• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008-2012 роки

Верховна Рада України  | Закон, Заходи, Програма від 30.09.2008 № 608-VI
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон, Заходи, Програма
  • Дата: 30.09.2008
  • Номер: 608-VI
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон, Заходи, Програма
  • Дата: 30.09.2008
  • Номер: 608-VI
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008-2012 роки
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2009, N 12, ст.148 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити Загальнодержавну цільову науково-технічну космічну програму України на 2008-2012 роки (додається).
2. Кабінету Міністрів України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати виділення коштів для здійснення заходів, визначених Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2008-2012 роки, виходячи з фінансових можливостей Державного бюджету України.
3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 30 вересня 2008 року
N 608-VI
ЗАТВЕРДЖЕНО
Законом України
від 30 вересня 2008 року N 608-VI
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА
науково-технічна космічна програма України на 2008-2012 роки
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Сучасна космічна діяльність високорозвинутих держав спрямована на економічний та науково-технічний розвиток, розв'язання глобальних проблем людства, у тому числі проблем безпеки, і характеризується новими завданнями, зокрема щодо використання космічної техніки для забезпечення сталого розвитку. Такі тенденції сприяють активному пошуку Україною свого місця на космічному ринку, формуванню нової космічної політики, спрямованої на задоволення нагальних загальнодержавних потреб.
Україна належить до космічних держав не тільки за характеристиками космічного потенціалу, а й за рівнем спроможності практично реалізувати сучасні космічні проекти, зокрема унікальний міжнародний проект "Морський старт". Після відмови від ядерних озброєнь сучасні космічні технології є одним з небагатьох факторів, які визначають стратегічне місце держави та наявність засобів стримування. Доступ у космічний простір об'єктивно збільшує вагомість України у відносинах із стратегічними партнерами, процесах інтеграції в європейські структури. Провадження космічної діяльності є також інструментом реалізації активної регіональної політики, зокрема в налагодженні взаємовигідної співпраці з країнами Балтійсько-Чорноморського регіону.
Специфіка сучасного стану космічної діяльності України полягає у значній невідповідності досягнутого рівня космічних технологій ефективності їх використання. У зв'язку з цим актуальним є розроблення якісно нової моделі провадження космічної діяльності відповідно до сучасних умов та національних інтересів, яка дасть змогу втілити в життя взаємозв'язані інноваційні рішення, узгодити питання, що виникли у зв'язку з багатофункціональністю космічної діяльності.
Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма України на 2008-2012 роки (далі - Програма) є четвертою космічною програмою незалежної України і третьою, затвердженою законом. Державним замовником Програми визначено Національне космічне агентство України. Виконання Державної космічної програми України на 1994-1997 роки, Загальнодержавної (Національної) космічної програми України на 1998-2002 роки та Загальнодержавної (Національної) космічної програми України на 2003-2007 роки сприяло розв'язанню невідкладних проблем розвитку космічної діяльності: збереженню наукового й виробничого потенціалу космічної галузі в інтересах національної економіки та безпеки, формуванню внутрішнього ринку космічних послуг, виходу на міжнародний космічний ринок із власною продукцією та послугами (у тому числі космічними ракетними комплексами та космічними апаратами), інтеграції України до міжнародної космічної спільноти. На сьогодні основні завдання зазначених програм виконані.
МЕТА ПРОГРАМИ
Метою Програми є забезпечення розвитку та ефективного використання космічного потенціалу України для розв'язання нагальних проблем у сфері безпеки держави, впровадження високих технологій, а також підвищення рівня науки і освіти.
ШЛЯХИ І СПОСОБИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ
Стратегія розвитку світової космонавтики та рівень космічного потенціалу України зумовили необхідність розроблення нової моделі провадження космічної діяльності України відповідно до сучасних вимог та з метою захисту національних інтересів. Використання такої моделі передбачає підпорядкування завдань космічних проектів цілям економічного, наукового та соціального розвитку держави. Космічна індустрія повинна функціонувати за законами національної економіки, при цьому критерієм її дієвості є соціально-економічні та науково-технічні результати.
Для застосування нової моделі провадження космічної діяльності необхідно прийняти комплекс взаємозв'язаних інноваційних рішень, а також поглибити міжнародне співробітництво.
