• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про посилення боротьби з бурянами

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Правила від 11.05.1962 № 531 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Правила
  • Дата: 11.05.1962
  • Номер: 531
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Правила
  • Дата: 11.05.1962
  • Номер: 531
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 11 травня 1962 р. N 531
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 261 від 10.07.85 )
Про посилення боротьби з бур'янами
У відповідності з Указом Президії Верховної Ради УРСР від 26 квітня 1962 року "Про посилення боротьби з бур'янами" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати облвиконкоми, Міністерство виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР і їх місцеві органи, Укрраднаргосп та раднаргоспи забезпечити проведення всіма колгоспами, радгоспами, іншими підприємствами, установами, організаціями і громадянами, в користуванні яких є земельні ділянки, систематичної боротьби з бур'янами на полях, луках, пасовищах, у лісових полезахисних смугах, у садах, виноградниках, розсадниках, парках, на обочинах польових та міжселищних шляхів, на ділянках іригаційно-меліоративної сітки, на смугах відводу залізничних і шосейних шляхів, на прилеглих до полів узліссях, межах, садибах, польових таборах, токах, пустирях, на присадибних ділянках колгоспників, робітників і службовців радгоспів та інших громадян, на земельних ділянках загального користування міст, селищ, сіл і на всіх інших землях.
2. Затвердити обов'язкові правила по боротьбі з бур'янами, по всій території Української РСР, які додаються.
Облвиконкомам у відповідності з республіканськими правилами розробити конкретні організаційно-господарські заходи по боротьбі з бур'янами стосовно до місцевих умов і забезпечити їх виконання.
3. Зобов'язати облвиконкоми забезпечити створення сільськими, селищними, міськими і районними Радами депутатів трудящих громадських інспекцій з депутатів та спеціалістів сільського господарства для нагляду за правильним здійсненням заходів по боротьбі з бур'янами та затвердити положення про ці інспекції.
4. Зобов'язати Держплан УРСР, Укрраднаргосп, Державний комітет Ради Міністрів УРСР по координації науково-дослідних робіт, Українське республіканське об'єднання "Укрсільгосптехніка", Міністерство виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР і Міністерство сільського господарства УРСР розробити удосконалені конструкції пристосування до зернових і кукурудзозбиральних комбайнів для збирання насіння бур'янів при збиранні урожаю та організувати виробництво зазначених пристосувань.
5. Зобов'язати Міністерство виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР, Українське республіканське об'єднання "Укрсільгосптехніка" і облвиконкоми забезпечити більш ефективне використання всіх наявних на зернових комбайнах пристосувань для збирання насіння бур'янів з тим, щоб не допускати його розсівання по полях.
6. Зобов'язати Держплан УРСР та Укрраднаргосп прийняти додаткові невідкладні заходи по виконанню постанови Ради Міністрів УРСР від 25 лютого 1960 року N 242 "Про розвиток виробництва хімічних засобів захисту сільськогосподарських культур в 1960-1965 роках" та доповісти Раді Міністрів УРСР до 1 червня 1962 року.
7. Міністерству сільського господарства УРСР:
- розширити науково-дослідні роботи по розробці найбільш ефективних засобів боротьби з бур'янами, підготувати і видати в 1962 році масовим тиражем рекомендації, популярні брошури, плакати і листівки по боротьбі з бур'янами;
- разом з Комітетом по радіомовленню і телебаченню при Раді Міністрів УРСР і Міністерством культури УРСР проводити роз'яснювальну роботу по радіо і телебаченню з питань боротьби з бур'янами та створити короткометражні кінофільми на цю тему.
