КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 липня 2017 р. № 505 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за професіями загальнодержавного значення
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за професіями загальнодержавного значення , що додається.
2. Дозволити здійснювати протягом бюджетного періоду видатки на підготовку кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти державної та/або комунальної форми власності одночасно з державного і місцевих бюджетів.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 липня 2017 р. № 505
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за професіями загальнодержавного значення
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 67 від 29.01.2020 )( У тексті Порядку слова "професійно-технічні навчальні заклади" в усіх відмінках замінено словами "заклади професійної (професійно-технічної) освіти" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
№ 67 від 29.01.2020 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Забезпечення здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за професіями загальнодержавного значення" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на оплату послуг закладів професійної (професійно-технічної) освіти державної та/або комунальної форми власності (поточні видатки) з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення за професіями загальнодержавного значення,
перелік яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 818 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 93, ст. 3030).
6. Виконавцями державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників за професіями загальнодержавного значення можуть бути заклади професійної (професійно-технічної) освіти державної та/або комунальної форми власності, які пройшли конкурсний відбір та з якими відповідно до законодавства укладено державний контракт на підготовку робітничих кадрів за державним замовленням.
7. Відбір виконавців державного замовлення проводиться конкурсною комісією, яка утворюється щороку державним замовником відповідно до законодавства.
8. Закупівля послуг з підготовки кваліфікованих робітників за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
9. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється відповідно до
державного контракту, який укладається між МОН та закладом професійної (професійно-технічної) освіти.
10. З метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості на кінець року в державному контракті зазначається умова щодо обов’язковості коригування сум державного контракту в разі зменшення бюджетних призначень.
11. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти подають у строк, визначений МОН, звіти про обсяги прийомів та випуску кваліфікованих робітників за встановленою ним формою. МОН подає Мінекономіки та Мінфіну узагальнену інформацію про виконання державного замовлення в натуральному виразі у розрізі областей та професій.
12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.