництво або консульською установою цієї Договірної Сторони.
Дипломатичні представництва та консульські установи держави однієї Договірної Сторони мають, право оформляти:
1. Багаторазові безоплатні візи строком дії до одного року:
1.1 працівникам поїзних, рефрижераторних та локомотивних бригад залізниць з дійсними документами для виїзду за кордон та іменними списками маршрутними листами, затвердженими на кожний рейс;
1.2 водіям регулярних автобусних маршрутів та вантажних автопоїздів з дійсними документами для виїзду за кордон та іменними списками, маршрутними листами, затвердженими на кожний рейс.
2. Безоплатні візи:
2.1 членам сімей співробітників дипломатичних представництв, працівників консульських установ та співробітників представництв міжнародних організацій, акредитованих у державі іншої Договірної Сторони, які не проживають разом з цими співробітниками або працівниками;
2.2 державним Службовцям, які здійснюють службові поїздки на територію держави іншої Договірної Сторони, на підставі діючих міжнародних двосторонніх та багатосторонніх угод, учасницями яких є обидві Договірні Сторони, або за відповідними запрошеннями державних органів, дипломатичних представництв або консульських установ;
2.3 особам, які навчаються в учбових закладах відповідно до двосторонніх угод;
2.4 дітям до 18 років.
3. Безоплатні термінові візи:
3.1 для поїздок з метою відвідання тяжко хворого члена сім'ї або близького родича, для участі в похованні члена сім'ї або близького родича, відвідання могил родичів після пред'явлення підтверджуючого документа, виданого компетентними органами Договірних Сторін;
3.2 для поїздок осіб, які за висновками компетентних органів Договірних Сторін потребують невідкладної медичної допомоги, або осіб з тяжкими захворюваннями, а також супроводжуючих їх осіб;
3.3 для осіб, які є членами та обслуговуючим персоналом рятувальних команд (у разі катастроф або надзвичайних ситуацій).
4. Візи з пільговою ставкою тарифів консульського збору (50% вартості) особам, які:
4.1 прямують на територію держави іншої Договірної Сторони їй підставі діючих двосторонніх угод у галузі науки, техніки, освіту, культури, мистецтва, релігії та спорту або за відповідними запрошеннями;
4.2 є засновниками, співзасновниками юридичних осіб або інвесторами в державі іншої Договірної Сторони (для представників юридичних осіб - за наявності нотаріально завіреної копії установчих документів; для суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб - за наявності нотаріально завіреної копії свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи).
1. Дипломатичні представництва та консульські установи держави однієї Договірної Сторони оформляють візи громадянам іншої Договірної Сторони без запрошень.
2. Запрошення, зазначені у підпунктах 2.2 та 4.1 статті 3 цієї Угоди, є підставою лише для надання відповідних пільг при оформленні віз.
1. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дипломатичними або службовими паспортами і виконують службові обов'язки як співробітники дипломатичних представництв та консульських установ, і члени їхніх сімей можуть в'їжджати, виїжджати і перебувати на території держави іншої Договірної Сторони без віз протягом всього строку виконання ними службових обов'язків.
2. У цій Угоді термін "члени сім'ї" означає:
а) чоловіка або дружину співробітника дипломатичного представництва або консульської установи у державі перебування;
б) неодружених дітей віком до 18 років, які знаходяться на утриманні, або дітей віком до 25 років, які навчаються на стаціонарі в учбових закладах акредитуючої держави;
в) неодружених дітей, які знаходяться на утриманні внаслідок фізичних або розумових вад.
Громадяни держави однієї Договірної Сторони мають право в'їжджати, виїжджати і перебувати на території держави іншої Договірної Сторони (з дотриманням правил перебування та реєстрації, які діють в цій державі) без віз, якщо вони:
1. Прямують транзитом до третьої держави (тільки при знаходженні у транзитній зоні аеропорту);
2. Мають дозвіл на постійне проживання;
3. Є членами екіпажів річкових та морських суден (за дійсними посвідченнями особи моряка та за наявності запису в судовій ролі або виписки з неї);
4. Є членами екіпажів повітряних суден цивільної авіації (за дійсними посвідченнями члена екіпажу повітряного судна та за наявності запису в генеральній декларації (польотному завданні).
