• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 30.05.2023 № 565
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.05.2023
  • Номер: 565
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.05.2023
  • Номер: 565
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 травня 2023 р. № 565
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381 "Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги "єВідновлення" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 47, ст. 2546, № 51, ст. 2849) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 травня 2023 р. № 565
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381
1. Доповнити постанову абзацом такого змісту:
"Рекомендувати виконавчим органам сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, військовим адміністраціям населеного пункту або військово-цивільним адміністраціям населеного пункту вжити заходів до організації управління відходами з урахуванням положень додатка 3 до Порядку, затвердженого цією постановою, та Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1073 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 80, ст. 4841).".
1) у пункті 2:
доповнити пункт після абзацу першого новими абзацами такого змісту:
"верифікація - сукупність заходів, спрямованих на встановлення факту цільового використання компенсації на відновлення окремих категорій пошкоджених об’єктів нерухомого майна (далі - компенсація) для придбання будівельної продукції з метою виконання ремонту самостійно отримувачем компенсації або шляхом замовлення виконання відповідних послуг та робіт;
Група підтримки єВідновлення - консультативно-дорадчий орган, що створюється та функціонує при Мінінфраструктури, головними завданнями якого є проведення моніторингу відповідно до пункту 29 цього Порядку, надання рекомендацій з питань компенсації та виконання інших функцій, передбачених положенням про Групу підтримки єВідновлення, що затверджується Мінінфраструктури;".
У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий вважати відповідно абзацами четвертим - сьомим;
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"електронна публічна послуга "єВідновлення" - послуга щодо надання компенсації, яка надається на підставі заяви, поданої до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів проти України, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна), засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), або в інший спосіб, передбачений цим Порядком;";
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Отримувачем компенсації є фізична особа - громадянин України, яка досягла 18-річного віку та подала засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або в інший спосіб, передбачений цим Порядком, заяву та є власником (співвласником) пошкодженого об’єкта, право власності якого підтверджено.";
3) у пункті 6:
абзаци п’ятий і шостий викласти в такій редакції:
"компенсація повинна бути використана лише на ремонтні роботи, які не були проведені на дату складення чек-листа, крім випадків проведення протиаварійних робіт чи невідкладних консерваційних робіт.
Отримувач компенсації протягом дванадцяти місяців з дня отримання компенсації повинен її використати на заходи, передбачені абзацом першим цього пункту, відповідно до чек-листа. Товари будівельної продукції, придбані за рахунок компенсації, повинні бути використані виключно для проведення ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті та не можуть бути продані, подаровані або іншим чином відчужені.";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Показники усередненої вартості одиниці обсягу, наведені у додатку 2, підлягають щорічному перегляду із внесенням відповідних змін до цього Порядку.";
4) пункти 7-10 викласти в такій редакції:
"7. Для розгляду питання надання компенсації виконавчими органами сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, військовими адміністраціями населеного пункту або військово-цивільними адміністраціями населеного пункту (далі - уповноважений орган) утворюється комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - комісія).
Комісія є консультативно-дорадчим органом, підзвітним та підконтрольним уповноваженому органу. Уповноважений орган забезпечує дотримання комісією вимог цього Порядку.
Положення про комісію, її персональний склад затверджуються уповноваженим органом.
До складу комісії входять представники від уповноваженого органу та громадськості. Кількість представників від громадськості не може бути меншою однієї третини загального складу комісії.
До складу комісії повинен входити фахівець, який здобув вищу освіту у галузі знань "Будівництво та архітектура", крім спеціальності "Геодезія та землеустрій", або особа, що має досвід роботи у сфері будівництва.
Висунення кандидатур до складу комісії здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення уповноваженим органом про утворення комісії, яке розміщується на офіційному веб-сайті уповноваженого органу (за наявності) або оприлюднюється в інший спосіб.
Кандидатури від громадськості можуть висуватися міжнародними та громадськими організаціями, в тому числі антикорупційними, а в селах та селищах - також фізичними особами.
Заява про висунення кандидатури від громадськості подається до уповноваженого органу у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, та містить прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) кандидатури представника, а також такі відомості про заявника:
для міжнародної чи громадської організації:
- найменування;
- напрями діяльності;
- код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ (за наявності);
- місцезнаходження;
- контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);
для фізичної особи:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) (за наявності);
- фактична адреса реєстрації/проживання;
- контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти).
Дані, зазначені у заяві, засвідчуються підписом фізичної особи/представника міжнародної чи громадської організації, що її подала.