Заходи щодо забезпечення розвитку космічної діяльності здійснюватимуться шляхом:
реалізації цільових проектів, забезпечення безперервного надходження та ефективного використання інформації з космічних пристроїв шляхом створення постійно діючого угруповання космічних апаратів для спостереження Землі. Це дасть змогу забезпечити виконання конкретних завдань космічного моніторингу в інтересах національної економіки, безпеки та наукових досліджень, розширити участь України у міжнародних проектах;
модернізації існуючих та розроблення перспективних ракет-носіїв, їх систем, а також космічних апаратів, розширення участі суб'єктів космічної діяльності України в комерційних космічних проектах;
участі у виконанні перспективних наукових програм, реалізації найбільш актуальних і престижних міжнародних дослідницьких проектів та ініціатив;
забезпечення випереджальних прикладних розробок систем ракетно-космічної техніки, приладів, наземних програмно-апаратних комплексів, інформаційних технологій, матеріалів для забезпечення поступального розвитку вітчизняної космічної діяльності, створення підґрунтя для реалізації перспективних космічних проектів.
Необхідність у фінансуванні Програми з державного бюджету обумовлена тим, що:
космічні технології та інформація є важливою складовою частиною засобів виконання загальнодержавних завдань для забезпечення сталого розвитку, безпеки держави та зростання її науково-технічного потенціалу;
рівень розвитку ракетно-космічної техніки визначає стратегію держави, її спроможність створювати необхідні засоби стримування, а також забезпечувати незалежний доступ у космічний простір;
розвиток аерокосмічних технологій є найбільш ефективним засобом стимулювання розвитку високотехнологічних галузей національної економіки, одним з визначальних факторів її конкурентоспроможності;
провадження космічної діяльності є вагомим фактором інтенсифікації міжнародної співпраці, інструментом інтеграції України в євроатлантичні структури, засобом набуття Україною статусу регіонального лідера.
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
Основними завданнями Програми є:
проведення наукових космічних досліджень;
здійснення дистанційного зондування Землі;
розвиток супутникових систем телекомунікації та навігації;
провадження космічної діяльності в інтересах національної безпеки і оборони;
створення космічних комплексів;
розроблення перспективної космічної техніки і технологій;
забезпечення розвитку наземної інфраструктури;
забезпечення розвитку міжнародного співробітництва та аналітична підтримка.
Перелік заходів і завдань з визначенням головних розпорядників бюджетних коштів, строків виконання, обсягів та джерел фінансування наведено в додатку 1. Етапи виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт визначаються згідно з національними стандартами.
Пріоритетами заходів щодо виконання завдання "Проведення наукових космічних досліджень" є забезпечення розвитку досліджень, результати яких відповідають сучасному світовому рівню, передбачають міжнародне співробітництво, сприяють розробленню унікальних приладів і методик та об'єднують науковий і ракетно-космічний потенціали України. Насамперед передбачається провести дослідження з фундаментальних та прикладних проблем, пов'язаних з походженням та еволюцією Сонячної системи, Землі, вивчення сонячно-земних зв'язків, а також їх впливу на біосферу, навколишнє природне середовище та техногенну ситуацію в атмосфері й на поверхні Землі.
Заходами щодо виконання завдання "Здійснення дистанційного зондування Землі" передбачено створення та використання національних технічних засобів дистанційного зондування Землі для:
участі в розв'язанні загальнодержавних проблем з моніторингу ресурсів, раціонального природокористування, прогнозування техногенних і природних катаклізмів шляхом забезпечення аерокосмічною інформацією суб'єктів державної системи моніторингу навколишнього природного середовища, створення нових апаратно-програмних засобів та інформаційних технологій, модернізації наземної інфраструктури;
забезпечення розвитку міжнародного співробітництва у сфері дистанційного зондування Землі для розв'язання глобальних і регіональних проблем шляхом обміну супутниковою інформацією та участі в реалізації міжнародних проектів.
Заходами щодо виконання завдання "Розвиток супутникових систем телекомунікації та навігації" передбачено підвищення ефективності застосування космічних засобів для задоволення державних та суспільних потреб. Заплановано створення супутника зв'язку, продовження створення супутникової системи телекомунікації, доповнення глобальних навігаційних супутникових систем національною системою навігаційно-часового забезпечення.
