• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол про співробітництво між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством культури і мистецтва Республіки Польща на 1999-2000 р.р.

Польща, Міністерство культури і мистецтв України  | Протокол, Міжнародний документ від 04.02.1999
Реквізити
  • Видавник: Польща, Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 04.02.1999
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 04.02.1999
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол про співробітництво між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством культури і мистецтва Республіки Польща на 1999-2000 р.р.
Дата підписання: 04.02.99 р.
Дата набрання чинності для України: 04.02.99 р.
На підставі Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі культури, науки та освіти від 20 травня 1997 року, Міністерство культури і мистецтв України та Міністерство культури і мистецтва Республіки Польща, (надалі -"Сторони") узгодили цей Протокол.
Зважаючи на розвиток партнерських і добросусідських відносин між Україною та Республікою Польща, Сторони продовжуватимуть та сприятимуть співробітництву з метою розширення, підвищення ефективності та якості двосторонніх зв'язків у галузі культури та мистецтва.
З нагоди 150 річниці смерті Юліуша Словацького - Сторони сприятимуть організації культурних заходів присвячених поету.
Сторони продовжуватимуть обмін художніми колективами у рамках міжнародних фестивалів, великих культурних заходів або по запрошенню іншої Сторони.
Сторони зобов'язуються підтримувати безпосереднє співробітництво між драматичними, ляльковими, та іншими театрами.
З цією метою вони сприятимуть:
- участі українських театрів у міжнародному театральному фестивалі "Контакт" у м. Торуні (щорічно) та міжнародному Шекспірівському театральному фестивалі у м. Гданьську (1999 р.);
- участі польських театрів у міжнародному театральному фестивалі "Золотий лев" у м. Львові (щорічно).
Вибір театрів, а також визначення репертуару проводитимуться в робочому порядку.
Сторони зобов'язуються підтримувати організаційно, українсько-польський театральний проект постановки вистави "Помста" А.Федро - за участю артистів обох країн, у постановці польського режисера Ярослава Киляна на сцені театру "Nasceutes" у м. Києві.
Сторони сприятимуть участі українських і польських митців та спостерігачів у таких міжнародних музичних конкурсах:
- VI Міжнародному конкурсі балету ім. Сержа Лифаря у м. Києві (травень-червень 1999 р.);
- Міжнародному фестивалі "Київ-Музик-Фест" (сучасна композиторська творчість) у м. Києві (жовтень, щороку);
- Міжнародному фестивалі сучасної музики "Контрасти" у м. Львові (вересень, щороку);
- Міжнародному конкурсі оперних співаків ім. С.Крушельницької у м. Львові (листопад, щороку).
- Міжнародному вокальному конкурсі ім. С.Монюшко у Варшаві (з 1 по 11 листопада, щорічно);
- Міжнародному диригентському конкурсі ім. Г.Фительберга у м. Катовіце (1999 р.);
- Міжнародному конкурсі піаністів ім. Ф.Шопена у м. Варшава (2000 р.);
- Міжнародному фестивалі сучасної музики "Варшавська осінь" (щороку).
Сторони готові здійснити музейні виставки або виставки сучасного мистецтва, а саме:
- "Екіпірування козаків XVII ст. - з колекції державного історико-меморіального заповідника "Поле битви Берестейської" (2000 р.);
- Виставка "Мистецтво з Польщі" з колекції державної галереї мистецтва "Захента" у Варшаві (1999 р.);
- виставка "Сучасна польська скульптура" з колекції Центру польської скульптури в Оронське (Академія мистецтв у Львові, 2000 р.);
- виставка польського художнього скла "Homage а Генрік Альбін Томашевський" - з колекції Національного музею м. Вроцлава (2000 р.).
Умови та місця проведення виставок визначатимуться на підставі окремих Угод.
Сторони зобов'язуються підтримувати безпосереднє співробітництво між вищими навчальними закладами культури та мистецтва.
Сторони сприятимуть проведенню виставок народного мистецтва, організації на своїй території спільних майстерень народних майстрів, участі фольклорних колективів у міжнародних фестивалях, що проходитимуть в Україні та Польщі.
Сторони сприятимуть безпосередньому співробітництву між українськими і польськими установами, організаціями, виробниками у кінематографічній галузі, зокрема, асоціаціями кінодіячів і національними кіноархівами.
Сторони сприятимуть:
- спільним реалізаціям кінострічок та надання виробничо-творчих послуг у кінематографічній галузі;
- обміну кінострічками на комерційній і безкоштовній основі, зокрема кінострічками що розповідають про Україну і Польщу, а також кіноматеріалами та кінематографічною літературою;
- проведенню взаємних кінопоказів за участю делегацій (2-3 особи), зокрема на фестивалі українських фільмів у Польщі (вересень 2000 р.) та фестивалі польських фільмів в Україні (1999 р.).
