Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Положення, Склад колегіального органу від 17.05.2024 № 570
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 травня 2024 р. № 570
Київ
Про утворення Координаційної ради з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 752-р від 09.08.2024 Постановами КМ № 1367 від 03.12.2024 № 197 від 21.02.2025 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Координаційну раду з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Координаційну раду з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища, що додається.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 17 травня 2024 р. № 570
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
СКЛАД
Координаційної ради з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища
Міністр у справах ветеранів, голова Координаційної ради
Перший заступник Міністра у справах ветеранів, заступник голови Координаційної ради
Начальник Управління вшанування та увічнення Мінветеранів, секретар Координаційної ради
Заступник Міністра розвитку громад та територій
Заступник Міністра оборони
Заступник Міністра внутрішніх справ
Заступник Міністра фінансів
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів
Заступник Міністра соціальної політики
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства
Заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій
Представник Генерального штабу Збройних Сил (за згодою)
Представник СБУ (за згодою)
Голова Українського інституту національної пам’яті
Заступник Голови Держгеокадастру
Перший заступник Голови ДЕСС
Заступник голови Київської облдержадміністрації
Заступник голови Київської міськдержадміністрації
Представник Офісу Президента України (за згодою)
Директор державної установи "Національне військове меморіальне кладовище" (за згодою)
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (за згодою)
Представник Громадської ради при Мінветеранів (за згодою)
Представник Ради ветеранів України при Мінветеранів (за згодою)
Представник Ради родин загиблих при Мінветеранів (за згодою)
( Склад із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 752-р від 09.08.2024, Постановою КМ № 1367 від 03.12.2024; в редакції Постанови КМ № 197 від 21.02.2025 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 травня 2024 р. № 570
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну раду з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища
1. Координаційна рада з питань створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища (далі - Координаційна рада) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою забезпечення ефективної взаємодії між органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, організаціями та установами під час вирішення питань, пов’язаних із створенням, функціонуванням Національного військового меморіального кладовища (далі - Національне кладовище), організацією та проведенням заходів з увічнення пам’яті загиблих (померлих) осіб, поховання (перепоховання) яких може здійснюватися на Національному кладовищі.
2. Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Координаційної ради є:
1) сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади щодо вирішення проблемних питань, які виникають під час створення та функціонування Національного кладовища;
2) визначення шляхів і способів вирішення питань, що виникають під час здійснення заходів із створення та функціонування Національного кладовища;
3) підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань створення та функціонування Національного кладовища, увічнення пам’яті загиблих (померлих) осіб, поховання (перепоховання) яких може здійснюватися на Національному кладовищі.
4. Координаційна рада відповідно до покладених на неї завдань:
1) проводить аналіз стану справ та узагальнення проблемних питань, які виникли у процесі створення та функціонування Національного кладовища, їх причин, визначає можливі шляхи і способи їх вирішення;
2) бере участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до її компетенції;
3) подає розроблені за результатами своєї роботи пропозиції та рекомендації Кабінетові Міністрів України, Мінветеранів та заінтересованим центральним органам виконавчої влади відповідно до їх повноважень.
5. Координаційна рада має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об’єднань, що провадять діяльність у сфері меморіальної роботи та вшанування пам’яті загиблих (померлих) захисників і захисниць України (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи;
4) організовувати і проводити наради, семінари, конференції, засідання за круглим столом, брифінги та інші заходи.
6. Координаційна рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності.
7. Посадовий склад Координаційної ради затверджує Кабінет Міністрів України. До складу Координаційної ради входять голова, заступник голови, секретар та члени Координаційної ради.
Голова Координаційної ради затверджує її персональний склад та у разі потреби вносить до нього зміни.
Члени Координаційної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Голова Координаційної ради:
здійснює керівництво діяльністю Координаційної ради;
дає доручення членам Координаційної ради;
скликає засідання Координаційної ради, визначає порядок денний засідань, головує на них;
представляє Координаційну раду у відносинах з органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності.
8. Голова, заступник голови, секретар та члени Координаційної ради можуть вносити пропозиції щодо утворення робочих груп Координаційної ради та їх персонального складу.
До складу робочих груп Координаційної ради можуть бути залучені представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежні експерти (за згодою).
Рішення про утворення або ліквідацію робочих груп Координаційної ради та затвердження їх персонального складу приймається на засіданнях Координаційної ради.
Робочі групи Координаційної ради виконують завдання Координаційної ради за відповідними напрямами, визначеними цим Положенням, проводять експертну оцінку з питань, що належать до компетенції Координаційної ради, а також розробляють пропозиції та рекомендації щодо найбільш ефективних способів їх вирішення.
Пропозиції та рекомендації, прийняті на засіданнях робочих груп Координаційної ради, подаються їх керівниками для розгляду на засіданні Координаційної ради.
9. Формою роботи Координаційної ради є засідання, що проводяться за рішенням голови Координаційної ради в разі потреби. Засідання Координаційної ради проводить голова Координаційної ради, а у разі відсутності голови - його заступник.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданні Координаційної ради та ведення протоколів її засідань забезпечує секретар Координаційної ради.
У разі відсутності на засіданні секретаря Координаційної ради його обов’язки виконує один із членів Координаційної ради, обраний на її засіданні.
( Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 197 від 21.02.2025 )
Засідання Координаційної ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
Голова Координаційної ради може прийняти рішення про проведення її засідання у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Координаційної ради в такому режимі у її засіданні.
10. На своїх засіданнях Координаційна рада розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосували більш як половина її членів, присутніх на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації, схвалені Координаційною радою, фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні та секретарем Координаційної ради і надсилається членам Координаційної ради, Кабінетові Міністрів України, Мінветеранів та заінтересованим центральним органам виконавчої влади відповідно до їх повноважень протягом п’яти робочих днів.
Член Координаційної ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
11. Пропозиції та рекомендації Координаційної ради можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить центральний орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.
12. Координаційна рада використовує у роботі бланк із своїм найменуванням.
13. Організаційне забезпечення роботи Координаційної ради здійснює Мінветеранів.