• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 03.02.1992 № 52 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.02.1992
  • Номер: 52
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.02.1992
  • Номер: 52
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 3 лютого 1992 р. N 52
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 76 від 31.01.95 )
Про створення Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки
З метою встановлення ефективної системи державного регулювання й контролю за ядерною і радіаційною безпекою Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Перетворити Державний комітет України по нагляду за безпечним веденням робіт в атомній енергетиці у Державний комітет України з ядерної та радіаційної безпеки (Держатомнагляд України).
2. Установити, що головними завданнями Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки є:
розробка принципів, норм і правил безпечного використання ядерної енергії та радіаційних технологій, транспортування та зберігання ядерних матеріалів і радіоактивних речовин, поводження з радіоактивними відходами, а також контроль за додержанням цих норм і правил підприємствами й організаціями незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також окремими громадянами;
проведення наукових досліджень, спрямованих на підвищення безпеки ядерної енергії та радіаційних технологій, розв'язання фізико-технічних проблем радіологічного захисту населення, участь у міжнародному науково-технічному співробітництві в цих напрямах;
здійснення державного обліку розщіплювальних матеріалів і контролю за їх зберіганням і використанням.
3. Створити в системі Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки Головну державну інспекцію по нагляду за ядерною ра радіаційною безпекою, Державний центр регулювання якості поставок для об'єктів атомної енергії, Науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.
4. Утворити при Державному комітеті України з ядерної та радіаційної безпеки Державну міжвідомчу Науково-технічну раду з питань безпечного використання ядерної енергії та радіаційних технологій. Включити до її складу вчених і фахівців міністерств і відомств, діяльність яких пов'язана з охороною природного середовища і здоров'я людей, використання ядерної енергії та радіаційних технологій.
5. Установити граничну чисельність працівників центрального апарату Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки в кількості 80 одиниць. Дозволити Комітетові мати трьох заступників голови Комітету, в тому числі одного першого, та колегію у складі 9 чоловік.
6. Міністерству економіки України передбачити виділення Державному комітетові України з ядерної та радіаційної безпеки централізованих капітальних вкладень на житлове будівництво.
7. Державному комітетові України з ядерної та радіаційної безпеки у місячний строк подати Кабінету Міністрів України погоджені з Міністерством економіки, Міністерством фінансів і Міністерством юстиції України проекти положень про Комітет, Головну державну інспекцію по нагляду за ядерною та радіаційною безпекою, а також пропозиції про склад Державної міжвідомчої науково-технічної ради з питань безпечного використання ядерної енергії та радіаційних технологій.
Прем'єр-міністр України
Державний секретар
Кабінету Міністрів України
В. ФОКІН

В. ПЄХОТА
Інд.21