У разі коли кількість заяв перевищує граничну чисельність представників від громадськості, висунуті кандидатури включаються до складу комісії у міру черговості надходження заяв, при цьому особи, які мають більше одного року досвіду роботи у сфері будівництва, протидії корупції, внутрішнього аудиту чи моніторингу закупівель, мають переважне право на включення до складу комісії.
Перелік кандидатур від уповноваженого органу формується керівником такого уповноваженого органу.
Кількість членів комісії повинна бути не менш як п’ять осіб. Максимальна кількість членів комісії, а також кількість представників від громадськості затверджується уповноваженим органом. Голова, заступник голови, секретар обираються з представників уповноваженого органу на першому засіданні комісії простою більшістю голосів членів комісії шляхом голосування.
Функції комісії можуть бути покладені на комісію, утворену відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981) (далі - Порядок виконання невідкладних робіт), за умови приведення положення про комісію та її складу у відповідність з вимогами цього Порядку.
8. Комісія відповідно до цього Порядку:
надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації, повідомляє про можливість звернутися на урядову гарячу лінію відповідно до пункту 26 цього Порядку;
розглядає заяви;
встановлює наявність/відсутність права та підстав для надання компенсації та пріоритетного права на отримання компенсації відповідно до пункту 5 цього Порядку;
проводить перевірку отримувача компенсації на відсутність (наявність) судимості за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України;
перевіряє наявність в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна відомостей щодо акта комісійного обстеження, виконаного відповідно до пункту 8-1, та/або звіту з технічного обстеження відповідно до пункту 9 Порядку виконання невідкладних робіт. У разі відсутності даних акта комісійного обстеження та/або звіту з технічного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна комісія вживає заходів для проведення обстеження відповідно до законодавства шляхом звернення до уповноваженого органу або самостійно, якщо вона виконує функції комісії відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт;
ознайомлює отримувача компенсації з даними, зафіксованими для заповнення чек-листа, форма якого наведена в додатку 2 (далі - чек-лист);
приймає рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову у наданні компенсації відповідно до цього Порядку;
виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.
9. Інформація про місцезнаходження комісії, її персональний склад, порядок роботи та інформація за результатами засідань комісії (кількість розглянутих заяв, прийнятих комісією рішень тощо) розміщується на офіційному веб-сайті уповноваженого органу (за наявності).
Основною формою роботи комісії є засідання, необхідність проведення яких і перелік питань до розгляду на яких визначає голова комісії.
Матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії здійснює уповноважений орган. Члени комісії з числа представників від громадськості беруть участь у роботі комісії на громадських засадах.
Комісія може проводити свої засідання в режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів електронних комунікацій, зокрема через Інтернет.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.
Член комісії, який має конфлікт інтересів, не має права брати участь у засіданнях комісії з питань, за якими існує такий конфлікт інтересів. Про наявність конфлікту інтересів член комісії або інша особа, яка має відповідні відомості, повинні повідомити голові комісії до початку засідання для прийняття рішення про можливість участі відповідного члена комісії у засіданні з відповідних питань.
Рішення комісії приймаються більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий на засіданні.
Рішення комісії, в тому числі ті, що прийняті за результатами засідання, проведеного дистанційно в режимі реального часу (он-лайн), підписується головою, секретарем та присутніми на засіданні членами комісії (члени комісії, які беруть участь у засіданні комісії дистанційно в режимі реального часу (он-лайн) та можуть підписувати в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису).
Комісія відповідно до покладених на неї завдань провадить свою діяльність із дотриманням законодавства про охорону праці, виконанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту. Під час попереджувального сигналу "Увага всім" члени комісії зобов’язані дотримуватися планів реагування на надзвичайні ситуації, затверджених в установленому законодавством порядку.
10. Розрахунок компенсації за пошкоджений об’єкт комісія здійснює в такій послідовності:
визначає обсяг пошкоджень об’єкта нерухомого майна за даними акта комісійного обстеження, виконаного відповідно до пункту 8-1, та/або звіту з технічного обстеження відповідно до пункту 9 Порядку виконання невідкладних робіт з урахуванням результатів огляду;
проводить огляд пошкодженого об’єкта з метою встановлення фактів проведення ремонтних робіт та відповідності даним акта комісійного обстеження та/або звіту з технічного обстеження;
здійснює фотофіксацію пошкоджень об’єкта нерухомого майна, що свідчать про характер та обсяг руйнувань, визначених у чек-листі, у разі недодання результатів фотофіксації до акта комісійного обстеження;
заповнює чек-лист.