8. Контроль за виконанням постанови і обов'язкових правил по боротьбі з бур'янами в республіці покласти на Міністерство виробництва і заготівель сільськогосподарських продуктів УРСР, Державну інспекцію по карантину сільськогосподарських рослин, Головне управління лісового господарства і лісозаготівель при Раді Міністрів УРСР, Державний комітет Ради Міністрів УРСР по водному господарству та їх місцеві органи.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В.ЩЕРБИЦЬКИЙ

К.БОЙКО
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Ради Міністрів Української РСР
від 11 травня 1962 р. N 531
Правила по боротьбі з бур'янами
Боротьба з бур'янами є одним з найважливіших заходів підвищення врожайності всіх сільськогосподарських культур, основним показником рівня культури землеробства.
Успішна боротьба з бур'янами повинна провадитись шляхом застосування комплексу агротехнічних, хімічних, запобіжних та інших заходів стосовно до грунтово-кліматичних умов та окремих видів бур'янів.
Для знищення бур'янів проводити такі основні заходи:
1. Забезпечувати високу агротехніку вирощування кожної сільськогосподарської культури, удобрювати поля, створювати найкращі умови для росту і розвитку культурних рослин, а також пригнічення бур'янів.
Чергування культур побудувати так, щоб на кожному полі періодично розміщувати просапні культури, які обробляються протягом всього періоду вегетації.
2. Широко впроваджувати квадратно-гніздовий і квадратний способи вирощування просапних культур, які дають можливість механізувати обробіток посівів у двох напрямках і, таким чином, краще забезпечують знищення бур'янів.
Не допускати порушення агротехнічних норм висіву насіння, широко застосовувати вузькорядний посів культур, що висіваються суцільним рядковим способом.
3. Застосовувати систему обробітку грунту, що складається з лущення стерні і зяблевої оранки. Лущення проводити одночасно або слідом за збиранням урожаю. Глибоку оранку на зяб після колосових проводити в ранні строки, а після культур, що збираються пізніше, слідом за їх збиранням; у лісостепових і степових районах поряд заглибокою оранкою зябу проводити осінній обробіток його шляхом культивації з боронуванням.
Способи лущення та глибину оранки і наступний обробіток зябу встановлювати відповідно до конкретних грунтово-кліматичних умов і характеру засміченості полів.
Особливо старанна боротьба повинна вестись з кореневищними та коренепаростковими бур'янами, для чого на засмічених ними полях застосовувати таку систему основного обробітку грунту, яка стосовно до місцевих умов, забезпечує у найкоротші строки очищення полів від цих бур'янів, а також дає можливість одержувати найбільшу кількість продукції з одиниці площі.
4. Застосовувати такі прийоми весняного і передпосівного обробітку грунту, особливо на площах, що відводяться під просапні культури, які забезпечують максимальне очищення полів від бур'янів до посіву культур.
5. Посів сільськогосподарських культур проводити в кращі агротехнічні строки для кожної культури, насінням I класу посівного стандарту.
6. На посівах усіх просапних культур застосовувати досходове та післясходове боронування, використовуючи для цього звичайні зубові, сітчасті та прополювальні борони, стосовно до культур і стану поверхні грунту. Міжрядний обробіток просапних культур проводити не менше 3-4 разів за вегетаційний період на посівах кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших культур; крім того, обов'язково прополювати бур'яни в гніздах з тим, щоб посіви були чистими від бур'янів аж до самого збирання врожаю.
7. Застосовувати хімічні засоби боротьби з бур'янами, правильно використовуючи для цього наявні гербіциди, зокрема:
- на посівах злакових культур - 2,4Д і 2М-4Х для знищення дводольних бур'янів;
- на посівах кукурудзи - симазин або атразин, а також препарати типу 2,4Д і 2М-4Х;
- на посівах гороху та інших бобових рослин - динітровторбутилфенол;
- на посівах цукрових буряків - далапон, дихлоральсечовина та інші гербіциди;
- на посівах льону-довгунця - 2М-4Х (Дикотекс-80).
8. Збирання хлібів проводити, як правило, роздільним способом, забезпечуючи відокремлення насіння бур'янів через спеціальний рукав комбайна, і збирати це насіння в окрему тару. Не допускати роботи комбайнів без зерновловлювачів і соломокопнувачів.
