• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Міжвідомчої робочої групи з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення, Склад колегіального органу від 12.05.2021 № 516
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 12.05.2021
  • Номер: 516
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 12.05.2021
  • Номер: 516
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 2021 р. N 516
Київ
Про утворення Міжвідомчої робочої групи з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 16 від 12.01.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Міжвідомчу робочу групу з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Міжвідомчу робочу групу з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниД. ШМИГАЛЬ
Інд. 80
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2021 р. N 516
СКЛАД
Міжвідомчої робочої групи з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини
Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, голова Міжвідомчої робочої групи
Перший заступник Міністра закордонних справ
Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики
Заступник Міністра внутрішніх справ
Заступник Міністра соціальної політики
Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань європейської інтеграції
Заступник Міністра освіти і науки
Заступник Міністра економіки
Заступник Міністра охорони здоров'я
Урядовий уповноважений з питань гендерної політики (за згодою)
Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю (за згодою)
Освітній омбудсмен (за згодою)
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (за згодою)
Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим (за згодою)
Радник - уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації (за згодою)
Радник - уповноважений Президента України з питань безбар'єрності (за згодою)
Радник - уповноважений Президента України з питань учасників бойових дій (за згодою)
Народні депутати України (за згодою)
Міжнародні експерти та представники міжнародних організацій в Україні (за згодою)
Незалежні експерти та представники громадських об'єднань (за згодою)
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 16 від 12.01.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2021 р. N 516
ПОЛОЖЕННЯ
про Міжвідомчу робочу групу з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини
1. Міжвідомча робоча група з проведення оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини (далі - Міжвідомча робоча група) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, що утворюється на період реалізації Національної стратегії у сфері прав людини (далі - Стратегія).
2. Міжвідомча робоча група у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:
1) проведення аналізу стану справ та причин виникнення проблем у сфері прав людини;
2) проведення оцінки прогресу реалізації Стратегії;
3) підготовка пропозицій та рекомендацій щодо вжиття заходів для забезпечення ефективної реалізації Стратегії.
4. Міжвідомча робоча група відповідно до покладених на неї завдань здійснює:
1) збір та аналіз інформації щодо стану виконання плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, вивчення результатів діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо стану реалізації Стратегії;
2) збір та аналіз інформації за основними показниками Стратегії для проведення оцінки прогресу її реалізації, а також у разі потреби адміністративних даних, статистичної інформації, результатів соціологічних досліджень, опитувань громадської думки, результатів моніторингу дотримання прав і свобод людини, що здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, інститутами громадянського суспільства;
3) підготовку в разі потреби методології проведення оцінки прогресу реалізації Стратегії та переліку додаткових показників до основних показників, визначених Стратегією;
4) інформування Кабінету Міністрів України про стан виконання Стратегії;
5) подання пропозицій Кабінетові Міністрів України щодо вжиття органами державної влади, органами місцевого самоврядування, установами та організаціями невідкладних заходів для належного виконання Стратегії та плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини;
6) підготовку аналітичного звіту про стан реалізації Стратегії за попередній рік;
7) публікацію зазначеного аналітичного звіту на офіційному веб-сайті Мін'юсту.
5. Міжвідомча робоча група має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати у разі потреби до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі підгрупи;
4) організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів.
6. Міжвідомчу робочу групу очолює голова, який затверджує персональний склад.
Персональний склад Міжвідомчої робочої групи не може становити більш як 30 осіб.
7. До складу Міжвідомчої робочої групи входять голова, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками), а також за згодою представники інших державних органів, установ та організацій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, народні депутати України, представники громадських об'єднань, наукових установ та міжнародних організацій в Україні.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 16 від 12.01.2022 )
8. На засідання Міжвідомчої робочої групи, постійної або тимчасової підгрупи можуть запрошуватися з правом участі в обговоренні питань особи, які не є членами Міжвідомчої робочої групи та не беруть участі у голосуванні під час прийняття рішення.
9. Формою роботи Міжвідомчої робочої групи є засідання, що проводяться не рідше ніж щокварталу та в разі необхідності - за рішенням її голови або за зверненням не менш як п'яти членів Міжвідомчої робочої групи.
Голова Міжвідомчої робочої групи може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Міжвідомчої робочої групи в такому режимі у засіданні Міжвідомчої робочої групи.
Питання, які включені до порядку денного чергового засідання Міжвідомчої робочої групи, разом з відповідними матеріалами надсилаються Мін'юстом членам Міжвідомчої робочої групи не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня проведення засідання.
Пропозиції і зауваження до порядку денного, а також до наданих матеріалів члени Міжвідомчої робочої групи надсилають до Мін'юсту з використанням технічних засобів електронного зв'язку не пізніше ніж за два робочих дні до дня засідання Міжвідомчої робочої групи.
На засіданні Міжвідомчої робочої групи розглядаються лише питання, включені до порядку денного, а також лише матеріали, надіслані членам Міжвідомчої робочої групи, та пропозиції і зауваження, отримані від них Мін'юстом в порядку, визначеному в цьому пункті.
( Абзац другий пункту 9 замінено абзацами згідно з Постановою КМ № 16 від 12.01.2022 )
10. Засідання Міжвідомчої робочої групи веде її голова, а в разі відсутності голови - головуючий, обраний із числа членів Міжвідомчої робочої групи.
Засідання Міжвідомчої робочої групи вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів. Делегування членами Міжвідомчої робочої групи своїх повноважень іншим особам не допускається.
11. Протоколи засідань Міжвідомчої робочої групи веде секретар, який призначається головою Міжвідомчої робочої групи з числа осіб, які входять до її складу.
12. На своїх засіданнях Міжвідомча робоча група розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.
Пропозиції та рекомендації Міжвідомчої робочої групи вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів Міжвідомчої робочої групи.
( Абзац другий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 16 від 12.01.2022 )
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
13. Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем, і надсилаються усім членам Міжвідомчої робочої групи.
Член Міжвідомчої робочої групи, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
14. Підготовка засідань Міжвідомчої робочої групи, інформаційно-аналітичне, експертне, організаційно-технічне та інше забезпечення діяльності Міжвідомчої робочої групи здійснює Мін'юст.