• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реформу грошової системи України

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 08.11.1992 № 610-2
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.11.1992
  • Номер: 610-2
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.11.1992
  • Номер: 610-2
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
І НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 листопада 1992 р. N 610-2
Київ
Про реформу грошової системи України
Відповідно до Указу Президента України від 7 листопада 1992 р. "Про реформу грошової системи України" Кабінет Міністрів України та Національний банк України п о с т а н о в л я ю т ь:
1. Установити, що грошові знаки (банкноти та казначейські білети і монети) в рублях використовуються в Україні як засіб платежу в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 28 грудня 1991 р. N 378 "Про заходи у зв'язку з введенням в обіг купонів багаторазового використання" (ЗП України, 1992 р., N 1, ст. 1), лише до 23 години 12 листопада 1992 року.
Після 23 години 12 листопада 1992 р. усі платежі в Україні провадяться лише в українських карбованцях (у готівковому обігу - в купонах Національного банку України та монетою в копійках), за винятком випадків, коли дозволяється використання вільно конвертованої валюти.
2. Установи банків, розташовані на території України, їхні філії та обмінні пункти протягом 13-15 листопада 1992 р. приймають від юридичних і фізичних осіб рублеву готівку для її обміну на купонну або зарахування на вклади та рахунки в українських карбованцях у співвідношенні один до одного без обмежень по сумах коштів.
3. Усі господарюючі суб'єкти, установи й організації, розташовані на території України, зобов'язуються протягом 13 - 15 листопада 1992 р. заактувати та здати до кас установ банків усю наявну рублеву готівку з пред'явленням першого примірника акта про інвентаризацію каси за станом на 15 листопада 1992 року.
Невиконання вимог цього пункту тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Ощадний банк України та інші комерційні банки не пізніше 20 листопада 1992 р. подають установам Національного банку України звіт про суму прийнятої до обміну та зарахування на рахунки рублевої готівки, а також загальну суму вилученої з обігу рублевої готівки за станом на 15 листопада 1992 року.
4. Установи банків, розташовані на території України, зобов'язані здійснити протягом 13-15 листопада 1992 р. переоцінку залишків на рахунках усіх юридичних і фізичних осіб з рублевого обчислення на українські карбованці у співвідношенні один до одного без обмежень по сумах залишків. У такому ж співвідношенні переоцінюються залишки заборгованості, інші активи та пасиви банків.
5. Облік, звітність і баланси всіх господарюючих суб'єктів, установ і організацій, розташованих на території України, починаючи з 16 листопада 1992 р. провадяться тільки в українських карбованцях. Вказані суб'єкти, установи й організації зобов'язані скласти баланс за станом на 16 листопада 1992 року. Дебіторсько-кредиторська заборгованість і кошти в дорозі, що обліковувалися на балансах за станом на 16 листопада 1992 р., переоцінюються з рублевого обчислення на українські карбованці у співвідношенні один до одного.
6. Відхилення суми дебіторсько-кредиторської заборгованості від реально одержаних коштів чи проведених платежів після 16 листопада 1992 р. відноситься на результати фінансової діяльності (прибутки чи збитки).
7. Виконання укладених господарських, торговельних, фінансово-кредитних та інших угод у межах України, розрахунки по яких передбачено в рублях, здійснюються в українських карбованцях, а погашення цінних паперів та виплати процентів (дивідендів) по них - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України і Національним банком України.
8. Установити, що починаючи з 16 листопада 1992 р. грошові перекази та платежі за межі України провадяться в режимі валютних розрахунків через кореспондентські рахунки Національного банку України та комерційних банків.
9. Установити, що починаючи з 16 листопада 1992 р. рублева виручка, що надходитиме на адресу юридичних і фізичних осіб України (як резидентів, так і нерезидентів), підлягає обов'язковому продажу установам банків, розташованим на території України. Національний банк України купує валюту за курсом покупця, що встановлюється ним на підставі попиту та пропонування рублів. Комерційні банки мають право встановити власні курси покупця з відхиленням від курсу покупця Національного банку України в межах не більш як 2,5 процента.
10. Починаючи з 16 листопада 1992 р. здійснювати продаж рублів юридичним і фізичним особам установами банків, розташованими на території України, за курсом продавця, що визначається Національним банком України та встановлюється комерційними банками стосовно до порядку, передбаченого пунктом 9 цієї постанови.
11. Національний банк України зобов'язується забезпечити купівлю та продаж рублів комерційним банкам відповідно до встановленого ним курсу.
12. Установити, що взаємний обмін купонної та рублевої готівки провадиться лише через установи банків та обмінні пункти, які мають ліцензію Національного банку України у визначеному ним порядку.
13. Міністерству внутрішніх справ у тижневий строк здійснити заходи щодо виконання порядку грошових розрахунків, установленого Указом Президента України від 7 листопада 1992 р. "Про реформу грошової системи України", та забезпечити контроль за дотриманням правил торгівлі рублевою готівкою.
Прем'єр-міністр України Л.КУЧМАГолова ПравлінняНаціонального банку України В.ГЕТЬМАН