Додатковий протокол
до Договору між Україною і Республікою Молдова про державний кордон щодо передачі у власність Україні ділянки автомобільної дороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова, а також земельної ділянки, по якій вона проходить, і режиму їх експлуатації
( Додатковий протокол ратифіковано Законом N 1633-III від 06.04.2000 )
1.1. Республіка Молдова передає у власність (володіння, користування і розпорядження) Україні ділянку автомобільної дороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова, а також земельну ділянку, по якій вона проходить (далі - передана ділянка).
1.2. Передана ділянка є власністю України на території Республіки Молдова.
1.3. Технічна характеристика ділянки автомобільної дороги протяжністю 7,77 км II технічної категорії:
- середня ширина смуги відводу - 23,0 м (при середній висоті насипу 2,0 м та крутості скосу 1:1,5) - відповідно до БН 467-74;
- ширина земляного полотна - 15,0 м;
- ширина проїзної частини - 9,0 м;
- покриття проїзної частини - асфальтобетон;
- штучні споруди:
км 54+077 труба прямокутна 3 х (2,0 х 2,0) довжиною 18,2 м;
км 57+427 труба кругла перерізом 3 х 1,5 м довжиною 25,6 м;
км 51+920 міст перерізом 13х10,7 м довжиною 146,5 м з монолітного залізобетону, що відповідає нормативним навантаженням Н-13 НГ-60.
1.4. Характеристика земельної ділянки:
довжина - 7,77 км;
середня ширина - 23,0 м (БН 467-74);
площа-18,0 га.
1.5. Межі переданої ділянки будуть визначені на місцевості компетентними органами України і Республіки Молдова з урахуванням вимог, що пред'являються до експлуатації та обслуговування автомобільної дороги, в місячний строк з дня набуття цим Протоколом чинності і закріплені двостороннім актом.
2.1. Експлуатація та обслуговування автомобільної дороги та усіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснюються Україною.
2.2. Республіка Молдова має право безоплатного користування зазначеною ділянкою автомобільної дороги.
3.1. На переданій ділянці Україна має право будувати технічні та інші споруди, необхідні для експлуатації та обслуговування цієї ділянки та автомобільної дороги, проводити ремонтні та інші роботи на них, а також встановлювати лінії зв'язку та користуватися ними, не порушуючи при цьому екологію прилеглої місцевості.
3.2. У випадку якщо вищезазначені роботи порушують режим землекористування або пересування місцевого населення, українська сторона буде повідомляти про характер, порядок і строки таких видів робіт місцеві публічні органи влади Республіки Молдова.
4.1. Пропуск мешканців населеного пункту Паланка, які прямують на транспортних засобах на територію, що прилягає до переданої ділянки, здійснюється по дорозі-виїзді на вказану ділянку на км 57+400.
Всі інші існуючі дороги-виїзди на передану ділянку зі сторони населеного пункту Паланка будуть закриті з дня набуття чинності цим Протоколом.
4.2. На переданій ділянці Україна здійснює дорожньо-транспортний контроль.
На переданій ділянці не буде здійснюватись прикордонний, митний та інші види контролю, які здійснюються при перетинанні державного кордону.
Супроводження підакцизних товарів України, які прямують з і до міжнародного пункту пропуску Маяки - Паланка - Удобне, здійснюються відповідними підрозділами компетентних органів України.
6.1. На переданій ділянці діє юрисдикція України.
6.2. Всі особи, які скоїли правопорушення на цій ділянці, несуть відповідальність згідно з національним законодавством України.
У разі виникнення на території України або Республіки Молдова загрози розповсюдження особливо небезпечних для людей або тварин інфекційних захворювань, Договірні Сторони можуть за взаємною згодою тимчасово обмежити або припинити пересування по переданій ділянці дороги осіб та транспортних засобів, що прямують за кордон, або встановити для людей і тварин, які перетинають державний кордон, карантинні пости.
Перевезення по переданій ділянці боєприпасів, радіоактивних речовин та хіміко-біологічних матеріалів здійснюється тільки після інформування компетентних органів Республіки Молдова.
За взаємною згодою Договірних Сторін до тексту цього Протоколу можуть вноситись зміни та доповнення.
Цей Протокол є невід'ємною частиною Договору між Республікою Молдова і Україною про державний кордон та набуває чинності з дати набуття чинності цим Договором.
Вчинено у м. Києві 18 серпня 1999 року у двох примірниках, кожний українською та молдовською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Україну | За Республіку Молдова |