Пріоритетами заходів щодо виконання завдання "Провадження космічної діяльності в інтересах національної безпеки і оборони" є ефективне використання в інтересах безпеки держави науково-технічного потенціалу та можливостей, які надає космічна діяльність. Враховуючи те, що однією з основних сучасних тенденцій розвитку військової справи є інформатизація і комп'ютеризація, широке використання космічних систем розвідки, навігації та зв'язку, високий ступінь просторово-часової координації дій військових формувань, передбачається проведення:
воєнно-теоретичних наукових досліджень з питань використання космічних систем в інтересах національної безпеки і оборони, розроблення нормативно-технічного забезпечення застосування космічних систем та засобів військового й подвійного призначення;
дослідно-конструкторських робіт із створення космічних систем та засобів подвійного призначення.
У результаті виконання завдання "Створення космічних комплексів" передбачається забезпечити подальше вдосконалення засобів виведення космічних апаратів з метою розширення присутності на світовому ринку транспортно-космічних послуг, розвитку міжнародної співпраці та кооперації.
Заходами щодо виконання завдання "Розроблення перспективної космічної техніки та технологій" передбачається проведення науково-технічних та технологічних досліджень і розробок, спрямованих на створення та впровадження перспективних елементів, матеріалів і технологій космічної техніки.
Заходами щодо виконання завдання "Забезпечення розвитку наземної інфраструктури" передбачено модернізацію технічних засобів наземного сегмента космічної системи, у тому числі наземного інформаційного комплексу, наземних командно-вимірювальних та приймально-реєструвальних радіоліній, системи контролю та аналізу космічної обстановки, а також створення полігону для забезпечення калібрування засобів дистанційного зондування Землі з метою приведення їх технічних характеристик до рівня найсучасніших світових аналогів.
Необхідність здійснення заходів щодо виконання завдання "Забезпечення розвитку міжнародного співробітництва та аналітична підтримка" визначається тим, що міжнародне співробітництво, правовий, науково-методичний та науково-технічний супровід заходів Програми є одним з найважливіших напрямів космічної діяльності України. Передбачається, зокрема, реалізація комерційних проектів щодо виготовлення та модернізації ракет-носіїв і космічних ракетних комплексів, забезпечення виконання програм міжнародного співробітництва та міжнародних зобов'язань у космічній сфері.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ, ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Виконання заходів Програми дасть змогу:
створити постійно діюче угруповання вітчизняних космічних апаратів для спостереження Землі в оптичному діапазоні "Січ", забезпечити його експлуатацію та використання;
створити національну систему геоінформаційного забезпечення як частину європейської системи GMES та світової GEOSS;
удосконалити систему координатно-часового та навігаційного забезпечення України за участю Російської Федерації та ЄС;
створити умови для організації комерційного використання українських ракет-носіїв під час реалізації проектів відповідно до заходів "Циклон-4", "Наземний старт" і "Дніпро";
створити супутникові телекомунікаційні мережі зв'язку та мовлення загального користування і спеціальні телекомунікаційні мережі з використанням національного супутника зв'язку;
забезпечити виробництво ракет-носіїв ("Зеніт", "Циклон", "Дніпро"), розробити перспективні космічні ракетні комплекси та космічні апарати нового покоління;
провести космічні дослідження у сфері сонячно-земних зв'язків, астрофізики, космічної біології та матеріалознавства, зокрема в рамках реалізації міжнародних проектів "Спектр-Р", "Міжнародна космічна станція", GLOBAL EXPLORATION STRATEGY (GES), AURORA відповідно до заходів "Іоносат", "Іоносфера", "Інтерферометр", "Коронас-Фотон", "Спектр-УФ", "Селена", "Сегмент" і "Мікрогравітація";
модернізувати технічні засоби Національного центру управління та випробувань космічних засобів у місті Євпаторії для використання їх у міжнародних космічних програмах;
реалізувати освітні космічні проекти, зокрема проект створення супутників за участю молодіжних колективів;
забезпечити державні органи, що здійснюють повноваження у сфері оборони та національної безпеки України, сучасними космічними засобами та інформацією;
створити нові зразки космічної техніки, службові системи, дослідницькі прилади для реалізації перспективних космічних проектів.
Очікувані результати виконання Програми наведено в додатку 2.
