• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок від 12.08.2015 № 581
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 12.08.2015
  • Номер: 581
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 12.08.2015
  • Номер: 581
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 серпня 2015 р. № 581
Київ
Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 737 від 12.09.2018 )
Відповідно до статті 35 Закону України "Про дорожній рух" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту , що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниА.ЯЦЕНЮК
Інд. 72
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 серпня 2015 р. № 581
ПОРЯДОК
проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту
1. Цей Порядок визначає основні завдання та процедуру проведення обов'язкового технічного контролю (далі - технічний контроль) транспортних засобів Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - транспортні засоби), зареєстрованих уповноваженими органами (підрозділами) Головного управління Національної гвардії, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв'язку, ДСНС (далі - служба безпеки дорожнього руху).
2. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
акт невідповідності технічного стану - документ, що містить дані про транспортний засіб, його власника, коди оцінки невідповідності, в якому відображені результати перевірки технічного стану транспортного засобу;
перевірка технічного стану транспортного засобу - процес визначення відповідності транспортного засобу встановленим до конструкції і технічного стану вимогам.
3. Технічному контролю підлягають легкові, вантажні, спеціалізовані автомобілі, тягачі колісні, тягачі-транспортери, трактори, шасі (автомобілів, спеціальних колісних машин, базового озброєння і техніки), майстерні рухомі для технічного обслуговування та ремонту, мотоцикли, причепи та напівпричепи, автобуси, вантажні та спеціалізовані автомобілі, що перевозять пасажирів (особовий склад) та небезпечні вантажі, що закріплені за органами, підрозділами, військовими частинами, формуваннями, закладами, установами та організаціями Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - органи, підрозділи, військові частини) і включені до річного плану експлуатації та ремонту автомобільної техніки.
4. Служба безпеки дорожнього руху складає графік проведення технічного контролю транспортних засобів органів, підрозділів, військових частин, який затверджується наказом відповідно командувача Національної гвардії, Голови Держприкордонслужби, Голови Держспецтрансслужби, Голови Держспецзв'язку, Голови ДСНС та в якому зазначаються мета, завдання, строки, місце і особовий склад, що залучається до його проведення.
5. Технічний контроль проводиться з такою періодичністю:
один раз на рік - для легкових, вантажних і спеціалізованих автомобілів, тягачів колісних, тягачів-транспортерів, тракторів, шасі (автомобілів, спеціальних колісних машин, базового озброєння і техніки), майстерень рухомих для технічного обслуговування та ремонту, мотоциклів, причепів та напівпричепів;
два рази на рік - для автобусів, вантажних і спеціалізованих автомобілів, що перевозять пасажирів (особовий склад) та небезпечні вантажі.
6. Транспортний засіб, який підлягає технічному контролю, повинен бути повністю укомплектований, заправлений експлуатаційними рідинами (згідно з експлуатаційною документацією виробника), не містити нашарувань бруду, що можуть вплинути на результати перевірки його технічного стану.
7. Технічний контроль проводиться після здійснення зовнішнього огляду з метою звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, установлення комплектності та фіксації пошкоджень і включає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших складових частин транспортного засобу, технічний стан яких може вплинути на безпеку дорожнього руху та навколишнє природне середовище.
У разі невідповідності ідентифікаційних номерів та (або) номерних знаків даним реєстраційних документів транспортного засобу технічний контроль не проводиться.
8. Технічний контроль проводиться посадовими особами служби безпеки дорожнього руху, якою зареєстровані транспортні засоби органів, підрозділів, військових частин на території їх автопарків з використанням матеріально-технічної бази та персоналу, що дає змогу перевірити технічний стан транспортних засобів щодо відповідності вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
Для проведення технічного контролю використовується таке обладнання:
прилади для визначення ефективності гальмової робочої системи;
прилади для вимірювання сумарного люфту в рульовому керуванні;
прилади для перевірки та регулювання параметрів зовнішніх світлових приладів;
прилади для визначення вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах двигуна або їх димності;
прилади для вимірювання коефіцієнта світлопропускання скла;
пристрої для вимірювання та регулювання тиску повітря в шинах;
пристрої для вимірювання висоти рисунка протектора шин;
піднімальні пристрої транспортних засобів, його осей (мостів), естакади або оглядові канави;
електронний детектор для перевірки наявності витоку газу із системи газобалонного обладнання.