Чек-лист заповнюється в електронній формі за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Розмір компенсації за один пошкоджений об’єкт не може бути більший, ніж 200 тис. гривень.";
5) пункт 11 після абзацу сьомого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Комісія проводить перевірку інформації, наданої в заяві та доданих до неї документах, зокрема з урахуванням рекомендацій Мінфіну, наданих за результатами верифікації такої інформації щодо її відповідності вимогам законодавства, що впливає на визначення права на отримання та розмір компенсації заявника, відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".
З метою здійснення верифікації інформації, наданої в заяві та доданих до неї документах, між Мінінфраструктури та Мінфіном укладається договір про інформаційну взаємодію, яким регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну, обсягу та змісту інформації, що передається.".
У зв’язку з цим абзаци восьмий і дев’ятий вважати відповідно абзацами десятим і одинадцятим;
6) пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. За результатами розгляду заяви комісія приймає рішення про надання/відмову у наданні компенсації. У рішенні про відмову у наданні компенсації обов’язково зазначаються підстави для такої відмови.
Протягом п’яти днів від завершення строку для подання заперечень на рішення комісії (з урахуванням можливого його продовження за заявою заявника) відповідно до пункту 25 цього Порядку уповноважений орган розглядає прийняте комісією рішення разом із запереченнями заявника (якщо такі були подані) та приймає одне з таких рішень:
затвердити рішення комісії про надання/відмову у наданні компенсації;
надіслати заяву на повторний розгляд комісією.
Копія рішення уповноваженого органу вноситься посадовою особою уповноваженого органу з накладенням електронного кваліфікованого підпису, що базується на сертифікаті відкритого ключа, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.";
7) доповнити Порядок пунктом 12-1 такого змісту:
"12-1. Повторний розгляд заяви здійснюється в порядку та у строки, передбачені пунктами 3-12 цього Порядку.
Уповноважений орган/комісія може звернутися до Групи підтримки єВідновлення для отримання рекомендацій та роз’яснень з питань, які були підставою для надсилання заяви на повторний розгляд.";
8) у пункті 13:
абзац перший викласти в такій редакції:
"13. Для отримання компенсації необхідно з урахуванням пункту 13-1 цього Порядку:";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Одночасно з поданням заяв отримувач компенсації бере на себе зобов’язання:
дотримуватися вимог цього Порядку, в тому числі щодо цільового використання коштів для придбання будівельної продукції з метою проведення ремонту самостійно отримувачем компенсації або шляхом замовлення виконання відповідних послуг та робіт відповідно до чек-листа;
виконувати заходи щодо мінімізації негативного впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище під час виконання робіт з відновлення експлуатаційної придатності об’єкта, перелік яких наведено у додатку 3;
після завершення ремонтних робіт, визначених чек-листом, подати повідомлення у мобільному додатку Порталу Дія (Дія);
сприяти проведенню верифікації та моніторингу.";
9) доповнити Порядок пунктом 13-1 такого змісту:
"13-1.Подання інформаційного повідомлення у паперовій формі здійснюється відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380 "Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 28, ст. 1539).
Адміністратор центру надання адміністративних послуг, посадова особа органу соціального захисту населення або нотаріус у день звернення особи з метою подання заяви та документів, передбачених цим Порядком:
встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання звернення представником);
заповнює заяву (з переліком документів, які додаються до заяви) засобами Порталу Дія;
роздруковує зареєстровану заяву, інший документ (за бажанням особи) та забезпечує її підписання отримувачем компенсації;
видає заявнику примірник зареєстрованої заяви із зазначенням реєстраційного номера заяви та цифрового коду.";
10) у пункті 14:
абзац другий після слів "з дня її подання" доповнити словами "до моменту внесення в Реєстр пошкодженого та знищеного майна рішення про надання/відмову у наданні компенсації";
доповнити пункт після абзацу другого новим абзацом такого змісту:
"У разі коли заява була подана до дати утворення комісії, строк розгляду заяви відраховується від дати утворення комісії уповноваженим органом.".
