• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Парагвай про торговельно-економічне співробітництво

Параґвай, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 12.02.2008
Реквізити
  • Видавник: Параґвай, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 12.02.2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Параґвай, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 12.02.2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Парагвай про торговельно-економічне співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом N 632-VI від 30.10.2008 )
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 30.09.2009
12.02.2008
Уряд України та Уряд Республіки Парагвай, далі - "Договірні Сторони",
прагнучи розвивати торговельно-економічне співробітництво між двома державами, на основі рівноправності та взаємної вигоди,
виходячи з того, що торговельно-економічні зв'язки є важливим та необхідним елементом у зміцненні двосторонніх відносин,
домовились про таке:
Договірні Сторони вживатимуть в рамках національного законодавства своъх держав всіх необхідних заходів, спрямованих на розвиток та забезпечення торговельно-економічних відносин між двома державами.
Договірні Сторони на взаємній основі запровадять режим найбільшого сприяння в усіх питаннях торговельно-економічного співробітництва(1).
----------------
(1) Договірні Сторони запровадять режим найбільшого сприяння після вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).
Договірні Сторони погоджуються, що режим найбільшого сприяння не поширюватиметься на:
а) пільги та привілеї, що надаються у зв'язку з участю будь-якої з Договірних Сторін у митному союзі, зоні вільної торгівлі, Угодах про застосування преференцій або іншій формі регіональної чи субрегіональної інтеграції;
б) пільги та привілеї, які вже надаються, або можуть бути надані у майбутньому однією з Договірних Сторін сусіднім державам для сприяння прикордонній торгівлі;
с) пільги та привілеї, які одна з Договірних Сторін надає або може надати державам, що розвиваються, на основі міжнародних договорів.
Торгівля товарами і послугами та інші форми економічного співробітництва між юридичними та фізичними особами обох держав здійснюватимуться відповідно до чинного законодавства кожної з держав Договірних Сторін шляхом укладання між ними комерційних контрактів з урахуванням діючої практики міжнародної торгівлі.
Договірні Сторони надаватимуть сприяння розвитку двостороннього економічного співробітництва яке, серед іншого, включатиме, але не обмежуватиметься, такими напрямами:
- участь у будівництві, модернізації та реконструкції підприємств обох держав;
- постачання обладнання, обмін технологіями та розробка технічної документації;
- промислове співробітництво;
- створення на території кожної з Договірних Сторін спільних підприємств для виробництва та реалізації товарів;
- обмін ліцензіями, технологіями та іншими продуктами інтелектуальної діяльності;
- надання технічних послуг шляхом направлення, взаємного обміну або підготовки спеціалістів.
Договірні Сторони надаватимуть сприяння участі українських та парагвайських організацій, підприємств та підприємців у виставках та презентаціях, які проходять на території держав Договірних Сторін, відповідно до їх чинного законодавства.
Положення цієї Угоди не обмежують право кожної Договірної Сторони вживати заходів щодо заборони або обмеження імпорту та експорту, якщо ці заходи однаково застосовуються до будь-якої третьої країни та спрямовані на:
а) захист національної безпеки;
б) захист життя, охорону здоров'я людей та запобігання хворобам тварин та рослин;
с) захист художніх, історичних та археологічних цінностей.
Договірні Сторони домовилися заснувати Спільну українсько-парагвайську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва (далі - Спільна Комісія) з метою сприяння виконанню цієї Угоди.
Основними завданнями діяльності Спільної Комісії будуть такі:
- контроль за виконанням цієї Угоди, а також протоколів та домовленостей, досягнутих між Договірними Сторонами в рамках цієї Угоди, та надання пропозицій, рекомендацій щодо прийняття рішень, направлених на їх успішне виконання;
- вивчення та визначення нових можливостей, тенденцій та шляхів розвитку торговельно-економічних зв'язків між двома державами та підготовка для затвердження Договірними Сторонами відповідних пропозицій і програм з метою їх реалізації;
- обмін інформацією і документами, організація двосторонніх консультацій з питань торговельно-економічного співробітництва, а також інші питання, що становлять взаємний інтерес для Договірних Сторін.
Спільна Комісія затвердить Положення, в якому буде визначено порядок її діяльності та фінансування.
Для реалізації цієї Угоди Договірні Сторони можуть укладати договори та/або протоколи, а також розробляти програми співробітництва.
Спори щодо тлумачення або застосування положень цієї Угоди вирішуються шляхом переговорів і консультацій між Договірними Сторонами.
Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться за взаємною згодою Договірних Сторін та оформлюються протоколами, які є невід'ємною її частиною.
1. Ця Угода набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами відповідних внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
2. Угода діятиме протягом п'яти (5) років і автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна з Договірних Сторін не повідомить письмово іншу про своє рішення припинити дію цієї Угоди не пізніше ніж за три (3) місяці до закінчення відповідного періоду. Угода припиняє дію по закінченні шістдесяти (60) днів з дати отримання відповідного повідомлення.
3. Припинення дії Угоди не впливає на виконання Договірними Сторонами проектів та програм, узгоджених відповідно до положень Угоди та не завершених на момент її припинення, якщо Договірні Сторони письмово не домовляться про інше.
Вчинено в м. Київ 12 лютого 2008 року у двох примірниках, кожний українською та іспанською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Уряд України За Уряд Республіки Парагвай
(підпис) (підпис)