КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 січня 1997 р. N 61 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 313 від 17.03.98 )
Про затвердження Порядку маркування вин, коньяків, вермутів та шампанського вітчизняного виробництва
З метою впорядкування маркування вин, коньяків, вермутів та шампанського вітчизняного виробництва, які реалізуються в роздрібній торгівлі, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок маркування вин, коньяків, вермутів та шампанського вітчизняного виробництва, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 лютого 1997 року.
Прем'єр-міністр України | П.ЛАЗАРЕНКО |
Інд. 22 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 січня 1997 р. N 61
ПОРЯДОК
маркування вин, коньяків, вермутів та шампанського
1. Зовнішнє оформлення упаковки виноробної продукції передбачає інформування споживачів в доступній для них формі згідно з вимогами законодавства про мови. З цією метою на кожну пляшку з вином, коньяком, вермутом та шампанським наклеюється художньо оформлена етикетка із зазначенням:
назви держави - Україна;
найменування, місцезнаходження та ідентифікаційного коду підприємства-виробника, а також товарного знака (за його наявності);
номера ліцензії на виробництво продукції;
назви продукції;
місткості пляшки, л;
вмісту спирту, % об.;
цукристості (крім сухих та ігристих вин, шампанського, коньяків), % мас.;
позначення нормативного документа;
національного знака відповідності;
дати виготовлення продукції.
2. Термін витримки для марочних вин та позначення "Марочне", вік коньячних спиртів для марочних коньяків і коньяків спеціальних назв наводяться на кольєретці.
3. На пляшках з колекційними винами та коньяками наклеюються додаткові ярлики із зазначенням "Колекційне (колекційний), додатково витримане (витриманий) в колекції ____ років".
На шийку пляшки з колекційним вином наклеюється кольєретка із зазначенням року урожаю винограду, з якого виготовлене вино.
4. На етикетках пляшок з вином контрольованих за походженням назв обов'язковий напис "Вино контрольованих за походженням назв", а на контретикетці - схематичне зображення території району, де виготовлене вино, із позначенням виноградних ділянок.
5. На пляшці з вермутом повинна бути контретикетка або додаткова етикетка, на якій наводяться дані про основний склад компонентів і погоджені з МОЗ рекомендації щодо вживання напою.
6. На упаковках усіх видів виноробної продукції можуть наклеюватися контретикетки, які несуть додаткову інформацію про неї.