У зв’язку з цим абзаци третій - чотирнадцятий вважати відповідно абзацами четвертим - п’ятнадцятим;
11) у пункті 15:
абзац перший після слів "та розмір компенсації" доповнити словами "не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати внесення рішення в Реєстр знищеного та пошкодженого майна";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"У разі подання заяви в паперовій формі відповідно до пункту 13-1 цього Порядку відповідні повідомлення доводяться до відома отримувача компенсації у письмовій формі комісією/уповноваженим органом, що прийняв таке рішення, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення.";
12) в абзаці третьому пункту 21 слова "а АТ "Ощадбанк" протягом трьох операційних днів" замінити словами "а АТ "Ощадбанк" протягом п’яти календарних днів";
13) пункт 25 викласти в такій редакції:
"25. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності комісії здійснюється у такому порядку:
1) у разі незгоди з даними акта комісійного обстеження та/або звіту з технічного обстеження заявник має право подати заперечення до комісії протягом п’яти робочих днів з дати проведення обстеження, якщо таке обстеження було проведено після подання заяви (якщо обстеження було проведено до дати подання заяви, - протягом п’яти робочих днів після подання заяви). Заперечення повинні бути в обов’язковому порядку розглянуті та враховані комісією під час складання чек-листа та прийняття рішення про надання/відмову у наданні компенсації, про що повинно бути зроблено примітку у такому рішенні;
2) у разі незгоди з рішенням комісії про надання/відмову у наданні компенсації, зокрема з розміром компенсації, заявник має право подати заперечення до уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з дати прийняття рішення комісією. Заперечення повинні бути в обов’язковому порядку розглянуті та враховані уповноваженим органом під час прийняття одного з рішень, передбачених пунктом 12 цього Порядку, про що повинно бути зроблено примітку у такому рішенні;
3) у разі незгоди з іншими рішеннями, діями або бездіяльністю комісії заявник має право подати відповідну скаргу до уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з дати вчинення таких дій або прийняття рішень/граничного строку, коли такі дії повинні бути вчинені або рішення прийняті. За результатами розгляду скарги уповноважений орган приймає рішення, яке є обов’язковим для виконання комісією.
Заперечення та скарги, передбачені цим пунктом, подаються заявником у паперовій формі через адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадову особу органу соціального захисту населення або нотаріуса.
За зверненням заявника строк подання заперечень чи скарг може бути продовжений ще на п’ять робочих днів.
До заперечення/скарги заявник має право подавати пояснення, фотофіксації, висновки від третіх осіб, зокрема Групи підтримки єВідновлення, інші документи на підтвердження аргументів, наведених в запереченні/скарзі.
Рішення уповноваженого органу можуть бути оскаржені у судовому порядку.";
14) доповнити Порядок пунктами 26-29 такого змісту:
"26. Для надання консультативної підтримки заявникам функціонує урядова гаряча лінія. У разі неможливості вирішення питання на урядовій гарячій лінії заявник може бути скерований до Групи підтримки єВідновлення для отримання консультацій, рекомендацій та роз’яснень з питань застосування законодавства, допомоги у складенні документів (заперечень, скарг) тощо.
Звернення особи на урядову гарячу лінію із скаргою може бути підставою для ініціювання процедури вибіркового моніторингу згідно з пунктом 29 цього Порядку.
27. Після завершення ремонтних робіт, визначених у чек-листі, отримувач компенсації зобов’язаний протягом 15 робочих днів подати (засобами Порталу Дія з урахуванням його технічної можливості або в паперовій формі через адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадову особу органу соціального захисту населення або нотаріуса) повідомлення про завершення ремонтних робіт.
28. З метою встановлення факту цільового використання компенсації для придбання будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі, комісією здійснюється верифікація.
Верифікація здійснюється комісією протягом 30 календарних днів після закінчення місяця щодо не менш як 5 відсотків всіх заяв, ремонтні роботи за якими завершені у такому місяці. Ремонт вважається завершеним з дати подання отримувачем компенсації повідомлення, передбаченого пунктом 27 цього Порядку, а у разі неподання такого повідомлення - через дванадцять місяців з дати зарахування коштів на спеціальний рахунок отримувача компенсації. Відбір заяв, ремонтні роботи за якими завершені, для проведення верифікації здійснюється автоматично з даних Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Верифікація здійснюється з обов’язковим комісійним обстеженням об’єкта, на якому проводилися ремонтні роботи. В рамках верифікації перевіряється відповідність фактично проведених робіт та/або придбаних товарів будівельної продукції за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі. Результати верифікації фіксуються в акті верифікації, форма якого наведена у додатку 4, який вноситься в Реєстр пошкодженого та знищеного майна.
У разі коли неможливо встановити факт проведення робіт чи придбання товарів будівельної продукції через незалежні від отримувача компенсації обставини (у разі повторного руйнування через бойові дії, терористичні акти, диверсії, пожежі, повені тощо), в акті верифікації робиться відповідна позначка.
