З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 2849-IX від 13.12.2022 )
Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 2, ст. 6 )
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 10, ст.43; 1996 р., N 5, ст.18) такі зміни:
1. У статті 1:
після абзацу третього доповнити статтю новим абзацом четвертим такого змісту:
"громадське телерадіомовлення - система позабюджетного неприбуткового загальнонаціонального, регіонального або місцевого телерадіомовлення, що створюється засновниками - юридичними та/або фізичними особами".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - двадцять четвертий вважати відповідно абзацами п'ятим - двадцять п'ятим;
абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
"суспільне телерадіомовлення - система неприбуткового єдиного загальнонаціонального телебачення і радіомовлення, що має єдину програмну концепцію, створюється та діє згідно із Законом України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення".
2. Статтю 11 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Структура національного телебачення і радіомовлення України
Структуру національного телебачення і радіомовлення України складають державні, недержавні (приватні) та громадські телерадіоорганізації, засновані юридичними та/або фізичними особами відповідно до чинного законодавства України, а також система Суспільного телебачення і радіомовлення".
3. Частину першу статті 12 викласти в такій редакції:
"Державні телерадіоорганізації поряд із Суспільним телебаченням і радіомовленням становлять основу національного телебачення і радіомовлення України. Вони утримуються на кошти державного бюджету і забезпечують телерадіотрансляцію на всю територію чи відповідний регіон України і на зарубіжну аудиторію".
4. Частину третю статті 13 викласти в такій редакції:
"Для суспільного мовлення виділяється один із загальнонаціональних теле- та радіоканалів. Рішення про заснування телерадіоорганізацій Суспільного телебачення і радіомовлення приймається Верховною Радою України. Суспільне телебачення і радіомовлення має пріоритет в одержанні ліцензії на право користування загальнонаціональними теле- та радіоканалами. Статус і діяльність системи Суспільного телебачення і радіомовлення визначаються окремим законом".
5. Частину першу статті 28 викласти в такій редакції:
"Державні телерадіоорганізації, телерадіоорганізації системи Суспільного телебачення і радіомовлення забезпечують відповідно на загальнодержавному чи місцевому рівнях однакові можливості для ведення передвиборної агітації шляхом безкоштовного надання однакового за обсягом і рівноцінного ефірного часу".
6. Статтю 30 доповнити новою частиною сьомою такого змісту:
"Рекламна діяльність на каналах Суспільного телерадіомовлення забороняється, за винятком спеціально означених у програмі комерційних презентацій, обсяг трансляції яких не може перевищувати трьох відсотків мовлення на добу".
У зв'язку з цим частину сьому вважати частиною восьмою.
7. Статтю 44 доповнити частиною третьою такого змісту:
"Фінансування системи Суспільного телебачення і радіомовлення здійснюється відповідно до Закону України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України".
II. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 22 жовтня 1997 року N 595/97-ВР |