• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання щодо порядку призначення та виплати соціальної допомоги, виготовлення бланків посвідчень і забезпечення виконання рішень суду

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 24.05.2024 № 593
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.05.2024
  • Номер: 593
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.05.2024
  • Номер: 593
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 травня 2024 р. № 593
Київ
Деякі питання щодо порядку призначення та виплати соціальної допомоги, виготовлення бланків посвідчень і забезпечення виконання рішень суду
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
2. Дозволити до 1 січня 2027 р. використовувати для видачі посвідчень ветеранам праці, громадянам, які проживають, працюють (навчаються) на території гірського населеного пункту, реабілітованим особам, дітям з багатодітної сім’ї та вкладки до посвідчення дитини з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, невикористані бланки посвідчень та вкладки до посвідчення, виготовлені до набрання чинності цією постановою, за зразками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 р. № 521 "Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці" (ЗП України, 1994 р., № 11, ст. 274), від 19 березня 1996 р. № 345 "Про посвідчення громадянина, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту" (ЗП України, 1996 р., № 8, ст. 265), від 23 грудня 2015 р. № 1099 "Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 91), від 11 липня 2018 р. № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 58, ст. 2021) та від 19 травня 2021 р. № 535 "Деякі питання реалізації Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 44, ст. 2685).
3. Установити, що посвідчення ветерана праці, громадянина, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту, реабілітованої особи, дитини з багатодітної сім’ї та вкладки до посвідчення дитини з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, видані на бланках, зазначених у пункті 2 цієї постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.
4. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. № 319 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 209" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 31, ст. 1144).

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 травня 2024 р. № 593
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 р. № 521 "Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці" (ЗП України, 1994 р. № 11, ст. 274; Офіційний вісник України, 2002 р., № 15, ст. 814; 2004 р., № 10, ст. 598; 2012 р., № 7, ст. 249):
пункт 3 після слова "зразки" доповнити словом "бланка";
доповнити постанову пунктом 3-1 такого змісту:
"3-1. Затвердити технічний опис бланка посвідчення "Ветеран праці" згідно з додатком № 4.";
пункт 4 виключити;
пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
"Інформація щодо календарної вислуги років осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Держспецзв’язку, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, БЕБ чи Державній кримінально-виконавчій службі, надається органом Пенсійного фонду України, в якому особа перебуває на обліку як отримувач пенсії згідно з нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", шляхом видачі відповідної довідки особі, яка звернулася за такою інформацією для встановлення статусу ветерана праці.";
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Для отримання посвідчення та нагрудного знака "Ветеран праці" особа подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення):
заяву про видачу посвідчення "Ветеран праці" (далі - заява);
фотокартку розміром 30 x 40 міліметрів.
Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України/ тимчасове посвідчення громадянина України.
Якщо зареєстроване/задеклароване місце проживання особи розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, до заяви вона додає інформацію від Пенсійного фонду України щодо обчислення стажу роботи.";
доповнити Положення пунктами 4-1 і 4-2 такого змісту:
"4-1. Із заявою та іншими документами і відомостями, зазначеними в пункті 4 цього Положення, особа може звернутися також до посадової особи центру надання адміністративних послуг або до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (в разі відсутності центру надання адміністративних послуг) (далі - посадова особа виконавчого органу), яка повинна передати їх відповідному органу соціального захисту населення не пізніше ніж через п’ять робочих днів з дати отримання.
Посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами, за технічної можливості реєструє заяву, формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилає сформовану електронну справу відповідному органу соціального захисту населення за допомогою технічних засобів електронних комунікацій через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Подані в паперовій формі заяви з необхідними документами (за якими сформовано електронні справи) передаються відповідним органам соціального захисту населення не рідше ніж один раз на два тижні.
4-2. Підставами для відмови у видачі посвідчення є:
відсутність стажу роботи, необхідного для визнання особи ветераном праці;
виявлення факту недостовірності даних, зазначених у заяві;
відсутність відомостей, зазначених у пункті 4 цього Положення.
Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк з дня надходження заяви з необхідними документами до органу соціального захисту населення.
Рішення органу соціального захисту населення про відмову у видачі посвідчення може бути оскаржене в судовому порядку.";
абзац другий пункту 6 викласти в такій редакції:
"Фотокартка ветерана праці скріплюється печаткою органу, який видав посвідчення. Записи у посвідченні засвідчуються підписом керівника органу соціального захисту населення, який видав посвідчення, і скріплюються печаткою.";
доповнити Положення пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1. Видача посвідчення особі проводиться посадовою особою виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг.";
3) додаток № 2 до постанови викласти в такій редакції:
"Додаток № 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 р. № 521
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 травня 2024 р. № 593)
ЗРАЗОК
бланка посвідчення "Ветеран праці" ";
4) доповнити постанову додатком № 4 такого змісту:
"Додаток № 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 р. № 521
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка посвідчення "Ветеран праці"
Бланк посвідчення "Ветеран праці" (далі - бланк посвідчення) виготовляється у формі книжечки розміром 105 x 140 міліметрів у розгорнутому вигляді.
Лицьовий бік бланка посвідчення обтягнуто палітурним матеріалом темно-зеленого кольору.
На лицьовому боці розміщено напис "УКРАЇНА", нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним двома рядками - написи "ПОСВІДЧЕННЯ" та "ВЕТЕРАН ПРАЦІ". Написи та зображення малого Державного Герба України виконано тисненням фольгою золотистого кольору.
Зворотний бік бланка посвідчення виклеєно захищеним папером щільністю 90-100 грамів на 1 кв. метр, який не має власної флуоресценції.
Зворотний бік бланка посвідчення складається з лівої та правої частин.
Дизайн зворотного боку бланка посвідчення відтворюється способом офсетного друку.
Графічне зображення бланка посвідчення включає захисну фонову сітку синього кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває синього свічення.
На лівій частині зворотного боку бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"(установа, яка видала посвідчення)" (одним рядком);
"ПОСВІДЧЕННЯ";
"Серія", "№";
"Прізвище", "Власне ім’я", "По батькові (за наявності)" (трьома рядками);
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (у рамці);
"(підпис особи)";
"МП".
Написи "ПОСВІДЧЕННЯ", "Серія", "№" і шестизначний номер бланка (який надруковано способом високого друку) надруковано фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває помаранчевого свічення.
На правій частині зворотного боку бланка посвідчення розміщено лінію позитивного мікротексту "ВЕТЕРАН ПРАЦІ".
На правій частині зворотного боку бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано написи та назви полів:
"Пред’явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
"ПОСВІДЧЕННЯ Є БЕЗСТРОКОВИМ І ДІЄ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ";
"Дата видачі" та "(підпис керівника установи)";
"МП".".
2. У постанові Кабінету Міністрів України від 19 березня 1996 р. № 345 "Про посвідчення громадянина, який проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту" (ЗП України, 1996 р., № 8, ст. 265; Офіційний вісник України, 2001 р., № 6, ст. 237; 2002 р., № 31, ст. 1471):
у пункті 2 слово "опис" замінити словами "технічний опис";
пункти 3-7 виключити;
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Для отримання посвідчення громадяни звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (в разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) за місцем постійного проживання.
Для отримання посвідчення громадянин може звернутися також до посадової особи центру надання адміністративних послуг або до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (в разі відсутності центру надання адміністративних послуг), яка повинна передати подану заяву про видачу посвідчення (далі - заява) разом з необхідними документами відповідному органу соціального захисту населення не пізніше ніж через п’ять робочих днів з дати отримання.
Посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами, за технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилає сформовану електронну справу відповідному органу соціального захисту населення за допомогою технічних засобів електронних комунікацій через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
Подані в паперовій формі заяви з необхідними документами (за якими сформовано електронні справи) передаються відповідному органу соціального захисту населення не рідше ніж один раз на два тижні.";
пункт 8 викласти в такій редакції:
"8. Посвідчення видається за умови пред’явлення паспорта громадянина України, свідоцтва про народження (для осіб у віці до 14 років), тимчасового посвідчення громадянина України і подання:
заяви;
витягу з реєстру територіальної громади - для громадян, які постійно проживають у гірському населеному пункті (в тому числі дітей);
довідки з місця роботи - для громадян, які постійно працюють у гірському населеному пункті;
довідки із закладу освіти - для громадян, які навчаються на денних відділеннях у закладах освіти, розташованих у гірському населеному пункті;
фотокартки розміром 30 x 40 міліметрів.
Підставами для відмови у видачі посвідчення є:
відсутність документів або відомостей, зазначених у цьому пункті;
виявлення факту недостовірності даних, зазначених у заяві.
Рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний строк із дня надходження заяви з необхідними документами до органу соціального захисту населення.
Видача посвідчення особі проводиться посадовою особою виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг.";
у пункті 11 слова "місцевої державної адміністрації та виконавчого органу місцевої ради" замінити словами "органу соціального захисту населення";
3) додатки № 1 і 2 до постанови викласти в такій редакції:
"Додаток № 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 19 березня 1996 р. № 345
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 травня 2024 р. № 593)
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка посвідчення громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту
Бланк посвідчення громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту (далі - бланк посвідчення), виготовляється у формі книжечки розміром 100 x 140 міліметрів у розгорнутому вигляді.
Лицьовий бік бланка посвідчення обтягнуто палітурним матеріалом темно-зеленого кольору.
На лицьовому боці розміщено напис "УКРАЇНА", нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним - напис "ПОСВІДЧЕННЯ". Написи виконано тисненням фольгою золотистого кольору.
Внутрішній бік бланка посвідчення виклеєно захищеним папером щільністю 90-100 грамів на 1 кв. метр, який не має власної флуоресценції.
Внутрішній бік бланка посвідчення складається з лівої та правої частин.
Дизайн внутрішнього боку бланка посвідчення відтворюється способом офсетного друку.
Графічне зображення бланка посвідчення включає захисну фонову сітку.
На лівій частині внутрішнього боку бланка посвідчення фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває зеленого свічення, способом високого друку надруковано шестизначний номер бланка.
На лівій частині внутрішнього боку бланка посвідчення фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває помаранчевого свічення, надруковано написи "ПОСВІДЧЕННЯ", "Серія", "№" та послідовно згори донизу фарбою чорного кольору - написи та назви полів:
"громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту (необхідне підкреслити)";
"Прізвище", "Власне ім’я", "По батькові (за наявності)" (трьома рядками);
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (у рамці);
"підпис особи";
"МП".
На правій частині внутрішнього боку бланка посвідчення розміщено лінію позитивного мікротексту "УКРАЇНА".
На правій частині внутрішнього боку бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано написи та назви полів:
"Пред’явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";
"(установа, яка видала посвідчення)";
"Дата видачі";
"(підпис керівника установи)";
"МП";
"Реєстраційний №".
Додаток № 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 19 березня 1996 р. № 345
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 травня 2024 р. № 593)
ЗРАЗОК
бланка посвідчення громадянина (громадянки), який (яка) проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту ".
3. Абзац дев’ятий пункту 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2365; 2014 р., № 53, ст. 1408; 2015 р., № 46, ст. 1473; 2016 р., № 97, ст. 3165; 2018 р., № 96, ст. 3172; 2022 р., № 82, ст. 5025, № 95, ст. 5891; 2023 р., № 44, ст. 2343, № 79, ст. 4496), замінити абзацами такого змісту:
"У період воєнного стану для призначення допомоги при народженні дитини один із батьків (опікун), який тимчасово перебуває за межами України (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України), надсилає за допомогою засобів поштового зв’язку органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) заяву та копії виданих компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, з перекладом на українську мову (далі - заява та документи). Вірність перекладу або справжність підпису перекладача повинні бути засвідчені нотаріально.
Заява та документи надсилаються на поштову адресу департаменту соціальної політики Рівненської облдержадміністрації, якщо особою зазначено відомості про зареєстроване (задеклароване) місце проживання (перебування) на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.