Результати верифікації можуть бути оскаржені відповідно до пункту 25 цього Порядку.
29. Групою підтримки єВідновлення проводиться моніторинг розгляду заяв на виплату компенсацій (далі - моніторинг).
Вибірковий моніторинг проводиться Групою підтримки єВідновлення щодо не менш як 5 відсотків усіх заяв, рішення за якими були прийняті уповноваженими органами у відповідному місяці, протягом 30 календарних днів після закінчення відповідного місяця. Заяви, рішення за якими підлягають вибірковому моніторингу, відбираються автоматично з даних Реєстру пошкодженого та знищеного майна або на підставі подання скарги заявником на урядову гарячу лінію.
У разі коли за результатами вибіркового моніторингу або на підставі аналітичних даних з Реєстру пошкодженого та знищеного майна виявляються відомості, що можуть свідчити про неефективне витрачання коштів за рішеннями окремих уповноважених органів, суб’єкт моніторингу може прийняти рішення про проведення комплексного моніторингу заяв, рішення за якими були прийняті таким уповноваженим органом.
У рамках проведення моніторингу Група підтримки єВідновлення аналізує дані Реєстру пошкодженого та знищеного майна, рішення комісії та уповноваженого органу, заперечення та скарги заявника, дані верифікації (якщо вони доступні на дату проведення моніторингу) та інші документи, що стосуються розгляду заяви. У разі потреби здійснюється виїзне обстеження відповідного об’єкта нерухомого майна.
За результатами моніторингу Групою підтримки єВідновлення протягом 15 робочих днів складається звіт, який повинен містити рекомендації щодо вдосконалення процесу прийняття рішень за заявами. Звіт у письмовій формі надається Мінінфраструктури та уповноваженим органам. Уповноважені органи забезпечують впровадження рекомендацій, наданих за результатами моніторингу, під час розгляду комісіями заяв отримувачів компенсації. Надання рекомендацій є підставою для повторного розгляду заяв, що стали предметом моніторингу, відповідно до пункту 12-1 цього Порядку.";
15) у додатку 1 до Порядку:
пункт 15 у графі "Будівельна продукція" після слів "стельове облицювання" доповнити словами "; клей для покриття; лак; фарба";
доповнити додаток приміткою такого змісту:
"Примітка. Крім азбестовмісної будівельної продукції (шифер, труби, волокнисті плити, картон, просочені бітумом вироби тощо).";
16) доповнити Порядок додатками 3 і 4 такого змісту:
"Додаток 3
до Порядку
ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ
щодо мінімізації негативного впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище під час виконання будівельних робіт
Потенційні негативні впливи на здоров’я людей та навколишнє природне середовище Заходи щодо мінімізації негативного впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище
Утворення пилу і перевищення допустимого рівня шуму недопущення виконання ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21 години вечора до 8 години ранку, а у святкові та неробочі дні - цілодобово
здійснення контролю за рівнем шуму під час виконання робіт, який не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби
забезпечення виконання робіт із використанням засобів індивідуального захисту (респіраторів, рукавиць тощо); здійснення вологого прибирання робочої зони після виконання окремих етапів робіт, відокремлення робочої зони від приміщень, що експлуатуються, захисними екранами (ПВХ-плівка тощо)
недопущення здійснення розвантаження/завантаження відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), будівельної продукції (матеріалів, виробів або комплектів) на території житлової забудови
Утворення відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), які не є небезпечними недопущення збирання (складування) відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу) на контейнерних майданчиках, передбачених для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів або інших, не передбачених для цього місцях (лісосмуги, яри, пустирі тощо)*
забезпечення роздільного збирання відходів від будівництва та знесення (демонтажу) за основним компонентом (цегла та бетон, скло, пластик, метал)
дотримання під час поводження з відходами від будівництва та знесення (демонтажу) заходів щодо захисту ґрунтів від засмічення та забруднення
забезпечення розміщення відходів від руйнувань лише у спеціально відведених місцях
організація місць складування будівельних матеріалів (виробів (продукції) повинна здійснюватися таким чином, щоб уникати забруднення ґрунтів, поверхневих та підземних вод
використання будівельних сміттєпроводів під час виконання демонтажних робіт на другому поверсі та вище
недопущення здійснення розвантаження/завантаження відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), будівельної продукції (матеріалів, виробів або комплектів) на території житлової забудови
