Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Порядок від 14.05.2024 № 550
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 травня 2024 р. № 550
Київ
Про затвердження Порядку та строків передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) для зберігання в особовій справі
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 449 від 15.04.2025 )
Відповідно до пункту 4 статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та строки передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) для зберігання в особовій справі, що додається.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 травня 2024 р. № 550
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
та строки передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) для зберігання в особовій справі
1. Цей Порядок визначає механізм та строки передачі командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) військовослужбовцем, військовозобов’язаним, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори (далі - військовозобов’язаний), або резервістом, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - резервіст), оригіналу особистого розпорядження, складеного на випадок своєї загибелі (смерті), про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором (далі - особисте розпорядження на випадок загибелі), та військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження, складеного на випадок захоплення в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, про виплату грошового забезпечення особі (особам) за його вибором (далі - особисте розпорядження на випадок полону).
2. Військовослужбовець має право скласти особисте розпорядження на випадок полону та особисте розпорядження на випадок загибелі (далі - особисті розпорядження), визначивши розмір частки виплати грошового забезпечення (одноразової грошової допомоги) особі (особам) у відсотках.
Військовозобов’язаний або резервіст має право скласти особисте розпорядження на випадок загибелі, визначивши розмір частки одноразової грошової допомоги особі (особам) у відсотках.
3. Особисті розпорядження складаються письмово в довільній формі із зазначенням військового звання, прізвища, імені та по батькові (за наявності), дати народження, адреси зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), реєстраційного номера облікової картки платника податків або даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесених до паспорта громадянина України (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста, а також місця і часу складення особистих розпоряджень.
В особистих розпорядженнях обов’язково зазначаються частка (частки) належного до виплати грошового забезпечення на випадок захоплення в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти та відповідно одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), а також інформація про особу (осіб), якій (яким) здійснюватимуться такі виплати. Для оперативного розшуку особи (осіб), якій (яким) здійснюватимуться такі виплати, в особистому розпорядженні на випадок полону/особистому розпорядженні на випадок загибелі необхідно зазначити їх прізвища, імена та по батькові (за наявності), дати народження, адреси зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), реєстраційні номери облікової картки платника податків або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), номери телефонів, адреси електронної пошти.
В особистих розпорядженнях також можуть зазначатися відомості щодо територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яким призваний/прийнятий на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, в якій він проходить військову службу, номери телефонів, адреси електронної пошти.
Особисті розпорядження повинні бути особисто підписані військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом.
4. Справжність підпису військовослужбовця Збройних Сил, військовозобов’язаного або резервіста на особистому розпорядженні на випадок загибелі засвідчує командир військової частини або нотаріус. Справжність підпису військовослужбовця Збройних Сил на особистому розпорядженні на випадок полону засвідчує командир військової частини або нотаріус.
У разі складення особистих розпоряджень військовослужбовцем СБУ справжність його підпису засвідчується начальником (керівником) підрозділу Центрального управління, регіонального органу, закладу, установи СБУ, штабу Антитерористичного центру при СБУ або нотаріусом, а у разі складення військовослужбовцем іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил, зазначеного у підпункті 1 пункту 1 статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", - командиром/керівником підрозділу органу (служби, військового формування) або нотаріусом.
5. Оригінали особистих розпоряджень передаються військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на них справжності підпису або у 30-денний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису на таких розпорядженнях нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копіях особистих розпоряджень.
Копії особистих розпоряджень зберігаються у військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста.
6. Після засвідчення справжності підпису оригінали особистих розпоряджень передаються командиром військової частини командиром/керівником підрозділу органу (служби, військового формування) до служби діловодства (канцелярії) військової частини, реєструються у журналі, який ведеться у паперовій чи електронній формі (за технічної можливості) та:
долучаються і зберігається в особовій справі військовослужбовця СБУ, іншого органу або військового формування, зазначеного у підпункті 1 пункту 1 статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
долучаються до особової справи послужних (скорочених послужних) карток; обліково-послужних карток, які ведуться відповідно до категорії обліку таких осіб за видами військової служби) військовослужбовця Збройних Сил та у разі його загибелі (смерті) або виключення із списків особового складу військової частини у зв’язку із звільненням з військової служби надсилаються на зберігання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (за місцем його взяття на військовий облік або проживання осіб, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування");
надсилаються на зберігання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за місцем призову (прийняття) на військову службу такої особи, якщо такий призов (прийняття) на військову службу здійснювався (здійснювалося) не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) військовозобов’язаного або резервіста.
7. Командирам військових частин командирам/керівникам підрозділів органів (служби, військового формування), працівникам служб персоналу або діловодства (канцелярії) військових частин, а також іншим особам, яким під час виконання службових обов’язків став відомий зміст особистих розпоряджень, заборонено розголошувати зміст таких розпоряджень до встановлення факту захоплення в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, а також загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста.
8. Оригінали особистих розпоряджень військовослужбовця Збройних Сил (у разі встановлення факту його загибелі (смерті) або виключення із списків особового складу військової частини у зв’язку із звільненням з військової служби), військовозобов’язаного або резервіста надсилаються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (за місцем надсилання (зберігання) особової справи) у конверті (пакуванні) засобами фельд’єгерського зв’язку, поштового зв’язку або в іншій спосіб, що унеможливлює вільний доступ до інформації, яка міститься в особистому розпорядженні.
9. Військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст мають право у будь-який час скасувати особисті розпорядження.
Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього, про що робиться запис в кожному новому особистому розпорядженні.
У разі скасування особистого розпорядження або складення нового особистого розпорядження військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст подає командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) за місцем проходження служби (проведення зазначених зборів) відповідний рапорт або нове особисте розпорядження, складене з урахуванням вимог пункту 3 цього Порядку.
10. Протягом п’яти робочих днів після надходження рапорту про скасування особистого розпорядження або нового особистого розпорядження командир військової частини, командир/керівник підрозділу органу (служби, військового формування) забезпечує вилучення попереднього особистого розпорядження з особової справи (послужних (скорочених послужних) карток; обліково-послужних карток, які ведуться відповідно до категорії обліку таких осіб за видами військової служби) та долучення до особової справи (послужних (скорочених послужних) карток; обліково-послужних карток, які ведуться відповідно до категорії обліку таких осіб за видами військової служби) нового особистого розпорядження (у разі його складення) і повернення оригіналу такого розпорядження військовослужбовцю, військовозобов’язаному або резервісту, про що робиться відповідний запис в особовій справі (послужних (скорочених послужних) картках; обліково-послужних картках, які ведуться відповідно до категорії обліку таких осіб за видами військової служби).
Скасовані особисті розпорядження повертаються військовослужбовцю, військовозобов’язаному або резервісту рекомендованим листом або передаються особисто відповідальною посадовою особою.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 449 від 15.04.2025 - застосовується з 1 лютого 2025 року )