Заява та документи не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після їх отримання розподіляються в хронологічному порядку їх надходження між органами соціального захисту населення Рівненської області та надсилаються їм для призначення допомоги при народженні дитини.".
У зв’язку з цим абзаци десятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами дванадцятим - дев’ятнадцятим.
4. У постанові Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 209 "Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї" (Офіційний вісник України, 2010 р., № 16, ст. 734):
1) доповнити постанову пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. Затвердити технічні описи бланків посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї згідно з додатками 1 і 2.";
2) доповнити постанову додатками 1 і 2 такого змісту:
"Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 березня 2010 р. № 209
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка посвідчення батьків багатодітної сім’ї
Бланк посвідчення батьків багатодітної сім’ї (далі - бланк посвідчення) виготовляється у формі книжечки розміром 88 x 125 міліметрів із закругленими кутами.
Бланк посвідчення складається з м’якої обкладинки і чотирьох сторінок.
Бланк посвідчення скріплюється нитками.
Для виготовлення бланка посвідчення використовується захищений папір щільністю 90 грамів на 1 кв. метр без власної флуоресценції, з двотоновим водяним знаком і видимими та невидимими захисними волокнами, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення.
Дизайн бланка посвідчення відтворюється способом офсетного та ірисного офсетного друку.
Графічні зображення на внутрішньому боці обкладинки та сторінках бланка посвідчення включають три спеціальні захисні фонові сітки з різною геометрією рисунка, розетки. Одну із захисних фонових сіток надруковано способом ірисного офсетного друку.
Текстову інформацію на внутрішньому боці обкладинки та сторінках бланка посвідчення надруковано фарбою чорного кольору.
Лицьовий бік обкладинки бланка посвідчення обтягнуто зносостійким палітурним матеріалом бордового кольору.
На правій частині лицьового боку обкладинки зверху розміщено напис "УКРАЇНА", нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним двома рядками - напис "ПОСВІДЧЕННЯ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНОЇ СІМ’Ї". Написи та зображення малого Державного Герба України виконано тисненням фольгою золотистого кольору.
Внутрішній бік обкладинки бланка посвідчення складається з лівої та правої частин. На лівій частині внутрішнього боку обкладинки розміщено три лінії позитивного мікротексту "ПОСВІДЧЕННЯ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНОЇ СІМ’Ї". Фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано орнаментальну рамку, якою обведено місце для фотокартки.
На внутрішньому лівому боці обкладинки бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"(повне найменування органу, яким видано посвідчення)" (двома рядками);
"ПОСВІДЧЕННЯ";
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (з лівого боку, в рамці);
"МП";
"Мати" (з правого боку від місця для фотокартки);
"(прізвище)", "(ім’я)", "(по батькові)" (трьома рядками з правого боку від місця для фотокартки);
"МП", "Дата видачі" (одним рядком);
"МП", "Строк дії до" (одним рядком);
"підпис керівника органу, яким видано посвідчення".
На першій сторінці бланка посвідчення розміщено три лінії позитивного мікротексту "ПОСВІДЧЕННЯ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНОЇ СІМ’Ї". Фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано орнаментальну рамку, якою обведено місце для фотокартки.
На першій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває зеленого свічення, способом високого друку надруковано шестизначний номер бланка.
На першій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано написи і назви полів:
"БС №";
"Пред’явник цього посвідчення має право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей" (чотирма рядками);
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (з лівого боку, у рамці);
"МП";
"Батько" (з правого боку від місця для фотокартки);
"(прізвище)", "(ім’я)", "(по батькові)" (трьома рядками з правого боку від місця для фотокартки);
"МП", "Строк дії продовжено до" (одним рядком; тричі);
"(підпис керівника органу, яким продовжено строк дії)".
На другій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу 6 разів надруковано назви полів:
"МП", "Строк дії продовжено до" (одним рядком);
"(підпис керівника органу, яким продовжено строк дії)".