9. Основними завданнями служби безпеки дорожнього руху під час проведення технічного контролю є:
установлення правомірності використання транспортних засобів, наявності технічних талонів транспортних засобів (далі - технічний талон), свідоцтва про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів, визначення відповідності номерних знаків вимогам стандартів;
виявлення фактів пошкодження, підроблення або відсутності ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу, порушення вимог щодо його переобладнання, порядку встановлення і використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв;
проведення перевірки відповідності конструкції, обладнання та технічного стану транспортного засобу вимогам законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
10. Технічний контроль передбачає проведення посадовою особою служби безпеки дорожнього руху перевірки таких документів:
технічного талону транспортного засобу;
витягу з наказу начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини про закріплення транспортних засобів за водіями;
дозволу на установлення і використання на транспортному засобі спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв;
свідоцтва про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів.
11. На кожний транспортний засіб у разі отримання позитивного результату під час проведення технічного контролю посадова особа служби безпеки дорожнього руху складає протокол перевірки його технічного стану за формою згідно з додатком 1, який видається водієві транспортного засобу. У разі отримання негативного результату під час проведення технічного контролю видається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу за формою згідно з додатком 2.
Обсяги перевірки технічного стану транспортного засобу та коди оцінки невідповідності технічного стану наведено в додатку 3.
12. Передбачені цим Порядком документи реєструються в порядку, який визначається відповідно МВС, Міноборони, Адміністрацією Держспецзв’язку.
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 737 від 12.09.2018 )
13. Повторна перевірка технічного стану транспортного засобу проводиться після усунення невідповідності, виявленої під час попередньої перевірки.
14. Використання транспортного засобу, який не пройшов технічний контроль, забороняється.
15. За результатами технічного контролю посадовою особою служби безпеки дорожнього руху оформляється акт проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів органів, підрозділів, військових частин за формою згідно з додатком 4 у двох примірниках, один з яких зберігається в органах, підрозділах, військових частинах, а другий - у службі безпеки дорожнього руху органів, підрозділів, військових частин.
На підставі зазначеного акта видається наказ начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини про результати проведення технічного контролю транспортних засобів.
16. Результати технічного контролю узагальнюються в службі безпеки дорожнього руху з метою визначення рівня справності транспортних засобів, установлення причин їх незадовільного технічного стану та вжиття заходів до проведення технічного контролю транспортних засобів, які не пройшли його в установлений строк.
Додаток 1
до Порядку
ПРОТОКОЛ
перевірки технічного стану транспортного засобу
Додаток 2
до Порядку
АКТ
невідповідності технічного стану транспортного засобу
Додаток 3
до Порядку
ОБСЯГИ
перевірки технічного стану транспортного засобу та коди оцінки невідповідності технічного стану
КодОб'єкт і предмет перевірки технічного стану, визначення невідповідностіМетод контролюОцінка невідповідності
незначнанебезпечна
Гальмові системи
101Технічний стан складових частин гальмової системи, відрегулювання механізмів:
101.020відсутність вільного ходу органу (органів) привода гальмових механізміворганолептичний Х
101.030недостатність робочого ходу органу (органів) привода гальмових механізмівінструментальний Х
101.040відсутність протиковзкого покриття педалі, рукоятки, інших відповідних органіворганолептичний Х
101.050наявність у несучій деталі тріщини, залишкової деформації, невідповідність її закріплення та способу проведення ремонту установленим вимогам, відсутність герметичності у:-"- Х
101.051- головному циліндрі, крані управління-"- Х
101.052- підсилювачі, регуляторі чи обмежувачі тиску повітря-"- Х
101.053- гальмовому механізмі-"- Х
101.054- гідроциліндрі, гальмовій камері-"- Х
101.055- гальмовому диску, гальмовому барабані-"- Х
101.060негерметичність мережі привода гальмової системи-"- Х
101.070сигналізування справними штатними засобами транспортного засобу про недостатній рівень робочого тиску-"- Х
