• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Республіки Польщі про пункти пропуску через державний кордон

Польща, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 18.05.1992
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 18.05.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 18.05.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Польщі про пункти пропуску через державний кордон
( Угоду затверджено постановою КМ N 223 від 25.03.93 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
18.05.1992
21.04.1993
Уряд України і Уряд Республіки Польщі, які надалі іменуються Договірні Сторони, прагнучи розвивати і надали всебічне співробітництво між Україною і Республікою Польщею, керуючись бажанням вдосконалювати співробітництво у сфері перевезень через українсько-польський державний кордон, маючи на меті підвищення пропускної спроможності пунктів пропуску через державний кордон та створення умов для належного контролю осіб, транспортних засобів і вантажів, а також забезпечення громадського порядку, домовились про таке:
1. Прикордонне сполучення між Україною і Республікою Польщею здійснюється через такі пункти пропуску через державний кордон:
1) залізничні:
1.1. Яготин - Дорогуск;
1.2. Володимир-Волинський - Хрубещув;
1.3. Мостиська - Пшемисль;
2) автодорожні:
2.1. Яготин - Дорогуск;
2.2. Рава-Руська - Хребетне;
2.3. Шегині - Медика.
2. Пункти пропуску через державний кордон, зазначені у пункті 1, доступні для перетинання державного кордону для осіб, транспортних засобів і вантажів будь-якої державної належності цілодобово.
1. Перетинання державного кордону через автодорожні пункти пропуску здійснюється особами на транспортних засобах або пішки.
2. Перетинання державного кордону у пішому порядку через діючі автодорожні пункти пропуску здійснюється по спеціально виділених пішохідних проходах.
Договірні Сторони зобов'язуються вживати необхідних заходів для належної діяльності діючих пунктів пропуску через державний кордон, беручи до уваги очікуване зростання обсягу перетинань державного кордону особами, в тому числі і у пішому порядку, транспортними засобами і вантажами.
1. Договірні Сторони зобов'язуються відкрити для цілодобового руху вантажних транспортних засобів і вантажів будь-якої державної належності такі пункти пропуску через державний кордон:
1) Рава-Руська - Верхрата (залізничний);
2) Краківець - Корчова (автодорожний).
2. До відкриття пунктів пропуску через державний кордон, зазначених у пункті 1, кожна з Договірних Сторін підготує на території своєї держави відповідну інфраструктуру, враховуючи очікуване зростання обсягу руху транспортних засобів і вантажів.
1. Компетентні органи Договірних Сторін, за взаємною домовленістю, при проектуванні і під час будівництва об'єктів пунктів пропуску через державний кордон передбачатимуть можливість створення умов для одночасного здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю відповідними органами обох Договірних Сторін на території однієї або другої держави.
2. Завдання на проектування та проекти будівництва об'єктів пропуску через державний кордон підлягають взаємному узгодженню між компетентними органами Договірних Сторін.
Беручи до уваги інтереси обох держав, відповідні органи Договірних Сторін всебічно взаємодіятимуть у напрямку вдосконалення прикордонного руху, оптимального використання діючих і відкриття нових пунктів переходу через державний кордон та їх розташування у зручних для експлуатації місцях. При реалізації цих завдань відповідні органи Договірних Сторін дотримуватимуться засад, викладених у статті 5 цієї Угоди.
Створення нових, відкриття або закриття пунктів пропуску через державний кордон, а також тимчасове припинення, обмеження чи подальше розширення видів руху на діючих пунктах пропуску здійснюватимуться на основі взаємної домовленості шляхом обміну нотами.
1. Договірні Сторони можуть тимчасово припинити чи обмежити прикордонний рух в окремих пунктах пропуску через державний кордон внаслідок серйозних санітарно-медичних причин, загрози громадській безпеці або у випадку стихійного лиха. Договірна Сторона, яка має намір тимчасово припинити або обмежити прикордонний рух, повідомляє про це іншу Договірну Сторону не пізніше як за п'ять діб до запланованого його припинення або обмеження.
2. У випадках, що не терплять зволікання, повідомлення, про яке йдеться у пункті 1, має надійти не пізніше, ніж за двадцять чотири години до запланованого припинення або обмеження прикордонного руху.
3. Про тимчасове припинення або обмеження прикордонного руху, пов'язане з запланованим ремонтом об'єктів пунктів пропуску через державний кордон або комунікаційних споруд, Договірні Сторони інформуватимуть одна одну не пізніше ніж за три місяці до початку ремонтних робіт з зазначенням строку їх закінчення.
Голова Державного Комітету у Справах Охорони Державного Кордону України і Головний Комендант Прикордонної Служби Республіки Польщі за взаємною домовленістю і узгодженням з відповідними органами своїх держав можуть, в обґрунтованих випадках, за умов додержання відповідних вимог і контролю, дозволяти перетинання державного кордону:
1) через пункти пропуску, де не передбачається такий вид перетинання державного кордону;
2) поза діючими пунктами пропуску.
Ця Угода підлягає затвердженню Урядом України та Урядом Республіки Польщі і набирає чинності після обміну нотами, якими повідомляється про таке затвердження.
Ця Угода укладається на невизначений строк. Вона може бути денонсована шляхом надсилання ноти однією з Договірних Сторін. У такому випадку Угода втрачає свою чинність через двадцять місяців з дня повідомлення про рішення припинити її чинність.
Ця Угода здійснена у м. Варшаві 18 травня 1992 року у двох примірниках, кожний українською і польською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України
(підпис)
А. Зленко
За Уряд Республіки Польща
(підпис)
Кш. Скубішевський