• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Волинської обласної державної адміністрації з організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України та здійснення контролю за їх реалізацією

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 08.04.1999 № 562
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.04.1999
  • Номер: 562
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.04.1999
  • Номер: 562
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 квітня 1999 р. N 562
Київ
Про роботу Волинської обласної державної адміністрації з організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України та здійснення контролю за їх реалізацією
Кабінет Міністрів України відзначає, що Волинська обласна державна адміністрація в цілому забезпечує належний рівень організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України та контролю за реалізацією визначених ними завдань щодо поліпшення функціонування господарського комплексу та прискорення розв'язання соціальних проблем регіону.
У минулому році на виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України головою обласної державної адміністрації прийнято 193 розпорядження, у 1 кварталі 1999 р. - 45 розпоряджень. Відповідно до указів Президента України і Програми діяльності Кабінету Міністрів України затверджені та реалізуються комплексні заходи щодо стабілізації промислового та сільськогосподарського виробництва. Прийнято ряд розпоряджень, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності, посилення фінансово-бюджетної дисципліни, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, реалізацію інших соціальних програм.
В обласній державній адміністрації в 1998 році розглянуто у порядку контролю виконання 47 актів Президента України і Кабінету Міністрів України. Стан цієї роботи перевірено у чотирьох районних державних адміністраціях і двох виконавчих комітетах міських рад. З метою поліпшення організації контролю за виконанням рішень органів виконавчої влади вищого рівня голова обласної державної адміністрації видав у минулому році 3 розпорядження.
Приділяється значна увага роз'ясненню населенню області через засоби масової інформації заходів Президента України і Кабінету Міністрів України з розв'язання актуальних соціально-економічних проблем регіонів, висвітленню діяльності місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, спрямованої на їх виконання. У минулому році в обласних газетах опубліковано понад 30 статей керівництва обласної державної адміністрації з цих питань. Систематично практикуються їх виступи на місцевому телебаченні.
Заходи обласної державної адміністрації з організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України сприяли певним позитивним зрушенням в економічній і соціальній сфері регіону.
Внаслідок реалізації державної промислової політики, передусім щодо залучення іноземних інвестицій (у 1998 році - 20,2 млн. доларів США) та впровадження нових технологічних процесів у Волинській області протягом 1997 і 1998 років забезпечено зростання виробництва промислової продукції. У 1998 році її обсяг збільшився порівняно з 1997 роком на 7,9 відсотка, у січні - лютому 1999 р. (до відповідного періоду 1998 року) - на 1,7 відсотка.
Відповідно до Указу Президента України від 29 квітня 1998 р. N 389 "Про Основні напрями розвитку агропромислового комплексу України" обласною державною адміністрацією за участю місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування практично завершено паювання землі у сільськогосподарських підприємствах, розпочато роботу з формування мережі господарств ринкового типу, організовано регіональний лізинговий фонд.
Здійснювалися певні заходи щодо підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни, вирішення окремих соціальних питань.
Водночас у роботі обласної державної адміністрації з організації виконання частини актів Президента України і Кабінету Міністрів України є істотні недоліки, внаслідок яких ряд соціально-економічних проблем в області ускладнюється.
Недостатньо активно вирішуються питання, пов'язані із забезпеченням стійкого зростання обсягів виробництва на провідних промислових підприємствах регіону ("Волтекс", "Луцький автозавод", "Синтетика", "Підшипниковий завод"), де рівень використання виробничих потужностей становить від 3 до 30 відсотків.
Незадовільно виконуються завдання структурної перебудови вугільної галузі. Шахти області перебувають у важкому фінансовому і матеріально-технічному становищі, не виконується в повному обсязі програма закриття неперспективних вугільних шахт і розрізів.
Обласна державна адміністрація не визначила напрямів структурних змін у промисловості. Не здійснюються заходи з реструктуризації та санації підприємств, виведення з дії виробничих потужностей, консервації зайвих основних фондів, закриття підрозділів, безперспективних з точки зору налагодження конкурентоспроможного виробництва. Механізм банкрутства застосовується неефективно, як правило формально, переважно до малих підприємств, діяльність яких не впливає на розвиток промислового потенціалу.
Критичним залишається стан справ у сільськогосподарському виробництві. Порівняно з 1997 роком виробництво м'яса в області зменшилося на 16 відсотків, молока - на 12, яєць - на 44, зерна - на 24 відсотки. Майже наполовину скоротилося у господарствах суспільного сектору виробництво картоплі. За два роки валовий збір льону-довгунця у зазначених господарствах зменшився у 7 разів, внаслідок чого з 10 льонозаводів лише 3 було завантажено його переробкою.
