КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 липня 2008 р. N 607 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1144 від 09.11.2011 )
Про затвердження Порядку надання суб'єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок надання суб'єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду, що додається.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
Інд. 21 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2008 р. N 607
ПОРЯДОК
надання суб'єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру надання суб'єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду (далі - перевірка технічного стану) і вимоги до зазначених суб'єктів.
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
автоматизований реєстр уповноважених суб'єктів господарювання (далі - реєстр) - перелік відомостей про суб'єктів господарювання, уповноважених проводити перевірку технічного стану;
виробниче приміщення - будівля, що відповідає технологічним нормам, або пересувна випробувальна лабораторія, в яких створено умови для проведення перевірки технічного стану;
діагностичне обладнання - сукупність засобів вимірювальної техніки;
перевірка технічного стану - технологічний процес, який передбачає застосування діагностичного обладнання з метою визначення відповідності колісного транспортного засобу, зокрема його технічних та екологічних характеристик, вимогам законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища на дату його першої реєстрації. Перевірка технічного стану проводиться у порядку, встановленому Мінтрансзв'язку.
Розгляд заяв суб'єктів господарювання про надання повноважень на проведення перевірки технічного стану
3. Суб'єкт господарювання для отримання повноважень на проведення перевірки технічного стану подає департаменту Державтоінспекції МВС такі документи:
1) заяву про надання повноважень;
2) нотаріально засвідчені копії установчих документів, свідоцтва атестації як лабораторії вимірювань, а з 1 січня 2012 р. - атестата акредитації відповідної галузі;
3) копії документів, що підтверджують:
відповідну кваліфікацію працівників;
право власності на виробниче приміщення, земельну ділянку та діагностичне обладнання, що використовується для перевірки технічного стану, або їх оренди.
Про зміну відомостей, що містяться у зазначених документах, суб'єкт господарювання письмово повідомляє протягом п'яти днів департаменту Державтоінспекції МВС.
4. Департамент Державтоінспекції МВС вивчає подані суб'єктом господарювання документи і вносить відповідні відомості до реєстру.
Формування реєстру та використання внесених до нього відомостей здійснюється в установленому МВС порядку.
5. Документи оформляються в окрему справу, що зберігається в департаменті Державтоінспекції МВС і має обліковий номер.
У разі припинення суб'єктом господарювання провадження діяльності, пов'язаної з проведенням перевірки технічного стану, справа зберігається протягом трьох років у департаменті Державтоінспекції МВС, після чого знищується в установленому порядку.
6. Засвідчені посадовою особою департаменту Державтоінспекції МВС копії документів надсилаються територіальному підрозділу Державтоінспекції за місцем реєстрації суб'єкта господарювання для встановлення достовірності наведених у них відомостей та обстеження умов проведення перевірки технічного стану. Обстеження проводять працівники Державтоінспекції разом з уповноваженими представниками Мінтрансзв'язку та Держспоживстандарту і за його результатами складають спільний висновок, який протягом трьох днів надсилається департаменту Державтоінспекції МВС.
Матеріали за результатами обстеження долучаються до справи, оформленої відповідно до пункту 5 цього Порядку.
7. Департамент Державтоінспекції МВС на підставі позитивного висновку надає суб'єктові господарювання повноваження на проведення перевірки технічного стану. При цьому до реєстру вноситься відповідна позначка, а суб'єктові господарювання видається витяг з нього.
8. Повноваження на проведення перевірки технічного стану надаються на строк акредитації (атестації) суб'єкта господарювання.
У разі продовження строку акредитації строк дії повноважень продовжується на відповідний період.
9. Строк розгляду поданих суб'єктом господарювання документів у цілому не може перевищувати два місяці.
Про відмову в наданні повноважень на проведення перевірки технічного стану суб'єктові господарювання повідомляється письмово.
10. Повноваження суб'єкта господарювання на проведення перевірки технічного стану припиняються після закінчення строку його акредитації, що зазначається в реєстрі. При цьому в суб'єкта господарювання вилучається витяг з реєстру, а видані ним після припинення повноважень протоколи перевірки технічного стану вважаються недійсними.
Вимоги до суб'єкта господарювання
11. Суб'єкт господарювання створює умови для проведення перевірки технічного стану та оформлення її результатів, забезпечує наявність комп'ютерного обладнання з підключенням до Інтернет для ведення електронного журналу обліку протоколів перевірки і передачі відповідної інформації до бази даних Державтоінспекції.
12. Рівень акредитації та технологічні можливості суб'єкта господарювання повинні бути достатніми для виконання повного циклу робіт, пов'язаних з проведенням перевірки технічного стану, оформленням і видачею протоколів за її результатами.
13. Територія пункту технічного контролю, що належить суб'єкту господарювання, повинна відповідати встановленим вимогам щодо організації безпечного руху колісних транспортних засобів, які передбачають наявність:
штучного освітлення в темну пору доби (освітлюється територія, в'їзд та виїзд з неї);
твердого асфальтобетонного або цементно-бетонного покриття, під'їзних шляхів, майданчика для очікування або стоянки колісних транспортних засобів;
відповідної дорожньої розмітки напрямків руху колісних транспортних засобів;
огорожі по периметру території;
інформаційного стенда із зазначенням схеми руху під час в'їзду на зазначену територію, а також дорожніх знаків відповідно до вимог Правил дорожнього руху.
Регулювання руху колісних транспортних засобів на території пункту технічного контролю організовується з використанням засобів світлової (наприклад, світлофорної) сигналізації, керованої з постів виробничого приміщення.
14. Під'їзні дороги до виробничого приміщення пункту технічного контролю і схема руху повинні відповідати вимогам щодо:
організації одностороннього руху транспортних засобів;
створення умов для здійснення маневру автопоїздами на проїзній частині під'їзної дороги.
Перед в'їздом до виробничого приміщення пункту технічного контролю облаштовується майданчик, ширина якого не менша ширини виробничого приміщення з боку в'їзних воріт.
15. Під час проведення розрахунків розмірів майданчика для очікування або стоянки колісних транспортних засобів ураховуються їх габаритні розміри і пропускна спроможність пункту технічного контролю. При цьому мінімальна ширина смуги руху повинна бути не менш як 3 метри для легкових автомобілів і 6 метрів - для вантажних автомобілів і автобусів.
Над в'їзними ворітьми виробничого приміщення розміщуються покажчики максимально допустимого вертикального габариту колісних транспортних засобів.
16. Виробниче приміщення, в якому проводиться перевірка технічного стану, оснащується окремими постами та/або лініями діагностичного обладнання.
17. Технологічні пости для визначення рівня токсичності та димності відпрацьованих газів двигунів колісних транспортних засобів оснащуються системою їх відведення від вихлопних труб.