Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова від 29.04.2025 № 494
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 квітня 2025 р. № 494
Київ
Про внесення змін до Положення про ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Положення про ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. № 420 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 37, ст. 2306), зміни, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2025 р. № 494
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання
( Див. текст )
1. Пункт 5 доповнити абзацом такого змісту:
"Для прийняття рішення про утворення ліцею обсяг видатків на його функціонування попередньо узгоджується з Мінфіном.".
2. У пункті 6:
1) абзац другий після слів "повної загальної середньої освіти" доповнити словами "(профільної середньої освіти)";
2) абзац третій після слів "вимог державних стандартів" доповнити словом "освіти";
3) абзац четвертий після слів "відповідними державними стандартами" доповнити словом "освіти";
4) в абзаці сьомому слова "(інтегрованих курсів)." замінити словами і цифрами "(інтегрованих курсів), визначених у Стандарті спеціалізованої освіти безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затвердженому наказом МВС від 27 червня 2024 р. № 449;";
5) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу.".
3. Пункти 8 і 9 викласти в такій редакції:
"8. На навчання до ліцею на підставі направлення органів сектору безпеки і оборони приймаються діти, які придатні за станом здоров’я і закінчили 9 клас закладу загальної середньої освіти в рік вступу, батьки, піклувальник, один з прийомних батьків або батьків-вихователів, рідні брати та/або сестри (рідні діти піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів) яких є військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, іншими працівниками органів сектору безпеки і оборони, які загинули (померли) чи зникли безвісти за особливих обставин; стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, або під час виконання службових обов’язків.
На вільні місця на навчання до ліцею на підставі направлення органів сектору безпеки і оборони приймаються діти, які придатні за станом здоров’я і закінчили 9 клас закладу загальної середньої освіти в рік вступу, батьки яких є військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, іншими працівниками органів сектору безпеки і оборони (зокрема звільненими з військової служби, служби цивільного захисту, служби в поліції), насамперед тих, які беруть та/або брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України; є учасниками бойових дій.
9. Вимоги, яким повинні відповідати кандидати на зарахування до ліцею, порядок їх відбору, проведення вступних випробувань та прийому на навчання визначаються Правилами відбору та прийому на навчання до ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затвердженими наказом МВС від 24 травня 2024 р. № 335.".
4. Пункт 31 після слів "профспілковим комітетом" доповнити словами "цього ліцею".
5. Пункт 35 після слів "Про повну загальну середню освіту" доповнити словами ", "Про охорону дитинства".
6. Абзац перший пункту 37 після слів "повну загальну середню освіту" доповнити словами "(профільну середню освіту)".
7. Пункт 46 викласти в такій редакції:
"46. Основною структурною одиницею ліцею є клас, кількість ліцеїстів у якому не повинна перевищувати 30 осіб.
Класи в ліцеї іменуються навчальними групами. Паралельні класи становлять курс. У ліцеї формуються такі курси: I курс - 10 клас; II курс - 11 клас (з 1 вересня 2027 р. III курс - 12 клас).".
8. У пункті 47 слова "та психологічного обстеження" виключити.
9. Пункт 48 викласти в такій редакції:
"48. На підставі рішення приймальної комісії директор (начальник) ліцею видає наказ про зарахування осіб до ліцею, який доводиться до відома кандидатів на зарахування до ліцею, їх батьків та інших законних представників.
Для осіб, не зарахованих до ліцею за результатами конкурсу, формується відповідно до їх рейтингу резерв вступників до ліцею в кількості 20 відсотків чисельності набору. Зазначені особи мають право на зарахування до ліцею протягом першого півріччя першого навчального року за наявності вільних для навчання місць. У такому разі зарахування до ліцею здійснюється відповідно до Правил відбору та прийому на навчання до ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затверджених наказом МВС від 24 травня 2024 р. № 335.".
10. В абзаці першому пункту 50 слова "перспективного та річного планів роботи" замінити словами "стратегії розвитку та річного плану роботи ліцею".
11. У пункті 51 слова "типових освітніх програм, розроблених і затверджених МОН, із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання" замінити словами і цифрами "Типової освітньої програми для ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затвердженої наказом МВС від 1 липня 2024 р. № 456".
12. Пункт 53 після слів "на рівні державних стандартів" доповнити словами і цифрами "освіти і Стандарту спеціалізованої освіти безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затвердженого наказом МВС від 27 червня 2024 р. № 449".
13. У пункті 55 слова "розпорядку дня" замінити словами "правил внутрішнього розпорядку".
14. Пункт 57 викласти в такій редакції:
"57. Національно-патріотичне виховання ліцеїстів здійснюється безпосередньо у процесі ознайомлення їх із традиціями українського народу, історією України, а також під час набуття ліцеїстами теоретичних знань та практичних навичок з навчальних предметів "Українська мова", "Українська література", "Історія України", "Захист України", спеціальних курсів та факультативів, визначених в освітніх програмах ліцеїв.".
15. У пункті 64 слово "педагогічних," виключити.
16. Пункт 68 викласти в такій редакції:
"68. Поділ класів на групи для вивчення окремих навчальних предметів у ліцеї проводиться згідно з нормативами, установленими МОН. Для вивчення навчальних предметів, інтегрованих курсів, зокрема вибіркових, можуть формуватися та функціонувати міжкласні групи, до яких включаються ліцеїсти різних класів. Ліцеїсти розподіляються між класами відповідно до рішення педагогічної ради ліцею.".
17. У пункті 70 слова "навчальних класів (груп)", "(свідоцтві, довідці)" виключити.
18. Пункт 71 викласти в такій редакції:
"71. Коригування семестрової оцінки здійснюється в установленому законодавством порядку за заявою ліцеїста, його батьків або інших законних представників.".
19. Пункти 73-75 виключити.
20. У тексті Положення слово "керівник" в усіх відмінках замінити словом "начальник" у відповідному відмінку.