На третій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"Діти:", "(прізвище, ім’я, по батькові, рік народження)" (одним рядком, під яким розміщено 13 суцільних ліній).
На четвертій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"Діти:", "(прізвище, ім’я, по батькові, рік народження)" (одним рядком, під яким розміщено 13 суцільних ліній).
На другій - четвертій сторінках бланка посвідчення фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано напис "МІЦНА СІМ’Я - МІЦНА ДЕРЖАВА".
На третій і четвертій сторінках бланка посвідчення розміщено по 13 ліній позитивного мікротексту "УКРАЇНА".
Угорі першої - четвертої сторінок, на правій частині внутрішнього боку обкладинки бланка посвідчення перфорацією виконано слово "УКРАЇНА".
На внутрішньому правому боці обкладинки бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано текстову інформацію:
"Витяг із Закону України "Про охорону дитинства" щодо надання пільг багатодітним сім’ям:" (двома рядками);
"50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених законодавством;" (трьома рядками);
"50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;" (п’ятьма рядками);
"50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, коли відповідні будинки не мають центрального опалення;" (чотирма рядками);
"позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків затверджених тарифів." (чотирма рядками).
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 березня 2010 р. № 209
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка посвідчення дитини з багатодітної сім’ї
Бланк посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (далі - бланк посвідчення) виготовляється у формі книжечки розміром 88 x 125 міліметрів із закругленими кутами.
Бланк посвідчення складається з м’якої обкладинки і восьми сторінок.
Бланк посвідчення скріплюється нитками.
Лицьовий бік обкладинки бланка посвідчення обтягнуто зносостійким палітурним матеріалом синього кольору.
Для виготовлення бланка посвідчення використовується захищений папір щільністю 90 грамів на 1 кв. метр без власної флуоресценції з двотоновим водяним знаком і видимими та невидимими захисними волокнами, які набувають свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення.
Дизайн бланка посвідчення відтворюється способом офсетного та ірисного офсетного друку.
Графічні зображення на внутрішньому боці обкладинки та сторінках бланка посвідчення включають три спеціальні захисні фонові сітки з різною геометрією рисунка, розетки. Одну із захисних фонових сіток надруковано способом ірисного офсетного друку.
Текстову інформацію на внутрішньому боці обкладинки та сторінках бланка посвідчення надруковано фарбою чорного кольору.
У верхній частині лицьового боку обкладинки розміщено напис "УКРАЇНА", нижче - зображення малого Державного Герба України, під ним двома рядками - напис "ПОСВІДЧЕННЯ ДИТИНИ З БАГАТОДІТНОЇ СІМ’Ї". Написи та зображення малого Державного Герба України виконано тисненням фольгою золотистого кольору.
Внутрішній бік обкладинки бланка посвідчення складається з лівої та правої частин. На лівій частині фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, та чорною фарбою надруковано напис "МІЦНА СІМ’Я - МІЦНА ДЕРЖАВА".
На першій сторінці бланка посвідчення розміщено три лінії позитивного мікротексту "ПОСВІДЧЕННЯ ДИТИНИ З БАГАТОДІТНОЇ СІМ’Ї". Фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано напис "МІЦНА СІМ’Я - МІЦНА ДЕРЖАВА".
На першій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває зеленого свічення, способом високого друку надруковано шестизначний номер бланка.
На першій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"ДБ №";
"(повне найменування органу, яким видано посвідчення)" (двома рядками);
"ПОСВІДЧЕННЯ";
"(прізвище)", "(ім’я)", "(по батькові)" (трьома рядками).
На другій і третій сторінках бланка посвідчення розміщено по одній лінії позитивного мікротексту "УКРАЇНА". Фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано орнаментальні рамки, якими обведено місце для фотокарток.
На другій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано написи та назви полів:
"Пред’явник цього посвідчення має право на пільги, передбачені законодавством України для дітей з багатодітної сім’ї" (чотирма рядками);
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (посередині, в рамці);
"МП" (під лівим нижнім кутом рамки для фотокартки);
"Дата видачі";
"Строк дії до";
"МП", "(підпис керівника органу, яким видано посвідчення)" (одним рядком).