9. Відходи після обмолоту та очистки зерна, придатні для згодовування худобою, використовувати лише в розмеленому та запареному вигляді, а непридатні - спалювати або глибоко закопувати в землю.
10. Машини, транспортні засоби і тару для перевезення та очистки посівного матеріалу старанно очищати від насіння бур'янів, для чого в кожному господарстві на всі наявні зерноочисні машини мати необхідний комплект решіт та правильний підбір їх стосовно до насіння окремих культур та характеру його засміченості.
11. У садах, виноградниках, ягідниках, плодових розсадниках та інших насадженнях грунт тримати в чистому від бур'янів і роздушеному стані. В молодих садах міжряддя використовувати під зернобобові культури, а також під овочеві, баштанні та інші низькостебельні просапні культури, не допускаючи їх забур'янення.
12. Заборонити вносити свіжий гній весною під культивацію. Вносити гній та перегній, як правило, з осени і весною тільки після зберігання його в гноєсховищах та польових буртах. Різні господарські відходи використовувати на добриво лише в компостованому вигляді.
Не допускати вивезення на поле верхніх шарів дефекаційних грязей, які дуже засмічені насінням бур'янів, а також відходів бід переробки льону, які поширюють хвороби.
13. Утримувати в чистоті від бур'янів обочини польових та міжселищних шляхів, полезахисні лісові смуги, польові табори і токи, узлісся, парки, присадибні ділянки колгоспників, робітників, службовців та інших громадян, земельні ділянки загального користування в селах, селищах, містах, ділянки інших землекористувачів, необроблювані землі іригаційно-меліоративної сітки, смуги відводів шосейних та залізничних шляхів союзного і республіканського значення. Знищувати бур'яни на луках і пасовищах, застосовуючи корінне та поверхневе їх поліпшення.
Знищення бур'янів проводити обов'язково в період до початку цвітіння, ні в якому разі не допускаючи утворення насіння.
14. Неухильно виконувати обов'язкові заходи та правила знищення карантинних бур'янів: гірчаку рожевого, повитиці, амброзії полинолистої, пасльону колючого, ценхрусу якірцевого та ін.
Для знищення карантинних бур'янів застосовувати хімічні засоби, використовуючи механізми; проводити ручні прополювання, перекопування та інші заходи.
15. За проведення заходів по знищенню бур'янів та запобіганню їх поширення відповідають:
а) на території всього землекористування господарств - голови колгоспів, директори радгоспів, лісгоспзагів, лісокомбінатів, підсобних господарств, дослідних станцій;
б) на території всього землекористування, межі якого визначені актом відповідно до пункту 4 Указу Президії Верховної Ради УРСР "Про посилення боротьби з бур'янами":
- у смугах відчуження залізниць - начальники відділень залізниць; у смугах відчуження шосейних шляхів - начальники дорожних дільниць шосейних шляхів;
- на міжгосподарських каналах державних зрошувальних та осушувальних систем і на ділянках, що прилягають до них, - начальники відповідних експлуатаційних управлінь цих систем;
- на земельних ділянках загального користування міст, селищ і сіл та ділянках, відведених для житлового будівництва, - відповідно голови виконкомів міських, селищних і сільських Рад депутатів трудящих;
- на землях, відведених для добування корисних копалин та промислового будівництва, - керівники відповідних підприємств і організацій.
16. Для успішної боротьби з бур'янами колгоспи, радгоспи, лісові, підсобні і дослідні господарства повинні:
а) періодично проводити обслідування і облік засміченості полів. Обслідування і облік засмічення карантинними бур'янами проводити в строки, передбачені правилами боротьби з цими бур'янами;
б) щороку, на підставі даних проведеного обслідування засміченості полів у попередньому році, розробляти в кожному господарстві систему заходів по боротьбі з бур'янами стосовно до грунтово-кліматичних умов, характеру засміченості полів і культур, що вирощуються.
17. Всі інші землекористувачі повинні щорічно в планах передбачати проведення необхідних заходів по знищенню бур'янів та потрібні для цього кошти і засоби.