Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про співробітництво з прикордонних питань
( Додатково див. Договірвід 18.08.99 )
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, що надалі іменуються Договірними Сторонами,
виявляючи прихильність до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права,
поважаючи суверенітет, територіальну цілісність та непорушність державних кордонів держав,
прагнучи розвивати дружні, добросусідські відносини і взаємно сприяти забезпеченню безпеки кордонів,
визнаючи, що одним з ефективних способів досягнення цієї мети є координація дій, співробітництво та оперативна взаємодія Прикордонних військ обох держав,
з метою виконання зобов'язань, що випливають з Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова від 20 березня 1993 року,
домовились про таке:
Договірні Сторони не пізніше ніж у тримісячний термін після того, як ця Угода набуде чинності створять Спільну комісію для проведення делімітації українсько-молдовського державного кордону.
Після того, як делімітаційні документи набудуть чинності, Договірні Сторони розпочнуть демаркацію державного кордону.
Договірні Сторони погодилися до укладення Договору про державний кордон вважати кордоном між Україною і Республікою Молдова кордон, який існував між Українською РСР і Молдавською РСР на день проголошення незалежності України і Республіки Молдова.
Стаття З
Виходячи із взаємних інтересів забезпечення державної безпеки та з метою перекриття каналів нелегальної міграції громадян, міжнародного тероризму, переміщення наркотиків, зброї, боєприпасів, вибухових, отруйних, радіоактивних речовин і контрабандних товарів через кордон Договірні Сторони укладатимуть окремі угоди і здійснюватимуть на своїй території прикордонний, митний та інші види контролю під час перетинання кордону особами, транспортними засобами та вантажами, що перевозяться.
Зазначені види контролю можуть здійснюватись спільно.
У разі виникнення або загрози виникнення будь-яких нестандартних ситуацій, в тому числі пов'язаних з виробничою або господарською діяльністю, інцидентів або дестабілізації обстановки на кордоні і в пунктах пропуску, з ініціативи однієї із Договірних Сторін уповноваженими на те компетентними органами проводяться консультації та визначаються узгоджені заходи щодо подання допомоги для стабілізації обстановки на цих ділянках, або розв'язання питань, що виникли.
Договірні Сторони зобов'язуються підтримувати в робочому стані існуючі канали зв'язку і у разі потреби вживати спільних заходів для створення нових каналів зв'язку між прикордонними органами Договірних Сторін.
Кожна Договірна Сторона фінансує експлуатацію каналів зв'язку на своїй території.
Ця Угода набуває чинності в день одержання останньої нотифікації про виконання Договірними Сторонами внутрідержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою.
Ця Угода діятиме до укладення Договору про державний кордон між Україною і Республікою Молдова.
Укладено в м. Києві 4 листопада 1994 р. у двох примірниках, кожний українською і молдовською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову чинність.
За Уряд України За Уряд Республіки Молдова
(підпис) (підпис)