101.080несправність манометра пневматичної мережіорганолептичний Х
101.090сигналізування антиблокувальною гальмовою системою про її несправність-"- Х
101.100несправність пружинного енергоакумулятора-"- Х
101.110нефункціонування (несправність, відсутність) апарата підготовки повітря пневматичного привода-"- Х
101.120нефункціонування (несправність, відсутність) пристрою випуску конденсату з ресиверів-"- Х
101.130пошкодження трубопроводу (металевого, еластичного), наявність тріщини, не закріплено, змінено місце закріплення-"- Х
101.140нефункціонування гальмової системи причепа, напівпричепа в разі обриву магістралі живлення-"- Х
101.150відсутність, неприпустиме пошкодження страхувального пристрою з'єднань причепа, напівпричепа, який забезпечує аварійне загальмовування-"- Х
101.160відсутність, неприпустиме пошкодження з'єднувальних головок мереж гальмової системи тягача і причепа (напівпричепа)-"- Х
101.900наявність самовільно переобладнаної гальмової системи-"- Х
102Робоча гальмова система:
102.010неможливість приведення гальмової системи в дію-"- Х
102.020відсутність гальмового зусилля на колесах-"- Х
102.030відсутність гальмового зусилля на колесах більше половини осейорганолептичний Х
102.040відсутність відслідковуючої дії зміни зусилля натиску на педаль та відповідної зміни гальмової сили колісних механізмів-"- Х
102.060невідповідність значення питомої гальмової сили установленим вимогамінструментальний Х
102.070невідповідність значення гальмового шляху чи усталеного сповільнення установленим вимогаморганолептичний Х
102.080невідповідність значення коефіцієнта нерівномірності дії гальмових сил однієї осі установленим вимогамінструментальний Х
102.090вихід транспортного засобу під час гальмування на дорозі за межі нормованої ширини смуги руху-"- Х
103Запасна (аварійна) гальмова система:
103.010неможливість приведення запасної гальмової системи в дію-"- Х
103.020несправність запасної гальмової системи (якщо вона передбачена виробником)органолептичний Х
103.010неможливість сповільнення виокремленою запасною гальмовою системою руху транспортного засобу-"- Х
104Стоянкова гальмова система:
104.010неможливість приведення стоянкової гальмової системи в дію-"- Х
104.020неможливість фіксування органу управління в положенні "увімкнено"-"- Х
104.030невідповідність питомої гальмової сили установленим вимогамінструментальний Х
104.040неможливість утримувати транспортний засіб нерухомо на дорозі з нормованим похилом-"- Х
105Допоміжна гальмова система:
105.010неможливість приведення гальмової системи в діюорганолептичний Х
105.030відсутність допоміжної гальмової системи (якщо вона передбачена виробником)-"- Х
105.050неможливість введення в дію допоміжної гальмової системи-"- Х
105.070неможливість допоміжної гальмової системи сповільнювати рух транспортного засобу-"- Х
Система керування
201Механізми системи керування:
201.010тугий хід, стопоріння руху керма-"- Х
201.020встановлення з перекосом вала рульового механізму керма чи наявність надмірного люфту вала в підшипникахінструментальний Х
201.030наявність в несучій деталі тріщини, залишкової деформації, невідповідність установленим вимогам її закріплення та (або) способу проведення ремонтуорганолептичний Х
201.040незакріплення рульового механізма згідно з вимогами-"- Х
201.050втрата елементами конструкції, на яких закріплено рульовий механізм, несучої спроможності-"- Х
201.060невідповідність деталей з'єднання установленим вимогам-"- Х
201.070надмірне зношення з'єднаньінструментальний Х
201.080відсутність стопорних деталей з'єднаньорганолептичний Х
201.090відсутність функціональних елементів конструкції-"- Х
201.100відсутність протипилового кожуха або його пошкодження-"-Х
201.110обмеження кута повороту коліс непередбаченими конструкцією деталями-"- Х
201.120необмеження кута повороту коліс упорами згідно з вимогами-"- Х
201.130самовільне обертання коліс-"- Х
201.140наявність штатних сигналів про недоліки підсилювача керма-"- Х
201.150пошкодження (закручено, не закріплено, торкаються (можуть торкатися в робочому положенні) елементів конструкції) трубопроводів підсилювача керма, зміна місця закріплення-"- Х
201.160невідповідність установленим вимогам рівня робочої рідини підсилювача керма-"-Х
201.170підтікання робочої рідини через з'єднання гідросистеми підсилювача керма-"- Х
201.900самовільне переобладнання механізмів системи керування-"- Х
202Кермо та колонка керма: Х
202.010пошкодження, незакріплення, надмірний перекіс, неможливість фіксування в робочому положенні-"- Х
202.900самовільне переобладнання керма та (або) колонки керма-"- Х
203Підвіска та характеристики установки керованих коліс:
203.010зруйнування деталей підвіски, наявність тріщин, незакріпленняорганолептичний Х
203.020невідповідність установленим вимогам кутів установки керованих коліс-"-Х
203.900самовільне переобладнання підвіски та установки керованих коліс-"- Х
204Поворотний механізм керованої осі причепа:
204.010наявність в несучій деталі тріщини, залишкової деформації, невідповідність установленим вимогам її закріплення та (або) способу проведеного ремонту-"- Х
204.020тугий хід, стопоріння руху поворотного механізму осі причепа, невідповідність установленим вимогам кута повороту осі, відсутність засобів блокування повороту для руху заднім ходом-"- Х
204.900самовільне переобладнання механізму-"- Х
Оглядовість з місця водія
301Зона огляду з робочого місця водія:
301.010наявність сторонніх предметів, що погіршують огляд з робочого місця водія чи відвертають його увагу-"-Х
301.020відсутність або невідповідність установленим вимогам засобів проти засліплення водія, засобів обігріву (обдуву) вітрового скла-"- Х
302Стекла:
302.010відсутність маркування про безпечність скла-"- Х
302.020наявність на вітровому склі сколів чи тріщин в зоні дії склоочисниківорганолептичнийХ
302.030невідповідність установленим вимогам коефіцієнта світлопропускання вітрового склаінструментальний Х
302.040невідповідність установленим вимогам коефіцієнта світлопропускання бічних стекол у зоні огляду з робочого місця водія вперед та в боки-"-Х
302.050відсутність, некомплектність чи несправність склоочисниківорганолептичнийХ
302.060відсутність, несправність склоомивачів вітрового скла-"-Х
303Засоби заднього огляду:
303.010відсутність зовнішнього дзеркала заднього огляду-"- Х
303.020відсутність внутрішнього дзеркала заднього огляду (якщо воно передбачено установленими вимогами)-"- Х
303.030пошкодження зовнішнього дзеркала заднього огляду, у зв'язку з чим обмежується оглядовість-"- Х
303.040неможливість регулювання зовнішнього дзеркала заднього огляду чи фіксування в робочому положенні-"-Х
303.050відсутність додаткового зовнішнього дзеркала з правого боку на транспортному засобі, призначеному для буксирування двох і більше причепів, або невідповідність такого дзеркала установленим вимогам-"-Х
303.060відсутність або невідповідність установленим вимогам спеціальних пристроїв заднього огляду, що замінюють дзеркала-"- Х
Зовнішні світлові прилади, електроустатковання
401Фари дальнього світла:
401.010відсутність або несправністьорганолептичнийХ
401.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
401.030невідповідність регулювання напрямку світла фар установленим вимогамінструментальний Х
401.040невідповідність світла фар установленим вимогам-"- Х
401.050несправність сигналізатора увімкнення фар дальнього світлаорганолептичний Х
402Фари ближнього світла:
402.010відсутність або несправність-"-Х
402.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
402.030невідповідність регулювання напрямку світла фар установленим вимогамінструментальнийХ
402.040невідповідність світлорозподілу установленим вимогам-"- Х
402.060застосування газорозрядних джерел світла без автоматичного коректора нахилу фар та без пристроїв для очищення скла фар (або таких, що не діють)органолептичний Х
403Передні, задні, бічні габаритні, контурні ліхтарі:
403.010відсутність або несправність-"- Х
403.020невідповідність кольору світла фар вимогам виробника-"-Х
404Ліхтарі гальмування ("стоп-сигнали"):
404.010відсутність або несправність у разі приведення в дію робочої гальмової системи-"- Х
404.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогаморганолептичний Х
404.030переривчастість режиму світлової дії робочої гальмової системи-"-Х
405Покажчики поворотів, аварійна сигналізація:
405.010відсутність або несправність-"- Х
405.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
405.030невідповідність режиму роботи установленим вимогам-"-Х
405.040несинхронність дії покажчиків повороту та бічних повторювачів повороту в разі увімкнення аварійної сигналізації-"-Х
405.050несправність сигналізатора дії покажчиків повороту-"-
406Протитуманні фари:
406.010відсутність або несправність-"-Х
406.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
406.030невідповідність кута нахилу світла фар установленим вимогамінструментальнийХ
406.040невідповідність світла установленим вимогам-"-Х
406.050відсутність синхронного вмикання задньої фари з увімкненням фар ближнього або дальнього світла або передніх протитуманних фарорганолептичнийХ
407Ліхтар заднього ходу:
407.010відсутність або несправність у разі увімкнення передачі заднього ходу-"-Х
407.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