Ефективність виконання Програми визначається такими показниками:
у сфері економіки:
1) прямий дохід до державного бюджету, одержаний в результаті реалізації переважно комерційних проектів відповідно до заходів "Либідь" (надання телекомунікаційних послуг), "Циклон-4", "Морський старт", "Наземний старт" і "Дніпро" (надання пускових послуг) становитиме від 270 до 560 млн гривень;
2) непрямий дохід, одержаний в результаті провадження космічної діяльності, спрямованої на зміцнення національної безпеки, а також упровадження розробок та новітніх технологій, становитиме від 2040 до 2570 млн гривень;
у соціальній сфері:
розвиток новітніх технологій та зростання науково-технічного потенціалу космічної галузі;
підвищення рівня зайнятості населення у високотехнологічних секторах економіки шляхом створення додаткової кількості робочих місць;
поліпшення якості життя населення в результаті розвитку космічних телекомунікацій, використання космічної інформації для потреб споживачів;
піднесення престижу науково-технічних спеціальностей серед студентської та творчої молоді шляхом створення та забезпечення функціонування молодіжних комплексів для проектування, виготовлення та експлуатації мікросупутників.
Ефективність виконання Програми у сфері екології полягає в поліпшенні екологічних умов життєдіяльності населення в результаті підвищення оперативності та достовірності широкомасштабного контролю за рівнем забрудненості навколишнього природного середовища, вивчення впливу сонячної активності на людину, біосферу та техногенні системи, використання природних ресурсів шляхом комплексного використання інформації, що надходить з космічних і наземних засобів.
ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у сумі 1460 млн гривень та інших джерел у сумі 1035 млн гривень. Загальний обсяг фінансування становить 2495 млн гривень. Передбачається залучення коштів іноземних компаній у сумі близько 3000 млн гривень на здійснення комерційних заходів "Морський старт", "Наземний старт" та інших.
Кошти державного бюджету спрямовуються в установленому порядку для проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт згідно з цією Програмою.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Програми, затверджується щороку Кабінетом Міністрів України.
Закупівля товарів і послуг в інтересах національної безпеки і оборони відповідно до обсягів фінансування заходів за завданням "Космічна діяльність в інтересах національної безпеки і оборони" здійснюється за державним оборонним замовленням.
Розрахунок прогнозних обсягів та визначення джерел фінансування Програми наведено у додатку 3.
Обсяги фінансування окремих завдань і заходів Програми коригуються Національним космічним агентством України з урахуванням обсягів видатків, передбачених у Державному бюджеті України на її виконання, та державних пріоритетів у сфері космічної діяльності.
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008-2012 роки
млн гривень
---------------------------------------------------------------------------------------------------
| Шифр та |Загальні показники| Головні | Показники виконання заходу та прогнозних |
| найменування |виконання завдання|розпоряд-| обсягів фінансових ресурсів на виконання |
| заходу | | ники | заходу/завдання |
| | |бюджетних| |
| | | коштів | |
| | | |-------------------------------------------------|
| | | |усього | за роками |
| | | | |-----------------------------------------|
| | | | | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1. Проведення наукових космічних досліджень |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------|
|1) "Іоносат" |створення | | |розроблення наукової програми|
|Створення |космічної системи | | |експериментів, конструкторської|
|космічної |для проведення | | |документації на космічну систему та її|
|системи |комплексних | | |складові частини, виготовлення та|
|моніторингу |досліджень | | |випробування космічних апаратів, наукової|
|природних та |сейсмоіоносферних | | |апаратури, наземного обладнання, засобів|
|техногенних |та сонячно-земних | | |оброблення. Підготовка до запуску|
|катастроф |зв'язків, їх | | |космічного угруповання (страхування,|
| |впливу на | | |радіочастотне забезпечення тощо) |
| |технологічні та | | | |
| |біологічні | | | |
| |процеси, що | | | |
| |відбуваються на | | | |
| |Землі | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 116 | 5,5 | 10 | 19 | 29 | 52,5 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 4 | | 0,5 | 1 | 1 | 1,5 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 120 | 5,5 | 10,5 | 20 | 30 | 54 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|2) "Іоносфера" |створення | | |розроблення методів дистанційного|
|Створення |наземно-космічної | | |зондування іоносфери Землі та створення|
|системи |радіофізичної | | |фізичних моделей "літосфера-іоносфера".|
|моніторингу |системи | | |Створення наземно-космічних радіофізичних|
|"космічної |моніторингу | | |систем та забезпечення моніторингу|
