• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про резервний фонд Кабінету Міністрів України

Верховна Рада України  | Постанова, Положення від 22.02.1996 № 62/96-ВР
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 22.02.1996
  • Номер: 62/96-ВР
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 22.02.1996
  • Номер: 62/96-ВР
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про затвердження Положення про резервний фонд Кабінету Міністрів України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 10, ст. 51 )
Верховна Рада України
постановляє:
Затвердити Положення про резервний фонд Кабінету Міністрів України (додається).
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 22 лютого 1996 року
N 62/96-ВР
ПОЛОЖЕННЯ
про резервний фонд Кабінету Міністрів України
1. Резервний фонд Кабінету Міністрів України (далі - резервний фонд) утворюється відповідно до Закону України "Про бюджетну систему України" для фінансування невідкладних витрат у народному господарстві, соціально-культурних та інших заходів, не передбачених і які не могли бути передбачені під час затвердження Державного бюджету України на відповідний рік.
2. Резервний фонд передбачається в Державному бюджеті України в розмірі до двох відсотків обсягу видатків державного бюджету.
Загальна сума резервного фонду на кожний рік затверджується Верховною Радою України в порядку, встановленому Законом України "Про бюджетну систему України".
3. Фінансування видатків з резервного фонду здійснюється за постановою Кабінету Міністрів України відповідно до обгрунтованого подання міністерств, відомств, інших органів державної виконавчої влади та висновку Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України щодо економічної доцільності та ефективності фінансування видатків за рахунок резервного фонду.
Резервний фонд Кабінету Міністрів України не може використовуватися, зокрема:
1) для погашення боргів, у тому числі пов'язаних з гарантіями чи іншими видами забезпечення, наданими Кабінетом Міністрів України;
2) для збільшення сум по статтях видатків, передбачених у державному бюджеті.
На засідання Кабінету Міністрів України, на якому приймається рішення про фінансування видатків з резервного фонду, заздалегідь (не пізніш як за три дні до засідання) в письмовій формі запрошуються представники від постійної Комісії Верховної Ради України з питань бюджету, яким завчасно передаються всі відповідні документи. Ці представники мають право виступити із зазначеного питання на засіданні Кабінету Міністрів України.
4. Резервний фонд використовується на фінансування:
1) витрат, пов'язаних з надзвичайними ситуаціями;
2) робіт по ліквідації наслідків стихійних явищ та аварій;
3) непередбачених витрат, пов'язаних з введенням законів;
4) інших заходів, не передбачених і які не могли бути передбачені під час затвердження Державного бюджету України, з визначенням при цьому розміру коштів, який не може перевищувати 20 відсотків загального обсягу резервного фонду.
5. Кошти резервного фонду можуть використовуватися лише в необхідних межах за цільовим призначенням на фінансування заходів, передбачуваних постановами Кабінету Міністрів України.
Залишок невикористаних коштів резервного фонду за станом на 31 грудня року, в якому їх виділено, підлягає поверненню до Державного бюджету України.
Контроль за цільовим і своєчасним використанням міністерствами, відомствами, іншими органами державної виконавчої влади коштів резервного фонду здійснює Міністерство фінансів України.
Органи державної виконавчої влади та виконавчі органи місцевих Рад разом з органами Міністерства фінансів України здійснюють контроль за надходженням та правильним використанням підприємствами, установами і організаціями виділених з резервного фонду коштів.
6. Кабінет Міністрів України щомісяця подає Верховній Раді України докладні письмові звіти про витрати з резервного фонду з обгрунтуванням їх необхідності, економічності та ефективності, а також про досягнення фактичних результатів за підсумками використання коштів резервного фонду.
Розгляд поданих документів і прийняття рішення Верховною Радою України щодо схвалення видатків з резервного фонду та можливості відновлення суми резервного фонду здійснюється під час найближчого розгляду проекту Закону про внесення змін і доповнень до Закону про Державний бюджет України або про його виконання.
Порушення Кабінетом Міністрів України, іншим зазначеним у цьому Положенні органом чи їх посадовими особами вимог, встановлених цим Положенням, є достатньою підставою для незатвердження Верховною Радою України відповідних видатків з резервного фонду і повернення до резервного фонду витрачених коштів і процентів по них за рахунок винних посадових осіб чи за рахунок коштів, виділених у державному бюджеті на відповідний орган.
Контроль за використанням коштів резервного фонду здійснює постійна Комісія Верховної Ради України з питань бюджету.