408Ліхтарі освітлення заднього номерного знака:
408.010відсутність або несправність у разі увімкнення габаритних ліхтаріворганолептичнийХ
408.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
409Світловідбивні пристрої:
409.010відсутність-"-Х
409.020невідповідність кольору світла фар установленим вимогам-"-Х
409.030невідповідність форми вимогам, установленим до певної категорії транспортного засобу-"-Х
410Електричні з'єднання тягача з причепом (напівпричепом):
410.010пошкодження ізоляції провідників-"-Х
410.020несумісність розетки та вилки, невідповідність контактів вимогам за призначенням-"-Х
411Загальний технічний стан зовнішніх світлових приладів:
411.010наявність на функціональних поверхнях зовнішніх світлових приладів тріщин, нанесення тонувального покриття, лакофарбового покриття, незакріплення приладів-"-Х
411.900самовільне переобладнання зовнішніх світлових приладів-"- Х
412Електрична мережа:
412.010пошкодження ізоляції провідників-"-Х
412.020ізоляція провідників, джгутів торкається гострих елементів конструкції-"-Х
412.030незакріплення провідників, джгутів-"-Х
412.040застосування нештатних запобіжників або установлення сторонніх предметіворганолептичнийХ
413Акумуляторна батарея:
413.010незакріплення, наявність тріщин корпуса, протікання електроліта-"-Х
413.020незатягнення клемів виводів, наявність корозійних пошкоджень-"-Х
413.030поєднання в одній мережі батареї різних типів, ємностей-"-Х
Пневматичні шини і колеса
501Пневматичні шини:
501.010невідповідність кількості шин установленим вимогам-"- Х
501.020невідповідність застосованої відновленої шини установленим вимогам-"- Х
501.040невідповідність типу конструкції, типу рисунка протектора, напряму обертання установленим вимогам-"- Х
501.060невідповідність розміру, індексу несучої спроможності, символу категорії максимальної швидкості установленим вимогам-"- Х
501.080наявність у шинах пошкоджень (порізи, розриви тощо), що оголюють корд, розшарування в протекторі та (або) боковині, невідповідність висоти малюнка протектора установленим вимогам-"- Х
502Колеса з установленими на них шинами:
502.010невідповідність кількості коліс установленим вимогам-"- Х
502.020застосування для установки і закріплення коліс, між дисками здвоєних коліс непередбачених деталей-"- Х
502.030відсутність або невідповідність установленим вимогам деталей для закріплення колісорганолептичний Х
502.040застосування для установки пневматичної шини не передбачених установленими вимогами деталей-"- Х
502.050тріщини диска, обода-"- Х
Двигун та його системи
601Система живлення паливом:
601.010невідповідність комплектності, місця установки, закріплення установленим вимогам, порушення герметичності складових частин-"- Х
602Система випуску та нейтралізації газів:
601.020невідповідність комплектності, місця установки, закріплення, герметичності складових частин (елементи глушників, систем нейтралізації спалин, систем вибіркової каталітичної нейтралізації сечовиною, систем рециркуляції газів та уловлювання парів, систем вентиляції картера, фільтрів видалення сажі, окремих датчиків) установленим вимогам-"- Х
601.021відключення нейтралізаторів і системи нейтралізації від процесів нейтралізування шкідливих викидів-"- Х
603Бортова система діагностування:
603.050наявність сигналу про істотні (згідно з експлуатаційною документацією транспортного засобу недоліки технічного стану)-"- Х
Газобалонне обладнання
701Маркування:
701.010непідтвердження документально правомірності встановлення газобалонного обладнанняорганолептичний Х
701.020невідповідність маркування балона, знаків безпеки установленим вимогам-"- Х
701.030відсутність знаків небезпеки на транспортному засобі з газобалонним обладнанням, ідентифікаційних табличок транспортного засобу категорій М2 і М3 з газобалонним обладнанням-"-Х
701.040застосування балона, що не призначений для використання у складі газобалонного обладнання транспортного засобу-"- Х
702Газовий балон та його обладнання:
702.010прострочено проведення технічного огляду балона відповідно до законодавства-"- Х
702.020невідповідність установки балона вимогам щодо закріплення його нерухомо поза моторним відділенням, у відповідному положенні згідно з вимогами, без контакту з металевими складовими частинами транспортного засобу (крім деталей закріплення), орієнтації циліндричного балона відносно осі транспортного засобу, конструкції і кількості кріпильних елементів, захисту балона і балонної арматури від дії вантажу, захисту металосклопластикового балона від дії сонячних променів, пошкодження гравієм, щебенем та речовинами для протидії заледенінню дорожнього покриття, а також відстані від балона до поверхні дороги, відсутність зменшення повздовжньої прохідності та кутів в’їзду і з’їзду транспортного засобу-"- Х
