• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством охорони здоровя України та Міністерством охорони здоровя Республіки Молдова про взаємне визнання гігієнічного висновку України та гігієнічного сертифіката Республіки Молдова

Молдова, Міністерство охорони здоровя України  | Угода, Міжнародний договір від 17.07.1998
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 17.07.1998
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 17.07.1998
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Республіки Молдова про взаємне визнання гігієнічного висновку України та гігієнічного сертифіката Республіки Молдова
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство охорони здоров'я Республіки Молдова, в подальшому - Сторони, з метою спрощення процедури визначення безпеки продукції, що постачається Сторонами для життя та здоров'я людини, охорони навколишнього середовища, визнаючи необхідність проведення погоджувальних робіт щодо взаємного визнання гігієнічного висновку України та гігієнічного сертифіката Республіки Молдова домовились про нижченаведене:
У цій Угоді використовуються наступні поняття:
Гігієнічний висновок України та гігієнічний сертифікат Республіки Молдова - документи, які видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у галузі охорони здоров'я Республіки Молдова і України, які дають впевненість у тому, що продукція, яка постачається належним чином, досліджена і відповідає вимогам санітарного законодавства та нормативній документації за показниками безпеки.
Гігієнічна регламентація України - розробка на підставі сучасних даних науково обгрунтованих гігієнічних нормативів, які гарантують безпеку та (чи) безпеку для людини шкідливих факторів навколишнього (в тому числі виробничого) середовища та виконання яких забезпечує оптимальні чи допустимі умови життєдіяльності.
Державна санітарно-гігієнічна експертиза - комплексне вивчення документів (проектів, технологічних регламентів, інвестиційних програм і т. п.), а також діючих об'єктів та пов'язаних із ними шкідливих факторів на відповідність вимогам санітарних норм.
Державна гігієнічна регламентація Республіки Молдова - комплекс заходів з оцінки безпеки продукції, що включає державну гігієнічну експертизу поданої нормативної документації, лабораторні дослідження, підготовку експертних висновків, оформлення гігієнічного сертифіката.
Сторони під час реалізації даної Угоди керуватимуться відповідно національним законодавством України і національним законодавством Республіки Молдова.
Дія даної Угоди поширюється на продукцію, що взаємопостачається Україною та Республікою Молдова, виготовлену у цих країнах, і яка відповідно до законодавства держав Сторін підлягає обов'язковій державній санітарно-гігієнічній експертизі в органах, закладах, установах міністерств охорони здоров'я Сторін.
Сторони визнають гігієнічний висновок та результати гігієнічної оцінки, які видаються на продукцію, що виготовляється в Україні Міністерством охорони здоров'я України та гігієнічний сертифікат і протоколи лабораторних досліджень, що видаються на продукцію, яка виготовляється у Республіці Молдова Міністерством охорони здоров'я Республіки Молдова у встановленому порядку.
Дана Угода не поширюється на продукцію третіх країн.
Сторони визнають сертифікати відповідності, що видані у встановленому порядку, лише при наявності доданих гігієнічних висновків України та гігієнічних сертифікатів Молдови (додатки 3, 4) з відповідними результатами досліджень, які є невід'ємною частиною гігієнічного висновку України та гігієнічного сертифіката Республіки Молдова.
Сторони обмінюються інформацією щодо переліку продукції, яка підлягає обов'язковій державній санітарно-гігієнічній експертизі. Уточнення зазначених переліків продукції здійснюватиметься за необхідністю шляхом взаємопогодження та підписання додаткових протоколів Сторонами.
Сторони прагнутимуть до гармонізації державної санітарно-гігієнічної експертизи продукції на основі міжнародних рекомендацій з метою створення умов щодо їх взаємного визнання у подальшому.
Сторони обмінюються переліком органів, установ та закладів щодо взаємного визнання гігієнічних висновків України та гігієнічних сертифікатів Республіки Молдова.
Для реалізації Угоди, адаптації (гармонізації) санітарно-гігієнічних нормативів з питань державної санітарно-гігієнічної експертизи, вирішення поточних питань Сторони утворюють експертну робочу групу фахівців. Засідання експертів робочої групи здійснювати не рідше двох разів на рік почергово у містах Кишиневі та Києві.
Кожна зі Сторін має право проводити вибіркову перевірку імпортованої продукції, на яку поширюється дія даної Угоди. Про результати перевірок Сторони письмово інформують одна одну.
Сторони Угоди не несуть матеріальної відповідальності за збитки чи інші претензії до якості продукції, на яку поширюється дія даної Угоди.
За взаємодомовленістю Сторін до даної Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, які оформляються відповідним протоколом-додатком, що є складовою частиною Угоди.
Протокол вступає в дію відповідно до вимог статті 13 даної Угоди.
Дана Угода набирає чинності з дати останнього письмового повідомлення за дипломатичними каналами про виконання Сторонами внутрішніх процедур, необхідних для її вступу в дію. Угода укладається строком на п'ять років. Термін дії даної Угоди буде автоматично подовжений на наступні п'ять років, якщо одна зі Сторін не повідомить письмово другу Сторону за 6 місяців до закінчення строку дії Угоди про свій намір припинити її дію.
Складено у м. Києві 17 липня 1998 року у двох примірниках - оригіналах українською, молдавською та російською мовами, всі тексти однаково автентичні.
У разі різного тлумачення, текст, що складений російською мовою, є відправним.
Відповідальність за оригінальний переклад на державну мову Республіки Молдова та на українську мову несе кожна зі Сторін.
За Міністерство охорони
здоров'я України

Л.С. Некрасова
За Міністерство охорони
здоров'я Республіки Молдова

В.Ф. Кіку