КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 січня 2007 р. N 61 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 571 від 25.06.2008 )
Про утворення Комісії при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Комісію при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям у складі згідно з додатком.
Надати голові Комісії право вносити у разі потреби зміни до її складу.
2. Затвердити Положення про Комісію при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям, що додається.
3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. N 148 "Про утворення Міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій щодо відновлення прав церков і релігійних організацій, порушених унаслідок проведення тоталітарної політики у минулі часи".
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 28 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 24 січня 2007 р. N 61
СКЛАД
Комісії при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 січня 2007 р. N 61
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям
1. Комісія при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям (далі - Комісія) є консультативно-дорадчим органом.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації", іншими законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Комісії є:
вивчення ситуації щодо повернення майна релігійним організаціям;
аналіз спірних питань, які виникають під час повернення майна релігійним організаціям, та пошук можливих шляхів їх вирішення;
розроблення рекомендацій щодо взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань повернення релігійним організаціям колишніх культових будівель, споруд та іншого майна культового призначення;
підготовка пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання відносин стосовно повернення майна релігійним організаціям;
розгляд пропозицій органів виконавчої влади стосовно вивільнення будівель, що підлягають поверненню релігійним організаціям, та пошук варіантів розміщення осіб, яких необхідно відселити з таких будівель.
4. Комісія має право:
одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, матеріали, статистичні та інші дані, необхідні для виконання покладених на Комісію завдань;
вносити в межах своєї компетенції в установленому порядку до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо необхідності вдосконалення законодавства, яким регулюється повернення майна релігійним організаціям;
залучати спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до її компетенції;
скликати наради з питань, що належать до її компетенції.
5. Комісію очолює Віце-прем'єр-міністр відповідно до функціональних повноважень.
6. Основною формою діяльності Комісії є засідання, які проводяться відповідно до плану роботи, що затверджується головою Комісії.
7. Засідання Комісії веде голова Комісії, а в разі його відсутності - заступник голови Комісії.
8. Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.
9. Комісія приймає рішення більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
Рішення Комісії оформляється протоколом, який підписує голова Комісії.
10. Рішення Комісії, прийняті в межах її компетенції, носять рекомендаційний характер.
11. Організаційне та технічне забезпечення діяльності Комісії покладається на Державний комітет у справах національностей та релігій.