702.040невідповідність газонепроникного кожуха вимогам щодо поперечного перерізу каналу виводу в атмосферу, його орієнтації та місця виведенняорганолептичний Х
702.060обладнання балона автоматичним обмежувачем рівня наповнення зрідженого нафтового газу, призначеним для балона іншої конструкції-"- Х
703Газопроводи:
703.010невідповідність матеріалу, діаметра, товщини стінки, покриття газопроводу установленим вимогам-"- Х
703.020наявність у газопроводі зварних, паяних, нарізних з’єднань або його пошкодження-"- Х
703.030невідповідність установки газопроводу вимогам щодо заборони контакту з металевими складовими частинами, зокрема в місцях закріплення без захисних прокладок, відсутність в місцях дії піднімальних пристроїв транспортного засобу та в пасажирському салоні або замкненому просторі багажного (вантажного) відділення, а також захисту газонепроникним кожухом-"- Х
703.050наявність у пасажирському салоні чи замкненому просторі багажного чи вантажного відділення з’єднань газопроводів, за винятком з’єднань із газонепроникним кожухом та з’єднань із заправним блоком, якщо ці з’єднання оснащено захисним покриттям, тривким до дії зрідженого нафтового газу (стисненого природного газу), а будь-який витік газу відбувається безпосередньо в атмосферу-"- Х
703.070протікання через газопровід струму для живлення складових частин електрообладнанняорганолептичний Х
704Газова апаратура і заправний вузол:
704.010невідповідність складу комплекту газобалонного обладнання установленим вимогам-"- Х
704.030незахищеність електрообладнання газобалонного обладнання щонайменше одним запобіжником від перевантаження, який можливо замінити без використання інструмента-"- Х
704.050встановлення апаратури з порушенням вимог щодо відстані між складовими частинами та випускним трактом без теплових екранів, закріплення і кріпильних елементів, захисту від ушкодження, невстановлення в пасажирському салоні-"- Х
704.070встановлення заправного вузла з порушенням вимог щодо оснащення його щонайменше одним зворотним клапаном для заправлення зрідженим нафтовим газом, винесення на зовнішній бік транспортного засобу, закріплення, захисту від дії бруду, вологи, а також розміру виступання його ззовні-"- Х
705Газобалонне обладнання транспортного засобу категорій М2 і М3:
705.010установлення балона не на унормованій відстані від переднього та заднього габариту транспортного засобуорганолептичний Х
705.020невідповідність транспортного засобу документам на його переобладнання щодо зменшення пасажиромісткості-"- Х
706Функціонування:
706.010порушення вимог функціонування газобалонного обладнання щодо герметичності, припинення подачі газу з вимкненням системи запалювання, обмеження максимального тиску-"- Х
706.050необладнання двигуна, крім газодизеля та двигунів із системами впорскування бензину безпосередньо в камеру згоряння, системою перемикання на різні види палива, яка унеможливлює подачу в двигун більше ніж одного виду палива-"- Х
Чинники, характеристики негативного впливу на навколишнє природне середовище
801Вміст у спалинах монооксиду вуглецю, вуглеводнів та димність спалин:
801.010невідповідність об’ємної концентрації монооксиду вуглецю установленим вимогамінструментальний Х
801.030невідповідність об’ємної концентрації вуглеводнів установленим вимогам-"- Х
801.050невідповідність димності установленим вимогамінструментальний Х
802Рівень звуку:
802.070втрата, пошкодження, несправність глушників, резонаторів випуску стисненого повітря гальмової системиорганолептичний Х
802.080втрата, пошкодження, несправність глушників системи випуску двигуна-"- Х
803Витік експлуатаційних рідин:
803.090витік рідини крізь з’єднання, які не ущільнено, внаслідок пошкодження складових частин транспортного засобу-"- Х
Інші елементи, які впливають на безпечність транспортного засобу
901Пасажиромісткість, сидіння, ремені безпеки:
901.010невідповідність загальної кількості місць для пасажирів, пасажирських сидінь та їх розміщення установленим вимогам-"- Х
901.020невідповідність конструкції та закріплення сидінь водія, пасажирів установленим вимогам-"- Х
901.040невідповідність конструкції, кількості, технічного стану ременів безпеки та елементів їх кріплень установленим вимогам-"- Х
902Замки дверей, бортів кузова:
902.010невідповідність конструкції, кількості, функціонування установленим вимогам-"- Х
903Бампери:
903.010відсутність переднього, заднього бампера, самовільна зміна конструкції, незакріплення згідно з вимогами-"- Х