• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 10.07.2019 № 639
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 10.07.2019
  • Номер: 639
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 10.07.2019
  • Номер: 639
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 липня 2019 р. № 639
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 133 від 09.02.2024 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти, що додається.
2. Установити, що у 2019 році кошти, передбачені у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти, спрямовуються починаючи з 1 вересня за науковими напрямами закладів вищої освіти, які за результатами державної атестації віднесені до кваліфікаційної групи А, в межах обсягу видатків, затвердженого Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік".

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 липня 2019 р. № 639
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті МОН за програмою 2201390 "Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти" (далі - бюджетні кошти).
2. Дія цього Порядку поширюється на заклади вищої освіти, що належать до сфери управління МОН.
3. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 652 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 68, ст. 2309).
4. Бюджетні кошти надаються закладам вищої освіти для забезпечення розвитку окремих наукових напрямів, модернізації та оновлення матеріально-технічної бази для проведення наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок.
5. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є заклади вищої освіти, які за результатами державної атестації за одним або декількома науковими напрямами віднесені до кваліфікаційної групи А та/або Б.
У разі реорганізації закладу вищої освіти, рішення про реорганізацію якого прийнято у 2023 році та який за результатами державної атестації за одним або кількома науковими напрямами віднесений до кваліфікаційної групи А та/або Б, за його правонаступником зберігається право на одержання бюджетних коштів до проведення державної атестації у разі подання до МОН підтвердження спроможності виконання завдань перспективного плану розвитку наукового напряму.
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 133 від 09.02.2024 )
6. Перелік закладів вищої освіти, яким надаються бюджетні кошти для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, визначається за результатами проведеної державної атестації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 652 "Деякі питання проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 68, ст. 2309) та щороку затверджується МОН разом з відповідними обсягами фінансування для кожного закладу вищої освіти.
7. Обсяг бюджетних коштів, що одержує заклад вищої освіти за науковим напрямом, розраховується за такою формулою:
де i, n - заклад вищої освіти;
j - кваліфікаційна група, до якої віднесено науковий напрям закладу вищої освіти (А або Б);
kj - коефіцієнт кваліфікаційної групи, до якої віднесено науковий напрям закладу вищої освіти, що становить 1 (для кваліфікаційної групи А) або 0,7 (для кваліфікаційної групи Б);
kA - коефіцієнт кваліфікаційної групи А, що становить 1;
kБ - коефіцієнт кваліфікаційної групи Б, що становить 0,7;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів загального фонду державного бюджету, використаний закладом вищої освіти для виконання науково-дослідних робіт за науковим напрямом за останніх п’ять років;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів спеціального фонду державного бюджету, використаний закладом вищої освіти для виконання науково-дослідних робіт за науковим напрямом за останніх п’ять років;
B - загальний обсяг бюджетних коштів;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів загального фонду державного бюджету закладу вищої освіти за кожним науковим напрямом, віднесеним до кваліфікаційної групи А;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів спеціального фонду державного бюджету закладу вищої освіти за кожним науковим напрямом, віднесеним до кваліфікаційної групи А;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів загального фонду державного бюджету закладу вищої освіти за кожним науковим напрямом, віднесеним до кваліфікаційної групи Б;
див. зображення - середньорічний обсяг коштів спеціального фонду державного бюджету закладу вищої освіти за кожним науковим напрямом, віднесеним до кваліфікаційної групи Б.
У разі віднесення закладу вищої освіти до кваліфікаційної групи А та/або Б за кількома науковими напрямами обсяг бюджетних коштів визначається окремо для кожного з них.
Якщо обсяг бюджетних коштів, розрахований за наведеною формулою для закладу вищої освіти за науковим напрямом становить менше ніж 40 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня року, в якому здійснюватиметься фінансування, бюджетні кошти закладу вищої освіти за відповідним науковим напрямом не надаються. В такому разі здійснюється перерахунок обсягів бюджетних коштів, що одержують заклади вищої освіти з виключенням закладів вищої освіти, яким не надаватимуться бюджетні кошти за відповідними науковими напрямами.
Обсяг бюджетних коштів, які отримує правонаступник реорганізованого закладу (реорганізованих закладів) вищої освіти, визначається як сума всіх коштів, розрахованих окремо для кожного із закладів вищої освіти.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 133 від 09.02.2024 )
8. Бюджетні кошти надаються закладам вищої освіти за укладеними з МОН договорами для забезпечення виконання завдань перспективного плану розвитку наукового напряму на п’ятирічний період разом з відповідними розрахунками та обґрунтуванням потреби в коштах, визначеної на підставі діючих норм та нормативів, штатної чисельності та умов оплати праці працівників, а також необхідності досягнення відповідних результативних показників. Перспективний план розвитку наукового напряму на п’ятирічний період є невід’ємною частиною договору.
Примірна форма договору розробляється та затверджується МОН.
9. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) проведення наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки у межах наукових напрямів закладів вищої освіти;
2) розвиток дослідницької інфраструктури, оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.
( Пункт 9 в редакції Постанови КМ № 133 від 09.02.2024 )
10. За напрямом витрат, визначеним підпунктом 2 пункту 9 цього Порядку, здійснюються витрати на придбання, модернізацію та ремонт наукового обладнання (крім комп’ютерної техніки, яка не є складовою частиною наукового обладнання) з метою проведення наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у межах наукових напрямів закладів вищої освіти.
Перелік обладнання, яке планується закупити, модернізувати та відремонтувати, затверджується наказом МОН та розміщується на його офіційному веб-сайті.
( Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 133 від 09.02.2024 )
11. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
12. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня щороку до 15 числа місяця, що настає за звітним, подають головному розпоряднику бюджетних коштів звіт про використання бюджетних коштів, виконання умов договору та досягнення результативних показників перспективного плану розвитку наукового напряму на п’ятирічний період.
За результатами поданої звітності МОН приймає рішення щодо продовження фінансування, коригування його обсягів або припинення фінансування розпорядника бюджетних коштів.
15. МОН подає Мінфіну щороку до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, узагальнений звіт про використання бюджетних коштів.