Не вжито ефективних заходів до зупинення скорочення поголів'я тварин і птиці та підвищення їх продуктивності.
На початок лютого ц.р. сільськогосподарські підприємства не були забезпечені в належних обсягах насінням ярих зернових культур (на 7,7 відсотка потреби) та кукурудзи (на 97,2), посадковим матеріалом картоплі (на 40,3 відсотка). За два місяці ц.р. господарства області одержали дизельного пального на 18,7 відсотка менше, ніж за відповідний період минулого року, бензину - на 21,4, дизельних масел - на 2,6 відсотка.
Значно погіршилося фінансове становище суб'єктів господарської діяльності. У минулому році 67 відсотків підприємств області (в тому числі 96 відсотків сільськогосподарських) працювали нерентабельно. Загальна сума допущених збитків досягла майже 170 млн. гривень, що у 3,8 раза більше, ніж у 1997 році.
Не повною мірою забезпечується виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України щодо посилення фінансово-бюджетної дисципліни, скорочення бюджетних видатків, ефективного і раціонального використання та збереження бюджетних коштів і матеріальних цінностей. Під час затвердження місцевих бюджетів на 1998 рік збільшено порівняно з 1997 роком видатки на утримання органів місцевого самоврядування на 2,9 млн. гривень, або на 45,8 відсотка, на будівництво - на 1,6 млн. гривень, або на 19,4 відсотка. При цьому видатки на соціальний захист було зменшено на 27,7 відсотка. У минулому році не виконано уточненого плану надходжень за 11 з 15 основних джерел доходів на загальну суму 11,1 млн. гривень.
Внаслідок недостатнього контролю на підприємствах, в установах і організаціях комунальної власності допускаються зловживання у використанні бюджетних коштів. У минулому році у 430 таких суб'єктів, або 59 відсотків кількості перевірених, виявлено незаконні витрати, недостачі та розкрадання коштів і товарно-матеріальних цінностей на суму 3,1 млн. гривень. Допущено ряд інших порушень фінансовобюджетної дисципліни. Мали місце випадки нецільового використання резервного фонду обласної державної адміністрації.
Водночас не виконуються вимоги Кабінету Міністрів України щодо забезпечення своєчасної та повної сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів усіх рівнів. За минулий рік обсяг недоїмки збільшився у 2,1 раза і становив на 1 січня 1999 р. 58,7 млн. гривень.
Заборгованість з виплати заробітної плати за 1998 рік зросла на 33 відсотки, в тому числі у бюджетній сфері - на 51,6 відсотка, а з виплати пенсій - в 1,7 раза.
Не стабілізовано ситуацію на ринку праці. Рівень зареєстрованого безробіття протягом минулого року зріс на 1,7 відсоткового пункту. У містах Ковелі, Володимирі-Волинському і Нововолинську безробіття перевищило 10-відсотковий рівень.
Не виконуються належним чином заходи, спрямовані на охорону здоров'я населення.
Зазначені недоліки у соціально-економічному розвитку регіону є наслідком прорахунків та упущень у роботі обласної державної адміністрації з організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України.
Обласна державна адміністрація послабила увагу до підвищення рівня взаємодії з органами місцевого самоврядування у питаннях спільної реалізації стабілізаційних заходів в економічній і соціальній сферах регіону. На відміну від 1997 року в минулому році та I кварталі ц.р. у планах роботи обласної державної адміністрації не передбачено здійснення спільних з обласною радою заходів, спрямованих на розв'язання зазначених проблем.
Потребує якісного поліпшення робота з підготовки проектів розпоряджень голови обласної державної адміністрації. Незважаючи на кризове становище в аграрному секторі економіки області, насамперед у тваринництві, у розпорядженні голови обласної державної адміністрації від 27 січня 1999 р. "Про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 1998 рік" немає грунтовного та всебічного аналізу причин недоліків у зазначеній галузі, не дано належної оцінки незадовільній роботі керівників управління агропромислового комплексу і відповідних районних державних адміністрацій, не встановлено ряду важливих завдань, реалізація яких позитивно вплинула б на поліпшення функціонування цієї галузі у 1999 році.
