• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про генеральну схему управління народним господарством Української РСР

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки  | Постанова від 18.04.1988 № 5739-XI | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.04.1988
  • Номер: 5739-XI
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.04.1988
  • Номер: 5739-XI
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про генеральну схему управління народним господарством Української РСР
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1988, N 18, ст. 444 )
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Ради Міністрів УРСР депутата Масола В.А., Верховна Рада Української РСР відзначає, що на виконання рішень XXVII з'їзду партії, наступних Пленумів ЦК КПРС у республіці розгорнуто активну роботу по проведенню радикальної реформи управління народним господарством, яка охоплює всі сфери державного і громадського життя. Вдосконалення організаційної структури управління економікою є важливою складовою частиною комплексу заходів щодо перетворення в життя політики КПРС у питаннях перебудови, прискорення соціально-економічного розвитку, розширення повноважень місцевих Рад народних депутатів, демократії і гласності.
Розроблена Урядом генеральна схема управління народним господарством Української РСР, виходячи з настанов червневого (1987 р.) Пленуму ЦК КПРС, відповідає в основному вимогам нового господарського механізму і Закону СРСР "Про державне підприємство (об'єднання)", спрямована на створення необхідних умов для рішучого переходу від адміністративних до переважно економічних методів керівництва господарством, забезпечення комплексного соціального і економічного розвитку республіки, збільшення її внеску у зміцнення єдиного народногосподарського комплексу країни.
В основу перебудови діяльності республіканських органів покладено перехід здебільшого на дволанкову систему управління за функціональним принципом, їх робота зосереджується на вирішенні перспективних питань розвитку і науково-технічного забезпечення галузей, проведенні ефективної інвестиційної політики. Перебудова організаційних структур управління на обласному і районному рівнях проводиться в основному шляхом їх інтеграції.
Підвищується роль Рад народних депутатів у забезпеченні комплексного соціально-економічного розвитку на підпорядкованих територіях, їх вплив на вирішення завдань по зміцненню матеріальної бази соціальної сфери, збільшенню виробництва товарів народного споживання, поліпшенню торгового, побутового, комунального, медичного і культурного обслуговування населення перш за все за рахунок більш повного використання місцевих ресурсів і можливостей. З цією метою в областях і м. Києві створюються головні планово-економічні управління виконавчих комітетів Рад.
Значно спрощується структура і скорочуються чисельність апарату органів управління та витрати на їх утримання на республіканському, обласному, міському і районному рівнях.
Передбачені генеральною схемою управління заходи щодо розширення самостійності підприємств, як основної виробничої ланки єдиного народногосподарського комплексу, створюють необхідні умови для їх переведення на повний господарський розрахунок і самофінансування, організації об'єднань нових типів. Поліпшується наукове забезпечення народного господарства республіки, визначено пріоритетні напрями наукових досліджень, посилюється інтеграція науки і виробництва.
Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:
1. Схвалити в основному генеральну схему управління народним господарством Української РСР.
2. Раді Міністрів Української РСР:
врахувати пропозиції і зауваження депутатів Верховної Ради УРСР, висловлені в ході обговорення генеральної схеми управління, і внести до неї відповідні уточнення;
подати в установленому порядку на розгляд Президії Верховної Ради Української РСР пропозиції щодо реорганізації, утворення і ліквідації окремих міністерств і відомств УРСР, а також зміни у складі Уряду республіки. З питань, які належать до компетенції Союзу РСР, внести пропозиції до відповідних союзних органів;
розробити і внести до Президії Верховної Ради Української РСР пропозиції про зміни і доповнення Закону УРСР "Про Раду Міністрів Української РСР" та інших законодавчих актів.
3. Зобов'язати Раду Міністрів Української РСР, міністерства, державні комітети і відомства УРСР, місцеві Ради народних депутатів забезпечити поетапне і послідовне здійснення всього комплексу заходів щодо перебудови управління народним господарством на принципах повного господарського розрахунку, самофінансування і самоврядування. Спрямувати основні зусилля на дальше поліпшення діяльності всіх ланок управління, реальне розширення самостійності об'єднань, підприємств і організацій у вирішенні виробничих і соціальних завдань, підвищення ефективності їх роботи, розвиток демократичних засад у керівництві народним господарством, створення необхідних умов для виявлення ініціативи кожним трудовим колективом.
4. Раді Міністрів УРСР докорінно поліпшити діяльність центральних економічних органів, міністерств, державних комітетів і відомств республіки, виконкомів Рад народних депутатів, удосконалювати стиль, форми і методи їх роботи, рішуче боротися з проявами відомчості і місництва, бюрократизму й формалізму. Підвищити персональну відповідальність керівників радянських і господарських органів за здійснення практичних заходів щодо вдосконалення управління виробництвом, забезпечення виконання планів економічного і соціального розвитку.
5. Міністерствам, державним комітетам і відомствам УРСР, місцевим Радам народних депутатів роботу по скороченню апарату державних і господарських органів у зв'язку з перебудовою системи управління провести в умовах широкої гласності, в суворій відповідності з трудовим законодавством. Забезпечити надання вивільнюваним працівникам установлених пільг і компенсацій, своєчасне їх працевлаштування, а при необхідності - перепідготовку і навчання нових професій відповідно до потреб народного господарства.
6. Радам народних депутатів республіки підпорядкувати всі засоби організаторської і виховної роботи забезпеченню на своїх територіях комплексного розвитку виробничої і соціальної сфер, якнайповнішому задоволенню за рахунок виявлення та приведення в дію резервів, використання місцевих джерел і можливостей потреб населення у продуктах харчування, високоякісних товарах народного споживання і послугах. Розширювати будівництво житла, шкіл, дитячих дошкільних закладів, лікарень, поліклінік, інших об'єктів соціально-культурного призначення, посилити контроль за охороною природи і навколишнього середовища. Всемірно сприяти поширенню кооперативної та індивідуальної трудової діяльності громадян.
* * *
Верховна Рада Української РСР висловлює тверду впевненість у тому, що трудящі республіки, готуючи гідну зустріч XIX Всесоюзній партійній конференції, широко використовуючи можливості, що їх надають новий господарський механізм, радикальна перебудова управління економікою, демократизація всього суспільного життя, гласність, зроблять вагомий внесок у здійснення накреслень партії щодо дальшого зміцнення економічної і оборонної могутності нашої Батьківщини, піднесення добробуту радянських людей.
Голова Президії
Верховної Ради Української РСР
Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР

В.ШЕВЧЕНКО

М.ХОМЕНКО
м. Київ, 18 квітня 1988 року
N 5739-XI