• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту

Молдова, Україна | Угода, Міжнародний документ від 20.03.1993
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту
( Зміни до Угоди див. в Протоколах від 12.11.2013 від 27.04.2023 )
Дата підписання: 20 березня 1993
Дата набуття чинності: 20 березня 1993
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, іменовані в подальшому "Договірні Сторони",
підтверджуючи невід'ємне право власності на залізничний транспорт в межах своїх територій;
вважаючи за доцільне збереження технологічної єдності залізничної транспортної мережі;
визнаючи надзвичайну важливість перевезення пасажирів і вантажів як між Україною і Республікою Молдова, так і в треті країни,
надаючи значення координації і спільній діяльності залізничного транспорту обох держав,
погодились про таке:
Функціональна діяльність залізничного транспорту Договірних Сторін, а також виготовлення і утримання рухомого складу, технічних засобів забезпечення безпеки руху та організацій перевезень, збереження вантажів здійснюється за єдиними галузевими нормативами.
1. Перевезення пасажирів і вантажів між станціями залізниць обох держав здійснюється на підставі діючих на момент підписання даної Угоди нормативних документів.
При організації перевезень пасажирів і вантажів залізничним транспортом із України по території Республіки Молдова та із Республіки Молдова по території України, а також транзитом із третіх країн або в треті країни Договірні Сторони координують свої дії при виробленні, з урахуванням законодавств своїх держав, тарифної політики з метою залучення додаткових транзитних вантажопотоків на ці напрямки і оформлення в необхідних випадках відповідних угод.
2. Договірні Сторони проводять погашення заборгованості, яка виникає в процесі перевезень на користь однієї або іншої Сторони згідно з прийнятими двосторонніми угодами по взаєморозрахунках.
1. Договірні Сторони, у випадку укладення угод в галузі залізничного транспорту з іншими державами, які зачіпають інтереси іншої Договірної Сторони, будуть повідомляти про це іншу Договірну Сторону.
2. Договірні Сторони будуть застосовувати міжнародні угоди, укладені колишнім СРСР з питань залізничного транспорту, виходити із інтересів другої Договірної Сторони та з метою збереження діючого порядку міжнародних перевезень пасажирів та вантажів залізничним транспортом.
1. Кожна із Договірних Сторін здійснює скоординовану тарифну політику. Тарифи в міждержавних угодах встановлюються на багатосторонній основі за спеціальними угодами між зацікавленими сторонами, при цьому не обмежуючи інтереси Договірних Сторін.
2. Розрахунки за міжнародні пасажирські і вантажні перевезення, надані послуги проводяться у відповідності до Угоди, укладеної між Державною Адміністрацією залізничного транспорту України і Молдовською залізницею.
Договірні Сторони надають право відповідним органам управління залізничним транспортом укладати окремі двосторонні угоди з питань перевізної роботи системи відповідальності за порушення технологічних параметрів перевізної роботи, придбання, експлуатація і ремонт рухомого складу, контейнерів, обладнання і техніки, а також проводити переговори щодо економічної оцінки і обліку взаємних інтересів, визначення порядку підготовки і затвердження технологічних параметрів перевізної роботи.
Договірні Сторони доручають відповідним органам управління залізничним транспортом укласти окремі Угоди щодо технологічної роботи залізничних ділянок Мамалига - Окниця, роз'їзд 293 - Фрікацей, Кучурган - Коротне, Кам'янка-Дністровська - 22 км і експлуатації станції Болград.
Договірні Сторони розробляють та координують науково-технічну політику на залізничному транспорті, інформують один одного про рішення, які прийняті і готуються в цій сфері.
Договірні Сторони будуть співробітничати у галузі навчання інженерів, техніків, робітників масових професій залізничного транспорту і розробки єдиних вимог до рівня їхньої підготовки, а також визнають, що видані про закінчення учбового закладу кваліфікаційні документи будуть мати однакову юридичну силу на території обох держав.
Порядок перетину кордону, проведення прикордонного, митного і інших видів контролю буде регулюватися окремою Угодою Сторін.
Зміни і доповнення цієї Угоди оформляються протоколами, які є невід'ємною частиною Угоди.
Спірні питання, які можуть виникнути у зв'язку із тлумаченням та виконанням цієї Угоди, будуть вирішуватись між відповідними органами управління залізничного транспорту, а в необхідних випадках шляхом безпосередніх переговорів між Договірними Сторонами.
Ця Угода набуває чинності з моменту підписання і залишається в силі протягом 5 років. В подальшому її дія автоматично подовжується до тих пір, поки одна з Договірних Сторін не менш ніж за 90 днів не повідомить другу Договірну Сторону про припинення її дії.
У випадку вирішення однією з Договірних Сторін про денонсацію цієї Угоди, вона припиняє свою дію через 6 місяців після отримання письмового повідомлення про це другої Сторони.
Здійснено в м. Кишиневі 20 березня 1993 р. в двох примірниках, кожен на українській, молдавській і російській мовах, причому всі тексти мають однакову силу.
За Уряд України За Уряд Республіки Молдова
(підпис) (підпис)