На третій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"ФОТО 30 x 40 міліметрів" (посередині, у рамці);
"МП" (під лівим нижнім кутом рамки для фотокартки);
"Дата видачі";
"Строк дії до";
"МП", "(підпис керівника органу, яким видано посвідчення)" (одним рядком).
На четвертій - восьмий сторінках фарбою, невидимою за денного світла, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває жовто-зеленого свічення, надруковано напис "МІЦНА СІМ’Я - МІЦНА ДЕРЖАВА".
На четвертій - сьомій сторінках бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу 6 разів надруковано назви полів:
"Строк дії продовжено до";
"МП", "(підпис керівника органу, яким продовжено строк дії)" (одним рядком).
На восьмій сторінці бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано:
напис "Особливі відмітки" (посередині рядка, під яким розміщено 15 суцільних ліній);
напис "Примітка" (з лівого краю рядка);
текстову інформацію "Для осіб віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, посвідчення дійсне за наявності учнівського чи студентського квитка." (чотирма рядками праворуч від напису "Примітка").
На внутрішньому правому боці обкладинки бланка посвідчення фарбою чорного кольору послідовно згори донизу розміщено текстову інформацію:
"Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства" дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:" (трьома рядками);
"безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;";
"щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;" (чотирма рядками);
"першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;" (трьома рядками);
"безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;" (дев’ятьма рядками);
"безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей"." (трьома рядками).
Угорі першої - восьмої сторінок, на правій частині внутрішнього боку обкладинки бланка посвідчення перфорацією виконано слово "УКРАЇНА".".
5. Примітку до зразка посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1099 "Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 2, ст. 91, № 42, ст. 1576), викласти в такій редакції:
"Примітка. Для осіб віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, посвідчення дійсне за наявності учнівського чи студентського квитка.".
6. У постанові Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 58, ст. 2021):
1) доповнити постанову пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1. Затвердити технічні описи бланків посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, та вкладки до посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (яка є дитиною з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи), згідно з додатками 15-17.";
доповнити Порядок пунктом 15 такого змісту:
"15. За відсутності (технічної можливості) виготовлення посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян для оформлення пільг, установлених для них законодавством, уповноваженим органом може видаватися довідка, що підтверджує їх статус, на строк до отримання відповідного посвідчення, але не більш як на два роки. У такій довідці зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), статус особи, вклеюється фотокартка розміром 30 x 40 міліметрів, яка засвідчується підписом керівника уповноваженого органу, що скріплюється печаткою.";
додаток 1 до Порядку викласти в такій редакції:
"Додаток 1
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 травня 2024 р. № 593)
ВКЛАДКА
до посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (яка є дитиною з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи) ";
3) доповнити постанову додатками 15-17 такого змісту:
"Додаток 15
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 липня 2018 р. № 551
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланків посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян
Бланки посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян (далі - бланки посвідчень) виготовляються у формі книжечки розміром 70 x 200 міліметрів у розгорнутому вигляді.
Лицьовий бік бланків посвідчень обтягнуто палітурним матеріалом:
синього кольору:
посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (для категорії 1 серії А);
посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій (для категорії 1 серії Я);
посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для категорії 1 серії Б);
посвідчення потерпілого від радіаційного опромінення (для категорії 1 серії Я);
посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (для категорії 2 серії А);
посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій (для категорії 2 серії Я);
сірого кольору:
посвідчення потерпілого від радіаційного опромінення (для категорії 2 серії Я);
посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для категорії 2 серії Б);
зеленого кольору:
посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (для категорії 3 серії А);
посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій (для категорії 3 серії Я);
посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для категорії 3 серії Б);
рожевого кольору:
посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для серії Г);
темно-бордового кольору:
посвідчення дружини (чоловіка) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих) категорії __, смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою або участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, опікуна дітей померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
На лицьовому боці бланків посвідчень розміщено напис "УКРАЇНА", нижче - зображення малого Державного Герба України, напис "ПОСВІДЧЕННЯ", під ним - відповідні написи (крім посвідчення дружини (чоловіка) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих) категорії __, смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою або участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, опікуна дітей померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою):
"Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС";
"Учасник ліквідації ядерних аварій";
"Потерпілий від Чорнобильської катастрофи";
"Потерпілий від радіаційного опромінення".