Мають місце окремі недоліки в організації контролю за виконанням актів Президента України, Кабінету Міністрів України та власних рішень. Недостатньо приділяється уваги комплексному вивченню стану справ на місцях, наданню практичної допомоги керівникам районних державних адміністрацій та посадовим особам органів місцевого самоврядування в удосконаленні організації роботи, пов'язаної з вирішенням питань соціально-економічного розвитку відповідних територій. Протягом минулого року жодного разу не перевірялася комплексно діяльність Володимир-Волинської, Локачинської, Шацької і Турійської районних державних адміністрацій, роботу керівників яких за підсумками 1998 року визнано незадовільною.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Роботу Волинської обласної державної адміністрації з організації виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України, спрямованих на стабілізацію соціально-економічного і соціально-політичного становища в регіонах, здійснення контролю за їх виконанням, визнати недостатньо ефективною.
Вказати першому заступникові голови Волинської обласної державної адміністрації Зарембі В.М. на необхідність істотного підвищення результативності роботи, пов'язаної з налагодженням стану справ у сільськогосподарському виробництві.
2. Голові Волинської обласної державної адміністрації Клімчуку Б.П.:
вжити заходів для поліпшення управління процесами, що відбуваються в агропромисловому комплексі області, та значного посилення відповідальності керівників місцевих органів виконавчої влади за здійснення ефективних стабілізаційних заходів у зазначеній галузі, збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції;
розглянути у квітні ц.р. на розширеній нараді (із заслуховуванням звітів керівників окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації і голів районних державних адміністрацій) стан організаційної роботи з виконання актів Президента України і Кабінету Міністрів України, а також власних рішень, забезпечити удосконалення цієї роботи та усунення недоліків у цій справі.
3. Волинській обласній державній адміністрації:
розробити за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади та затвердити програму структурної перебудови промисловості області. Посилити організаційну роботу з прискорення реформування підприємств машинобудування, легкої, харчової промисловості та інших галузей шляхом комплексного застосування механізмів реструктуризації, санації та банкрутства, залучення інвестицій;
розробити і затвердити заходи, спрямовані на стабілізацію та нарощування обсягів сільськогосподарського виробництва із застосуванням нових методів господарювання (розвиток орендних відносин у використанні земельних паїв, підтримка приватних та орендних підприємств, сприяння кооперуванню та інтегруванню сільськогосподарських товаровиробників тощо), звернувши особливу увагу на забезпечення збереження та відродження тваринництва незалежно від видів господарств і форм їх власності. Створити інфраструктуру заготівлі тваринницької продукції в кожному районі та належні умови для забезпечення цих підприємств високопродуктивним молодняком великої рогатої худоби, свиней, птиці, налагодження у них племінної роботи. Забезпечити додаткове виділення фермерським господарствам земельних угідь під пасовища та сіножаті;
здійснити заходи щодо збільшення виробництва та переробки в області волокна льону-довгунця. З цією метою протягом 1999 і 2000 років збільшити площі його посіву, забезпечити залучення у цю галузь іноземних інвестицій, відновлення традиційних зовнішніх ринків збуту продукції льонопереробки;
притягти в установленому порядку до суворої відповідальності керівників місцевих органів виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій, які не забезпечили виконання у I кварталі ц.р. вимог Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;
забезпечити ефективний контроль за виконанням графіків погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Про результати проведеної роботи з виконання цієї постанови доповісти Кабінетові Міністрів України до 1 липня 1999 року.
4. Міністерству промислової політики, Фонду державного майна, Національному агентству з управління державними корпоративними правами розробити до 1 травня 1999 р. заходи щодо оновлення виробництва у відкритому акціонерному товаристві "Луцький автомобільний завод", зокрема за рахунок залучення коштів стратегічного інвестора.
5. Міністерству вугільної промисловості:
забезпечити у 1999 році фінансування будівництва шахти N 10 згідно із затвердженим планом і технологією будівництва;
разом з Міністерством фінансів та Волинською обласною державною адміністрацією визначитися щодо необхідності передачі об'єктів соціальної інфраструктури Нововолинської групи шахт у комунальну власність м. Нововолинська з вирішенням питань утримання цих об'єктів.
6. Міністерству фінансів, Пенсійному фонду, Міністерству вугільної промисловості вивчити питання щодо списання частки заборгованості вугільних підприємств України з платежів до Пенсійного фонду, що утворилася у 1996 - 1998 роках.
7. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції вивчити питання щодо можливості залучення коштів населення для закінчення будівництва об'єктів державного житлового фонду та подати у місячний термін відповідні пропозиції Кабінетові Міністрів України.
8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Смолія В.А.
Прем'єр-міністр УкраЇни В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 57