• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"

Верховна Рада України  | Закон від 05.07.2012 № 5068-VI
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 05.07.2012
  • Номер: 5068-VI
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 05.07.2012
  • Номер: 5068-VI
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 28, ст.302)
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 11, ст. 81; 2007 р., № 10, ст. 91; 2011 р., № 23, ст. 160) такі зміни:
1. Статтю 1 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"експертиза цінності документів - всебічне вивчення документів з метою внесення їх до Національного архівного фонду або вилучення з нього, проведення грошової оцінки документів Національного архівного фонду, віднесення їх до унікальних і встановлення строків зберігання документів, що не підлягають внесенню до Національного архівного фонду".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами шостим - вісімнадцятим.
2. У статті 6:
1) назву викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Внесення документів до Національного архівного фонду та вилучення документів з нього";
2) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"Під час проведення експертизи цінності документів експертні комісії керуються типовими та галузевими переліками видів документів з нормативно встановленими строками їх зберігання, затвердженими відповідно до законодавства".
У зв’язку з цим частини четверту - восьму вважати відповідно частинами п’ятою - дев’ятою;
3) після частини п’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
"Державні архівні установи та архівні відділи міських рад мають право на отримання в установленому порядку документів юридичних осіб з метою виявлення документів, що підлягають внесенню до Національного архівного фонду, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом".
У зв’язку з цим частини шосту - дев’яту вважати відповідно частинами сьомою - десятою;
4) у частині сьомій слово "четвертій" замінити словом "п’ятій";
5) частину десяту доповнити новим першим реченням такого змісту:
"Із Національного архівного фонду можуть бути вилучені лише дублетні документи (тотожні за змістом тиражовані примірники одного документа, що зберігаються в одній архівній установі), документи тимчасових строків зберігання, а також документи, документна інформація яких втрачена".
3. Статтю 8 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"Архівні документи, які до 1991 року перебували на державному обліку та зберігалися в державних архівних установах, належать до Національного архівного фонду і є власністю держави".
У зв’язку з цим частини четверту - шосту вважати відповідно частинами п’ятою - сьомою.
4. Частину першу статті 12 викласти в такій редакції:
"Документи Національного архівного фонду незалежно від місця їх зберігання, форми власності на них, виду носія інформації та доступу підлягають обов’язковому державному обліку, що ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства, з метою здійснення контролю за наявністю документів, їх станом, місцем та умовами зберігання".
5. Частину п’яту статті 13 викласти в такій редакції:
"Вимоги до умов зберігання і порядку ведення обліку архівних документів, контролю за дотриманням цих вимог визначає центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства".
6. У частині четвертій статті 22 слова "власник документів Національного архівного фонду" замінити словами "власник архівних документів".
7. У статті 23:
в абзаці п’ятому слово "державний" замінити словом "Державний";
абзац сьомий викласти в такій редакції:
"архівні установи органів місцевого самоврядування".
8. У частині другій статті 27 слово "державний" замінити словом "Державний".
9. У статті 29:
1) назву і частину першу викласти в такій редакції:
"Стаття 29. Архівні установи органів місцевого самоврядування
Архівна установа сільської, селищної, міської ради здійснює централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду";
2) частину четверту виключити.
10. Частину третю статті 31 після слова "фонодокументів" доповнити словами "науково-технічних документів".
11. Частину третю статті 32 викласти в такій редакції:
"У разі ліквідації зазначених юридичних осіб ліквідаційні комісії зобов’язані забезпечити впорядкування та збереженість документів, у тому числі документів з кадрових питань (особового складу), регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахуванням і виплатою заробітної плати працівникам, і за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого зберігання архівних документів цих юридичних осіб".
12. У статті 42:
1) назву викласти в такій редакції:
"Стаття 42. Контроль за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, відповідальність за його порушення";
2) доповнити новою частиною першою такого змісту:
"Центральні державні архіви, місцеві державні архівні установи, архівні відділи міських рад у межах своїх повноважень мають право перевіряти роботу архівних підрозділів і служб діловодства органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, зокрема об’єднань громадян, релігійних організацій, з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи шляхом проведення планових і позапланових перевірок".
У зв’язку з цим частину першу вважати частиною другою.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, з одночасним введенням його в дію, крім абзацу третього підпункту 1 пункту 9 розділу I цього Закону, який вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.
2. Сільським, селищним, міським радам у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку забезпечити функціонування архівних установ відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 9 розділу I цього Закону.
Президент України В.ЯНУКОВИЧ
м. Київ
5 липня 2012 року
№ 5068-VI