• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, створених з використанням профілів безпеки інформації

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Декларація, Форма типового документа, Порядок від 30.05.2024 № 627
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Декларація, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 30.05.2024
  • Номер: 627
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Декларація, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 30.05.2024
  • Номер: 627
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 травня 2024 р. № 627
Київ
Про реалізацію експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, створених з використанням профілів безпеки інформації
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, створених з використанням профілів безпеки інформації (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, створених з використанням профілів безпеки інформації, що додається.
3. Установити, що:
1) координатором експериментального проекту є Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;
2) учасниками експериментального проекту є центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи і підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, органи військового управління та військові формування, утворені відповідно до закону.
4. Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації забезпечити:
1) технічну можливість реалізації експериментального проекту;
2) оприлюднення інформації про реалізацію експериментального проекту;
3) інформування щороку Кабінету Міністрів України про результати реалізації експериментального проекту;
4) подання протягом місяця з дня завершення реалізації експериментального проекту Кабінету Міністрів України звіту та пропозицій щодо внесення відповідних змін до законодавчих та інших нормативно-правових актів за результатами його реалізації.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 травня 2024 р. № 627
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, створених з використанням профілів безпеки інформації
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах (далі - системи), створених з використанням базових та цільових профілів безпеки інформації (далі - експериментальний проект).
Метою експериментального проекту є підвищення рівня захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, оптимізація процесу державної експертизи та підтвердження відповідності комплексних систем захисту інформації в системах.
Дія цього Порядку не поширюється на заходи із захисту інформації від витоку технічними каналами.
3. Під час реалізації експериментального проекту підтвердження відповідності комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням базових та цільових профілів безпеки інформації, здійснюється шляхом декларування згідно з цим Порядком.
Базовим профілем безпеки інформації (далі - базовий профіль) є вимоги з безпеки інформації та взаємопов’язана сукупність заходів з її захисту, визначені Адміністрацією Держспецзв’язку для відкритої інформації та інформації з обмеженим доступом, яка обробляється у системах.
Цільовим профілем безпеки інформації (далі - цільовий профіль) є взаємопов’язана сукупність заходів із захисту інформації та їх налаштування, визначених для системи її власником (розпорядником) відповідно до базового профілю з урахуванням вимог законодавства та стандартів у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, нормативних документів системи технічного захисту інформації, галузевих вимог, політик безпеки в системах, а також призначення системи, її характеристик та особливостей функціонування, результатів проведеної оцінки ризиків.
Під час визначення цільового профілю власник (розпорядник) системи самостійно обирає стандарти у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, які використовуються під час здійснення заходів із захисту інформації, шляхи і способи здійснення таких заходів відповідно до цільового профілю, а також визначає наявність у ньому інформації з обмеженим доступом та забезпечує дотримання встановлених правил роботи з документами, які містять інформацію з обмеженим доступом.
Передбачені у цільовому профілі заходи із захисту інформації, обрані стандарти, шляхи і способи здійснення таких заходів повинні включати відповідні вимоги та заходи, визначені базовим профілем.
4. Створення комплексних систем захисту інформації в системах з використанням базових та цільових профілів та декларування відповідності таких комплексних систем здійснюється за такими етапами:
визначення для систем цільового профілю відповідно до базового профілю;
створення комплексних систем захисту інформації в системах відповідно до базових та цільових профілів;
оцінка достатності заходів захисту інформації комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням профілів безпеки;
декларування відповідності комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням профілів безпеки.
5. Оцінка достатності заходів захисту інформації комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням профілів безпеки, здійснюється з урахуванням рекомендацій, затверджених Адміністрацією Держспецзв’язку.
Процедура оцінки комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням базових та цільових профілів, для впровадження таких комплексних систем визначається власником (розпорядником) системи та здійснюється суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на право надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації) та технічного захисту інформації в частині оцінювання захищеності інформації, або учасниками експериментального проекту, які мають дозвіл на проведення робіт з технічного захисту інформації для власних потреб в частині оцінювання захищеності інформації.
Результати оцінки комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням базових та цільових профілів, підготовлені в рамках цього експериментального проекту, приймаються як результати державної експертизи.
6. Після виконання всіх етапів та вимог, передбачених цим Порядком, власник (розпорядник) системи декларує відповідність комплексної системи захисту інформації в системі, створеної з використанням базових та цільових профілів, за формою згідно з додатком.
Декларація про відповідність комплексної системи захисту інформації в системі, створеної з використанням базових та цільових профілів безпеки інформації (далі - декларація), подається до Адміністрації Держспецзв’язку власником (розпорядником) системи в електронній формі з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до вимог законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, а у разі наявності в них інформації з обмеженим доступом подання таких документів здійснюється з дотриманням встановлених правил роботи з документами, які містять інформацію з обмеженим доступом.
Строк дії декларації становить три роки з дня підтвердження її відповідності.
7. Дата подання декларації до Адміністрації Держспецзв’язку вважається датою підтвердження відповідності комплексної системи захисту інформації та не потребує відповіді Адміністрації Держспецзв’язку.
Адміністрація Держспецзв’язку протягом двох робочих днів з дня надходження декларації публікує на власному офіційному веб-сайті інформацію про декларанта (ідентифікатор/назва системи, найменування власника системи, дата подання декларації, дата закінчення дії декларації, стан декларації), крім матеріалів, що містять інформацію з обмеженим доступом.
8. Власник (розпорядник) системи несе відповідальність за відповідність комплексних систем захисту інформації в системах, створених з використанням базових та цільових профілів, повноту та достатність визначених у цільовому профілі безпеки заходів із захисту інформації, обрані стандарти, шляхи і способи здійснення таких заходів відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, нормативних документів системи технічного захисту інформації, галузевих вимог, політик безпеки в системах, а також призначення системи, її характеристик та особливостей функціонування, результатів проведеної оцінки ризиків.
9. Перевірка відповідності комплексної системи захисту інформації в системі, створеної з використанням базових та цільових профілів, проводиться у рамках державного контролю за станом технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
10. З метою оцінки ефективності реалізації експериментального проекту та надання методично-консультативної підтримки його учасникам Адміністрацією Держспецзв’язку у визначеному нею порядку, здійснюється моніторинг систем захисту інформації в системі, створених з використанням базових та цільових профілів.
11. У разі зміни цільового профілю декларація вважається недійсною.
12. Повторне декларування відповідності комплексної системи захисту інформації в системі, створеної з використанням базових та цільових профілів, здійснюється у разі зміни цільового профілю або усунення недоліків, виявлених за результатами проведення державного контролю за станом технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
13. Облік систем, що мають комплексні системи захисту інформації, створені з використанням базових та цільових профілів, ведеться Адміністрацією Держспецзв’язку.
14. Видатки на реалізацію експериментального проекту здійснюються за рахунок і в межах видатків, передбачених Адміністрації Держспецзв’язку у Державному бюджеті України на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Додаток
до Порядку
ДЕКЛАРАЦІЯ
про відповідність комплексної системи захисту інформації в системі, створеної з використанням базових та цільових профілів безпеки інформації