Написи та зображення малого Державного Герба України виконано тисненням фольгою золотистого кольору.
Внутрішній бік бланків посвідчень виклеєно захищеним папером щільністю 90-100 грамів на 1 кв. метр, який не має власної флуоресценції.
Внутрішній бік бланків посвідчень складається з лівої та правої частин.
Дизайн внутрішнього боку бланків посвідчень відтворюється способом офсетного друку.
Графічне зображення внутрішнього боку бланків посвідчень включає дві захисні фонові сітки синього кольору, які під дією джерела ультрафіолетового опромінення набувають зеленого та синього свічень.
На лівій частині внутрішнього боку бланків посвідчень розміщено три, а на правій - дві лінії позитивного мікротексту "ЧОРНОБИЛЬ" та фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває помаранчевого свічення, способом високого друку надруковано шестизначний номер бланка.
На лівій частині внутрішнього боку бланків посвідчень фарбою чорного кольору посередині надруковано слово "ПОСВІДЧЕННЯ", під яким фарбою червоного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває червоного свічення, надруковано відповідні написи:
"Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році";
"Учасник ліквідації ядерних аварій";
"Потерпілий від Чорнобильської катастрофи";
"Потерпілий від радіаційного опромінення";
"Дружина (чоловік) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих) категорії __, смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою або участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, опікун дітей померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою".
Під зазначеними написами фарбою чорного кольору справа надруковано написи відповідно до визначених статусів:
"(Категорія 1)", "Серія А", "№";
"(Категорія 1)", "Серія Я", "№";
"(Категорія 1)", "Серія Б", "№";
"(Категорія 1)", "Серія Я", "№";
"(Категорія 2)", "Серія А", "№";
"(Категорія 2)", "Серія Я", "№";
"(Категорія 2)", "Серія Я", "№";
"(Категорія 2)", "Серія Б", "№";
"(Категорія 3)", "Серія А", "№";
"(Категорія 3)", "Серія Я", "№";
"(Категорія 3)", "Серія Б", "№";
"Серія Г", "№";
далі послідовно згори донизу надруковано назви полів:
"Прізвище", "Ім’я", "По батькові", "Підпис" (чотирма рядками з правого боку від місця для фотокартки);
"ФОТО 3 x 4 сантиметри" (з лівого боку, в рамці);
"Дата видачі" (під рамкою для фотокартки);
"(установа, яка видала посвідчення)";
"МП".
На правій частині внутрішнього боку бланків посвідчень фарбою чорного кольору послідовно згори донизу надруковано написи та назви полів:
"Пред’явник посвідчення є особою з інвалідністю і має право на пільги та компенсації, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (для учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році, для учасника ліквідації ядерних аварій, для потерпілого від Чорнобильської катастрофи, для потерпілого від радіаційного опромінення, віднесених до категорії 1)";
"Пред’явник посвідчення має право на пільги та компенсації, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (для учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році, для учасника ліквідації ядерних аварій, для потерпілого від Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 2, 3; для потерпілого від радіаційного опромінення, віднесеного до категорії 2; для потерпілого від Чорнобильської катастрофи)";
"Пред’явник посвідчення має право на пільги та компенсації, передбачені статтями _________________ Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (для дружини (чоловіка) померлого (померлої) громадянина (громадянки) з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих) категорії __, смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою або участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, опікун дітей померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов’язана з Чорнобильською катастрофою)";
"ПОСВІДЧЕННЯ Є БЕЗСТРОКОВИМ І ДІЄ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ" (зазначається відповідно до визначених статусів);
"ПОСВІДЧЕННЯ ДІЄ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ" (зазначається відповідно до визначених статусів);