|погоди" |"космічної погоди"| | |параметрів "космічної погоди" |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 8,2 | 1 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 2,4 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 0,9 | | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 0,9 | | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 10 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|3) "Зондування" |розроблення | | |розроблення та виконання|
|Вивчення |методів | | |науково-прикладних програм використання|
|глобальних та |прогнозування | | |аерокосмічних даних космічної системи|
|регіональних |глобальних змін у | | |"Січ". Розроблення та впровадження|
|змін у |навколишньому | | |методів оброблення дистанційних даних для|
|навколишньому |природному | | |прогнозування глобальних змін у|
|природному |середовищі | | |навколишньому природному середовищі |
|середовищі |та виконання | | | |
| |науково-прикладних| | | |
| |програм | | | |
| |використання даних| | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 4,2 | 0,5 | 0,8 | 0,9 | 1 | 1 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 0,8 | | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 5 | 0,5 | 1 | 1,1 | 1,2 | 1,2 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|4) "Інтерферометр"|проведення | | |проведення досліджень у міжнародній|
|Проведення |наземно-космічних | | |радіоінтерферометричній мережі та|
|наземно-космічних |радіоастрономічних| | |досліджень з радіолокації космічних|
|радіоастрономічних|досліджень з | | |об'єктів, вивчення проблем "космічного|
|досліджень |використанням | | |сміття" та астероїдної безпеки |
| |антен РТ-70, | | | |
| |П-400, РТ-32. | | | |
| |Участь у | | | |
| |міжнародних | | | |
| |проектах | | | |
| |"Радиоастрон" та | | | |
| |"Миллиметрон" | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 8,4 | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,8 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 1,6 | | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 10 | 1,5 | 2 | 2,1 | 2,2 | 2,2 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+--------------------------------|
|5) "Коронас-Фотон"|розроблення і | | |введення|участь у виконанні космічного|
|Дослідження |виготовлення | | |в |експерименту "Коронас-Фотон"|
|сонячної |супутникового | | |експлу- |та його наземне супроводження |
|активності та |телескопа | | |атацію | |
|сонячно-земних |електронів | | |приладу | |
|зв'язків за |і протонів | | |"СТЕП-Ф"| |
|допомогою |"СТЕП-Ф" для | | | | |
|космічного |міжнародного | | | | |
|комплексу |проекту | | | | |
|"Коронас-Фотон" |"Коронас-Фотон" | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+--------------------------------|
| | | НКАУ | 0,5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|6) "Спектр-УФ" |участь у | | |проведення розрахунків, розроблення і|
|Створення |розробленні | | |участь у виготовленні великогабаритної|
|космічної |великогабаритної | | |оптики ультрафіолетового|
|астрофізичної |бортової оптики та| | |спектрополяриметра для діапазону довжин|
|обсерваторії для |приладів для | | |хвиль від 1150 до 3500 ангстрем,|
|спостережень за |ультрафіолетового | | |оброблення та інтерпретації наукової|
|об'єктами в |бортового | | |інформації |
|ультрафіолетовому |телескопа | | | |
|діапазоні спектра | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 1,7 | | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 0,4 | | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 0,4 | | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 2,5 | | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,6 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|7) "Селена" |створення приладів| | |розроблення наукових програм, проектної|
|Участь |та систем для | | |та конструкторської документації на|
|у міжнародних |міжнародних | | |наукову апаратуру та платформу космічного|
|програмах |програм досліджень| | |апарата, виготовлення та випробування|
|досліджень GES |Місяця, планет | | |наукової апаратури |
|та AURORA |Сонячної системи | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 21 | 1 | 1,5 | 3 | 7 | 8,5 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 4 | | 0,5 | 1 | 1 | 1,5 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 25 | 1 | 2 | 4 | 8 | 10 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|8) "Сегмент" |проведення | | |розроблення програм космічних|
|Виконання |експериментів за | | |експериментів, розроблення, виготовлення|
|російсько-україн- |російсько- | | |та випробування наукової апаратури,|
|ської програми |українською | | |підготовка і проведення наземних та|
|спільних наукових |програмою спільних| | |космічних експериментів |
|та технологічних |наукових | | | |
|експериментів на |експериментів на | | | |
|російському |російському | | | |
|сегменті |сегменті | | | |
|Міжнародної |Міжнародної | | | |
|космічної станції |космічної станції | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 31 | 3,5 | 4 | 5 | 7 | 11,5 |
| | | | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 2,4 | | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 1,6 | | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 35 | 3,5 | 5 | 6 | 8 | 12,5 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|9) "Мікро- |визначення впливу | | |проведення експериментів та досліджень, у|
|гравітація" |мікрогравітації на| | |тому числі за міжнародними програмами,|
|Проведення |біологічні | | |створення перспективних приладів та|
|перспективних |об'єкти, | | |систем |
|наукових |поверхневі явища, | | | |
|досліджень з |кристалізацію та | | | |
|космічної |дифузію. | | | |
|біології та |Розроблення нових | | | |
|мікрогравітації |приладів і | | | |
| |технологій | | | |
| |створення | | | |
| |матеріалів і | | | |
| |конструкцій | | | |
| |в умовах | | | |
| |мікрогравітації | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 8 | 0,3 | 0,8 | 1,3 | 1,9 | 3,7 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 1 | | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,5 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 1 | | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,5 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 10 | 0,3 | 1 | 1,5 | 2,5 | 4,7 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|10) "Мікросат" |створення | | |формулювання вимог до малих супутників,|
|Створення та |універсальної | | |проведення розрахункових та|
|використання |платформи | | |проектно-конструкторських робіт.|
|перспективних |мікросупутника та | | |Створення універсальної платформи|
|малих |космічного апарата| | |мікросупутника та космічного апарата на|
|супутників |на її базі, | | |її базі, виготовлення елементів наземного|
| |визначення | | |сегмента, інтеграція з ракетою-носієм,|
| |напрямів створення| | |підготовка до запуску та запуск|
| |платформ нано-, | | |космічного апарата. Виконання|
| |піко- та | | |науково-дослідних робіт із створення|
| |фемтосупутників | | |платформ нано-, піко- та фемтосупутників |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 32,3 | 3,3 | 4,3 | 8,6 | 7,7 | 8,4 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 4,8 | | 1 | 1,2 | 1,2 | 1,4 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 2,9 | | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 1 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 40 | 3,3 | 5,9 | 10,4 | 9,6 | 10,8 |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
|11) "УМС" |розроблення | | |розроблення науково-прикладних|
|Виконання |науково-освітніх | | |(науково-освітніх) програм, конкурсний|
|науково-освітніх |програм, створення| | |відбір проектів молодіжних колективів,|
|космічних |дослідницьких | | |виготовлення та проведення випробувань|
|експериментів |приладів, | | |дослідницьких приладів, виконання програм|
| |реалізація | | |використання даних |
| |космічних | | | |
| |експериментів за | | | |
| |участю молодіжних | | | |
| |колективів | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+-----------------------------------------|
| | | НКАУ | 28,4 | 1 | 4,4 | 8,4 | 5,8 | 8,8 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 0,8 | | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 0,8 | | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Разом | | | 30 | 1 | 5 | 9 | 6 | 9 |
|-------------------------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|Усього | | 288 | 17,7 | 35,1 | 56,9 | 70,2 | 108,1 |
|-------------------------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
|У тому числі | НКАУ |259,7 | 17,7 | 29,5 | 50,1 | 63,3 | 99,1 |
|-------------------------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | |Націона- | 20,7 | | 3,9 | 5,1 | 5,1 | 6,6 |
| | | льна | | | | | | |
| | |академія | | | | | | |
| | | наук | | | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+-------+-------+-------+--------|
| | | МОН | 7,6 | | 1,7 | 1,7 | 1,8 | 2,4 |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 2. Здійснення дистанційного зондування Землі |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------|
|1) "Січ-2" |створення, | | |підгото-|забезпечення ракетою-носієм|
|Створення |підготовка | | |вка до |"Дніпро" запуску, страхування|
|космічної системи |до запуску та | | |запуску |та дослідної експлуатації|
|для спостереження |забезпечення | | |косміч- |космічного апарата, виконання|
|Землі в оптичному |експлуатації | | |ного |програм використання даних |
|діапазоні |космічної системи | | |апарата | |
| |"Січ-2" | | | | |
| |з радіометром | | | | |
| |оптичного | | | | |
| |діапазону | | | | |
|------------------+------------------+---------+-------+--------+--------------------------------|
| | | НКАУ |74,458 |53,458 | 16,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 |
|------------------+------------------+---------+-------+--------------------------------+--------|
|2) "Січ-2М" |створення, | | |доопрацювання конструкторської|підго- |