- участі у міжнародних і вітчизняних кінофестивалях (показу фільмів, участі делегацій кінематографістів та спостерігачів, згідно з регламентом даних фестивалів).
Сторони сприятимуть безпосередньому співробітництву між бібліотеками, зокрема:
- між Національною Парламентською бібліотекою України, Національною бібліотекою України ім. В.І.Вернадського, Центральною науковою бібліотекою Національної Академії наук України у м. Львові та Національною бібліотекою м. Варшава.
Співробітництво між зазначеними установами стосуватиметься:
- міжбібліотечного обміну книгами, а також допомоги у комплектації поточних видань в обох країнах;
- обміну мікрофільмами документів з приватних зібрань або тих, які знаходяться у збірках інших бібліотек;
- обміну досвідом за допомогою організації спільних семінарів та конференцій, проведення дослідницьких робіт, а також обміну спеціалістами.
Сторони зацікавлені у безпосередньому співробітництві між областями і воєводствами, містами, установами культури і мистецтва, музеями, художніми школами, творчими спілками, об'єднаннями, а також іншими установами і центрами культури.
Таке співробітництво здійснюватиметься на підставі прямих угод, що визначатимуть обсяг, форму, а також спосіб фінансування культурного обміну.
Протягом дії цієї Угоди, Сторони на підставі запрошень здійснюватимуть обмін делегаціями фахівців і експертів, діячами культури і мистецтва з метою розвитку і удосконалення співробітництва у галузі культури.
Загальний ліміт такого обміну у календарному році не перевищуватиме 90 днів для кожної Сторони.
Склад делегацій і терміни, Сторони визначатимуть додатково у робочому порядку.
Сторони зобов'язуються взаємно поважати авторські та споріднені з ними права своїх громадян та установ, відповідно до норм охорони цих прав, що діють в країнах Європейського Союзу.
Сторони визнають пріоритетом забезпечення умов для культурного розвитку національних меншин: української у Польщі та польської в Україні, а також всебічно сприяти діяльності спілок та суспільно-культурних об'єднань у рамках своїх компетенцій.
Маршрути виступів колективів та артистів, а також по можливості, експозиції виставок, плануватимуться із урахуванням районів проживання українців у Республіці Польща та поляків в Україні.
Сторони сприятимуть відкриттю Центру української культури в Польщі та відповідно Центру польської культури в Україні.
Способи такого співробітництва Сторони визначать в окремій Угоді.
Сторони зобов'язуються зберігати на території своїх держав об'єкти історико-культурної спадщини і координувати зусилля спрямовані на їхню охорону, реставрацію, наукове дослідження та використання на підставі окремих програм і проектів.
Культурний обмін між Сторонами здійснюватиметься згідно з наступними принципами:
1. Обмін делегаціями.
- Сторона, що направляє, сплачує витрати, пов'язані з проїздом до міста запрошення та у зворотному напрямку, за винятком окремих випадків, які обумовлюються окремою Угодою,
- Сторона, що приймає сплачує витрати, пов'язані із проживанням та харчуванням (або за бажанням направляючої сторони сплачує добові, згідно із законодавством приймаючої сторони), транспортними послугами на території своєї країни, забезпеченням перекладача у відповідності до програми перебування;
- Сторона, що приймає, у разі необхідності, забезпечуватиме безкоштовною медичною допомогою.
2. Умови здійснення обміну художніми колективами та музейними виставками обумовлюватимуться додатково.
3. Організація виставок сучасного мистецтва:
- Сторона, що направляє сплачує витрати, пов'язані із перевезенням матеріалів виставки до першого місця її експонування на території країни, що приймає виставку та її страхуванням;
- Сторона, що приймає сплачує витрати пов'язані із організацією виставки, її монтажем та демонтажем, транспортуванням до можливих наступних місць показу, перевезенням у зворотному напрямку (або транспортуванням до третьої країни у випадку пересувної виставки, за умови, що ці витрати не перевищують витрат на зворотнє перевезення експонатів), збереження та охорону виставки.
- Сторони залишають за собою право взаємного використання урядових гарантій замість страхування виставки.
- Сторони постановили, що умови і засади на яких здійснюватиметься обмін та організація виставок, визначатимуться кожного разу окремо протоколом, безпосередньо організаторами виставки.
Цей протокол укладено у м. Варшаві 4 лютого 1999 року, у двох примірниках, кожний українською і польською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
Міністр культури і мистецтв
України
Дмитро Остапенко
Міністр культури і мистецтва
Республіки Польща
Йоанна Внук-Назарова