КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 квітня 2004 р. N 500 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1231 від 21.12.2005 )
Про утворення Комісії із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади (далі - Комісія) у складі згідно з додатком.
Установити, що голова Комісії має право вносити в разі потреби зміни до її складу.
2. Затвердити Положення про Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади, що додається.
3. У Положенні про Координаційну групу з активізації інвестиційної діяльності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2002 р. N 1568 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 43, ст. 1981), абзац п'ятий пункту 3 та абзаци сьомий - дев'ятий пункту 4 виключити.
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2003 р. N 1841 "Про внесення змін до Положення про Координаційну групу з активізації інвестиційної діяльності" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 48, ст. 2523).
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 21 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 квітня 2004 р. N 500
СКЛАД
Комісії із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 квітня 2004 р. N 500
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади
1. Комісія із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади (далі - Комісія) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Комісії є:
сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та центральними органами виконавчої влади (далі - суб'єкти правовідносин), стосовно яких існує загроза учинення позовів до судів України;
координація роботи регіональних комісій з досудового врегулювання спорів між інвесторами та органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування.
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
за згодою суб'єктів правовідносин розглядає заяви (звернення, скарги) із спірних питань та сприяє розв'язанню спорів у межах досудових процедур;
проводить аналіз та узагальнення причин надходження звернень від суб'єктів правовідносин із спірних питань і готує пропозиції Кабінету Міністрів України щодо удосконалення нормативно-правових актів у сфері інвестиційної діяльності.
5. Комісія має право:
одержувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
заслуховувати на своїх засіданнях інформацію посадових осіб центральних органів виконавчої влади про розгляд скарг із спірних питань;
залучати в установленому порядку державних службовців (за погодженням з їх керівниками), провідних учених і фахівців для надання консультацій.
6. Формою роботи Комісії є засідання, що проводиться за рішенням її голови у міру потреби.
Порядок денний засідання Комісії разом з відповідними матеріалами надсилається її членам та іншим особам, запрошеним на засідання, не пізніше ніж за дві доби.
7. Засідання Комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.
У разі коли з об'єктивних причин немає можливості бути присутнім на засіданні, член Комісії за попереднім погодженням з її головою направляє на засідання свого представника з правом брати участь в обговоренні питання щодо сприяння досудовому врегулюванню спорів.
8. Веде засідання Комісії її голова, а у разі відсутності голови Комісії - його заступник.
Відповідальний секретар Комісії забезпечує підготовку матеріалів для розгляду Комісією та організацію її засідань.
9. Рішення Комісії приймаються за загальною згодою її членів та оформляються протоколом.
Протокол засідання підписують голова або його заступник і відповідальний секретар Комісії.
Використання рішення Комісії є правом, а не обов'язком суб'єктів правовідносин.
10. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії покладається на Мінекономіки.