Утворення відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), у складі яких є небезпечні відходи, зокрема азбестовмісні відходи (матеріали), шифер, труби, волокнисті плити, картон забезпечення поводження з відходами від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), що містять азбест, із застосуванням засобів індивідуального захисту органів дихання та захисного одягу відповідного класу захисту, а також зволоження місць їх збирання
недопущення в разі можливості подальшої руйнації азбестовмісних відходів
недопущення поширення азбестовмісного пилу, забезпечення проведення вологого прибирання (обприскування) робочої зони, в якій проводяться роботи із азбестовмісними матеріалами
забезпечення під час поводження з відходами від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу), що містять азбест, збирання та пакування азбестовмісних відходів в міцну, герметичну, пилонепроникну тару для унеможливлення контактування з навколишнім природним середовищем та сприяння їх транспортуванню до місця оброблення
негайне інформування органів місцевого самоврядування про виявлення у складі відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу) відходів, що є вибухонебезпечними, легкозаймистими, небезпечними
забезпечення передачі небезпечних відходів від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу) суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, а саме: компонентів відходів, що містять поліхлоровані дифеніли (далі - ПХД) (наприклад, ПХД-вмісні ізолятори, ПХД-вмісні покриття (для підлоги) на основі синтетичних смол, ПХД-вмісні ущільнювачі склоблоків, ПХД-вмісні конденсатори); люмінесцентних ламп та інших відходів, що містять ртуть; батарей та акумуляторів; відходів азбесту (пил та волокна)
Нещасні випадки, пов’язані із недотриманням правил безпеки під час проведення висотних робіт, правил пожежної безпеки та охорони праці під час проведення ремонтних робіт дотримання під час виконання робіт правил охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки
використання лаків, фарб та інших компонентів, які містять токсичні інгредієнти, заборонено
Забруднення ґрунтів здійснення заходів щодо запобігання забрудненню ґрунту небезпечними речовинами (зокрема внаслідок витоку пально-мастильних матеріалів)
у разі проведення ремонтних робіт, що передбачають зняття родючого шару ґрунту, забезпечення його складування, збереження та використання під час рекультивації земель, покращення малопродуктивних земель і благоустрою
Забруднення поверхневих вод через неналежну організацію робіт забезпечення організації на будівельному майданчику (за його наявності) збирання та відведення поверхневих стічних вод
забезпечення організації місць складування будівельної продукції (матеріалів, виробів або комплектів) таким чином, щоб уникати забруднення поверхневих та підземних вод
Зупинення надання комунальних послуг іншим споживачам на час виконання робіт за умови приєднання до централізованої системи водопостачання, каналізації, опалення, газопостачання, електропостачання забезпечення проведення робіт за узгодженням із надавачем послуг із залученням відповідних фахівців
у разі необхідності припинення надання комунальних послуг іншим споживачам забезпечення інформування таких споживачів про час і тривалість їх відключення не менш як за три дні до початку робіт
Пошкодження об’єктів благоустрою та зелених насаджень передбачення влаштування під’їзних доріг до місця виконання ремонтних робіт для будівельних машин і техніки (у разі їх використання) у спосіб, що не завдає шкоди навколишньому природному середовищу
у разі необхідності видалення дерев для проведення робіт обов’язковим є отримання дозволу від балансоутримувача
у разі пошкодження об’єктів інфраструктури або елементів благоустрою на території, суміжній із будівельним майданчиком (зокрема, тротуарів, асфальтового покриття, клумб, елементів огорожі, комунікацій загального користування), виконавець робіт повинен відновити зазначені об’єкти за свій кошт
Втрата/пошкодження об’єктів культурної спадщини дотримання під час проведення ремонтних робіт законодавства у сфері охорони культурної спадщини
Виявлення на об’єкті або поблизу нього вибухонебезпечних предметів, боєприпасів (зокрема їх залишків) або інших підозрілих предметів проведення робіт після перевірки та підтвердження очищення території та об’єктів від вибухонебезпечних предметів згідно із законодавством
у разі виявлення на об’єкті або поблизу нього вибухонебезпечних предметів, боєприпасів (зокрема їх залишків) або інших підозрілих предметів недопущення їх самостійного вилучення
забезпечення негайного повідомлення територіальним органам ДСНС та/або Національній поліції про виявлений небезпечний предмет та здійснення заходів щодо недопущення в зону знаходження предмета сторонніх осіб до прибуття відповідних служб
__________
* Управління відходами від руйнувань, зокрема організація місць їх тимчасового зберігання, здійснюється відповідно до Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1073 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 80, ст. 4841).
Додаток 4
до Порядку
АКТ ВЕРИФІКАЦІЇ".