1. Поїздки громадян держав обох Договірних Сторін здійснюються через міжнародні пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон, які визначені у Додатку до цієї Угоди і відкриті відповідно до домовленостей між державами Договірних Сторін.
2. Поїздки громадян держав обох Договірних Сторін, які постійно проживають у прикордонних районах та повітах, здійснюються відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про спрощений порядок перетину спільного державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах та повітах, підписаної в м. Ізмаїлі 29 березня 1996 року.
"1. Громадяни України та Румунії перетинають спільний кордон з документом, дійсним для виїзду за кордон, і за наявності візи, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами.
2. Дипломатичні представництва та консульські установи держав Договірних Сторін оформлятимуть громадянам, які постійно поживають у прикордонних районах та повітах, багаторазові візи терміном дії до одного року.
3. Дипломатичні представництва та консульські установи держав Договірних Сторін оформлятимуть громадянам, які постійно поживають у прикордонних районах та повітах і здійснюють групові поїздки, безоплатні колективні візи".
Неповнолітні громадяни держав Договірних Сторін здійснюють поїздки на підставі особистих документів для виїзду за кордон або, у разі відсутності таких документів, на підставі паспортних документів батьків або осіб, які їх супроводжують, з внесеними до цих документів у встановленому порядку відомостями про них, тільки разом з цими особами.
1. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які під час перебування на території держави іншої Договірної Сторони втратили документи, на підставі яких було здійснено в'їзд, зобов'язані повідомити про це компетентні органи держави іншої Договірної Сторони, на території якої вони знаходяться.
2. Вищезазначені органи видають довідку, на підставі якої дипломатичне представництво або консульська установа Договірної Сторони видає новий документ, дійсний для виїзду за кордон.
1. Договірні Сторони обміняються дипломатичними каналами не пізніше ніж за тридцять діб до набуття чинності цією Угодою зразками документів, дійсних для виїзду за кордон.
2. У разі введення нових або внесення змін до діючих документів Договірні Сторони не пізніше ніж за тридцять діб до введення нових або внесення змін до діючих документів повідомлять про це одна одну дипломатичними каналами і передадуть зразки нових або змінених документів.
1. Ця Угода укладається на невизначений строк і набуває чинності на тридцятий день з дати, коли Договірні Сторони взаємно повідомлять дипломатичними каналами про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
2. Кожна Договірна Сторона може припинити дію цієї Угоди, повідомивши про це іншу Договірну Сторону дипломатичними каналами. У цьому разі Угода припиняє свою дію через дев'яносто днів з дати одержання такого повідомлення іншою Договірною Стороною.
Вчинено в м. Києві 19 грудня 2003 року в двох примірниках, кожний українською та румунською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Кабінет Міністрів За Уряд Румунії
України
Додаток
до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом
Румунії про умови взаємних поїздок громадян
Перелік міжнародних цілодобових пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон, а також види сполучення та характер транспортних перевезень у них:
Дякове - Халмеу- для автомобільного вантажнопасажирського та залізничного вантажно-пасажирського сполучення
Порубне - Сірет- для автомобільного вантажнопасажирського сполучення
Ділове - Валя Вишеулуй- для залізничного вантажнопасажирського сполучення
Тересва - Кимпулунг ла Тиса- для залізничного вантажнопасажирського сполучення
Вадул-Сірет-Вікшани- для залізничного вантажнопасажирського сполучення
Солотвино-Сігету Мармацієй- для автомобільного, вантажопідйомністю до 3,5 тонн, пішохідного, пасажирського сполучення*
* Примітка: Перетин українсько-румунського державного кордону через міжнародний пункт пропуску Солотвино - Сігету Мармацієй буде здійснюватись з моменту завершення будівельних робіт, його обладнання та здачі в експлуатацію.