• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Польща про міжрегіональне співробітництво

Польща, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний договір від 24.05.1993
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 24.05.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 24.05.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода між Урядом України та Урядом Республіки Польща про міжрегіональне співробітництво
Дата підписання: 24.05.1993
Дата набуття чинності: 27.10.1993
Уряд України та Уряд Республіки Польща, які надалі іменовані "Сторони",
враховуючи, що метою міжрегіонального співробітництва є зміцнення відносин між Україною та Республікою Польща,
усвідомлюючи значення, яке має співробітництво між регіональними органами державної адміністрації та органами місцевого самоврядування обох країн, готові підтримувати таке співробітництво і таким чином всіляко сприяти економічному та суспільному прогресу регіонів обох країн, особливо прикордонних,
погодились про таке:
Для цілей цієї Угоди визначення "міжрегіональне співробітництво" означає діяльність регіональних органів державної адміністрації і органів місцевого самоврядування, що направлена на зміцнення і розвиток дружніх та добросусідських відносин між обома країнами.
1. Сторони інформуватимуть свої регіональні органи державної адміністрації та органи місцевого самоврядування про можливості їх діяльності в галузі міжрегіонального співробітництва.
2. Сторони підтримуватимуть зусилля регіональних органів державної адміністрації та органів місцевого самоврядування в здійсненні міжрегіонального співробітництва.
1. Ця Угода не порушує зобов'язань, що випливають з діючих міжнародних угод, які регулюють співробітництво обох країн.
2. Ця Угода не порушує прав та зобов'язань регіональних органів державної адміністрації та органів місцевого самоврядування обох країн, що визначені внутрішнім законодавством України та Республіки Польща.
3. Кожна із Сторін в будь-який час може визначити частини території своєї держави, предмет та форми співробітництва, по відношенню до яких ця Угода не буде застосовуватись.
Сторони всіляко сприятимуть здійсненню співробітництва в галузі розвитку регіонів, міст та сільських місцевостей, по відношенню до яких ця Угода має юридичну силу, зокрема, в наступних сферах:
- будівництво та облаштування території,
- транспорт,
- комунальне господарство,
- промисловість,
- торгівля,
- сільське господарство (розвиток аграрної культури, переробка та збут сільськогосподарської продукції),
- охорона природи (національні та ландшафтні парки, території та об'єкти відпочинку), охорона навколишнього середовища (боротьба з забрудненням вод, атмосферного повітря та почви),
- освіта та професійне навчання, зокрема, навчання відповідно українській та польській мовам як другим мовам в школах, особливо в прикордонній зоні,
- культура та мистецтво,
- охорона здоров'я,
- туризм та спорт,
- взаємна інформаційна допомога у випадках катастроф та екологічного лиха (епідемій, повеней, пожеж, катастроф та транспортних пригод),
- інші питання, що становлять взаємний інтерес.
1. Регіональні органи державної адміністрації та органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть заключати, згідно з внутрішнім законодавством обох країн, договори з питань, які визначені в Статті 4 цієї Угоди. Особливо це стосуватиметься договорів щодо поставок товарів або надання послуг, а також створення спільних підприємств, товариств, асоціацій та фондів.
2. Регіональні органи державної адміністрації та органи місцевого самоврядування програмують та реалізують на своїх рівнях міжрегіональне співробітництво у всіх сферах, визначених в Статті 4 цієї Угоди.
Сторони створять Спільну Координаційну Міжурядову Раду з питань міжрегіонального співробітництва.
Регіональні органи державної адміністрації та органи місцевого самоврядування можуть створювати спільні координаційні органи з питань міжрегіонального співробітництва.
Витрати, пов'язані з участю в засіданнях спільних координаційних органів, відповідно нестимуть ті органи, які направляють на ці засідання своїх представників.
Спірні питання стосовно тлумачення та належного виконання положень цієї Угоди вирішуватимуться шляхом взаємних консультацій та переговорів Сторін.
За взаємною згодою Сторін в положення цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення згідно з процедурою, згаданою в Статті 11 цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з дати обміну нотами, що інформують про виконання відповідних процедур, які необхідні для набрання чинності цією Угодою. Датою набуття чинності вважається день отримання останньої ноти.
Ця Угода укладається строком на п'ять років. Вона автоматично продовжується кожний раз на наступний п'ятирічний період, якщо жодна із Сторін за три місяці до закінчення чергового строку дії цієї Угоди не сповістить шляхом нотифікації іншу Сторону про своє рішення припинити її дію.
Здійснено в м.Києві 24 травня 1993 року в двох примірниках, кожний українською та польською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За уповноваженням За уповноваженням
Уряду України Уряду Республіки Польща
(підпис) (підпис)