• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку та умов узгодження ліцензіатами, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською державними адміністраціями, з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Умови, Порядок від 05.06.2019 № 561
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови, Порядок
  • Дата: 05.06.2019
  • Номер: 561
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови, Порядок
  • Дата: 05.06.2019
  • Номер: 561
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 червня 2019 р. № 561
Київ
Про затвердження Порядку та умов узгодження ліцензіатами, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською державними адміністраціями, з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок та умови узгодження ліцензіатами, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською державними адміністраціями, з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів, що додаються.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 червня 2019 р. № 561
ПОРЯДОК
та умови узгодження ліцензіатами, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською державними адміністраціями, з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів
1. Ці Порядок та умови визначають механізм узгодження ліцензіатами, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською держадміністраціями, з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів.
2. Дія цих Порядку та умов поширюється на ліцензіатів, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом, та відповідають Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання, затвердженим постановою НКРЕКП від 22 березня 2017 р. № 308, ліцензування господарської діяльності яких здійснюється обласними та Київською міською держадміністраціями (далі - суб’єкти господарювання).
3. З метою узгодження запозичень, відшкодування яких передбачається здійснювати за рахунок тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, що включатимуть кошти на погашення основної суми запозичення, витрати на сплату відсотків та інші витрати, пов’язані із запозиченнями від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, суб’єкт господарювання надсилає звернення органові місцевого самоврядування, до повноважень якого віднесено встановлення тарифів на теплову енергію (далі - уповноважений орган).
4. До звернення додаються:
перелік заходів інвестиційного проекту з обґрунтуванням доцільності та необхідності їх впровадження (письмове техніко-економічне обґрунтування взяття позики, кредиту), результати аналізу технічного стану об’єктів теплопостачання з визначенням першочергових напрямів інвестицій (з урахуванням комплексного підходу за напрямами виробництва, транспортування, постачання теплової енергії);
інформація про попередній фінансовий план здійснення кожного заходу в рамках інвестиційного проекту;
інформація про умови залучення запозичень (орієнтовний розмір запозичень, їх джерело - міжнародну фінансову організацію, прогнозований графік фінансування, графік погашення відсотків та основної суми запозичень (у тому числі розмір відсотків за користування, строки сплати відсотків та основної суми запозичень), валюту повернення запозичень);
розрахунок економічного ефекту від реалізації інвестиційного проекту з метою врахування відповідних обсягів коштів як джерела повернення запозичень;
результати аналізу впливу на рівень та структуру тарифів, розрахованого на період дії договору (угоди) про позику, кредит.
5. У разі виявлення невідповідності наданих суб’єктом господарювання документів вимогам пункту 4 цих Порядку та умов звернення до розгляду не приймається, про що протягом десяти робочих днів з дати надходження звернення уповноважений орган у випадку, передбаченому частиною третьою статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" , письмово повідомляє суб’єкту господарювання.
6. У разі відповідності наданих суб’єктом господарювання документів вимогам пункту 4 цих Порядку та умов звернення, а також додані до нього документи розглядаються уповноваженим органом протягом 20 робочих днів з дати його надходження.
За результатами розгляду зазначеного звернення уповноважений орган готує висновок, який надається сільській, селищній, міській, районній, обласній раді, до повноважень якої віднесено погодження місцевих запозичень, для розгляду на наступній сесії.
7. Для отримання додаткової інформації до поданих суб’єктом господарювання документів уповноважений орган може надіслати суб’єкту господарювання запит, відповідь на який повинна бути надана суб’єктом господарювання протягом десяти робочих днів з дня його отримання. Розгляд звернення продовжується на строк, необхідний для отримання відповіді на запит.
8. Сільська, селищна, міська, районна, обласна рада, до повноважень якої віднесено погодження місцевих запозичень, розглядає висновок уповноваженого органу та в установленому порядку приймає рішення щодо узгодження запозичень.
Таке рішення приймається сільською, селищною, міською, районною, обласною радою на наступній після отримання висновку сесії.
Копія рішення надсилається суб’єкту господарювання протягом п’яти робочих днів з дати його прийняття.
За результатами узгодження запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів суб’єкт господарювання вносить відповідні зміни до інвестиційної програми з урахуванням вимог Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, ліцензування діяльності яких здійснюють Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, який затверджується Мінрегіоном.
Перегляд тарифів та включення витрат основної суми запозичення, витрат на сплату відсотків та інших витрат, пов’язаних із запозиченнями від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів, до структури тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання здійснюються відповідно до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 62, ст. 2472; 2019 р., № 30, ст. 1069).
9. У разі залучення від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій позики чи кредиту державою або під державні гарантії для реалізації інвестиційних проектів обласною або міською радою приймається рішення щодо схвалення проекту. Зазначене рішення повинно бути включене до пакета документів, які подаються Кабінетові Міністрів України перед початком переговорів з іноземними державами, банками та міжнародними фінансовими організаціями. Копія такого рішення надсилається суб’єкту господарювання, Мінрегіону та Мінфіну.
У разі коли інвестиційним проектом передбачається визначення потенційних бенефіціарів на стадії реалізації інвестиційного проекту, рішення обласної або міської ради щодо схвалення проекту повинно бути прийняте до підписання договору, що укладається з Мінфіном.
10. Після укладення договору (угоди) про позику (кредит) суб’єкт господарювання подає уповноваженому органу:
копію договору (угоди) про позику (кредит) (подані документи підписуються (засвідчуються) особою, уповноваженою діяти від імені суб’єкта господарювання);
план заходів з реалізації інвестиційного проекту, погоджений з іноземними державами, банками та міжнародною фінансовою організацією.
11. За результатами виконання інвестиційних проектів суб’єкт господарювання подає Мінрегіону та уповноваженому органу:
щокварталу до 30 числа звіт про виконання плану заходів щодо підготовки інвестиційного проекту або звіт про виконання плану заходів щодо реалізації інвестиційного проекту разом з узагальненою аналітичною інформацією про основні результати, досягнуті у звітному періоді, та про проблемні питання, що виникли під час підготовки чи реалізації проекту, та пропозиціями щодо їх вирішення;
щокварталу до 10 числа наступного місяця інформацію щодо позик, залучених державою, звіти про рух коштів на рахунку позики та про рух коштів на спеціальному рахунку, що складені за формами, наведеними у додатках 8 і 9 до Порядку підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 р. № 70 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 16, ст. 627);
щомісяця до 10 числа інформацію щодо позик, залучених під державні гарантії, разом із звітами про стан використання позики і про стан обслуговування та погашення позики з початку реалізації проекту, що складені згідно з додатками 10 і 11 до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 р. № 70 .
За проектами, що реалізуються одним бенефіціаром, звіти, зазначені в абзацах третьому та четвертому цього пункту, подаються також Мінфіну.
12. Суб’єкти господарювання надають інформацію про виконання інвестиційних проектів протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного запиту від уповноваженого органу.