У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 664/2009 від 21.08.2009 )
Про Раду з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України
З метою вдосконалення діяльності консультативно-дорадчих органів при Президентові України з питань науки, науково-технічної політики, інтелектуальної власності та трансферу технологій
постановляю:
1. Покласти на Раду з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України завдання щодо здійснення оцінки стану реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності та трансферу технологій і розроблення пропозицій з цих питань.
2. На зміну статті 2 Указу Президента України від 25 березня 1996 року N 211 "Про Раду з питань науки та науково-технічної політики" (із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 1997 року N 1393 затвердити новий персональний склад Ради (додається).
3. Внести зміни до Положення про Раду з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України, затвердженого Указом Президента України від 11 червня 1996 року N 409 (із змінами, внесеними Указом Президента України від 27 січня 1999 року N 70, виклавши його в новій редакції (додається).
4. Указ Президента України від 8 жовтня 1999 року N 1295 "Про Раду з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій" визнати таким, що втратив чинність.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 22 березня 2000 року N 491/2000 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 22 березня 2000 року N 491/2000
СКЛАД
Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України
Глава Адміністрації Президента України | В.ЛИТВИН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України від
22 березня 2000 року N 491/2000
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України
1. Рада з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України (далі - Рада) є консультативно-дорадчим органом.
2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Ради є:
вироблення пропозицій щодо державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, інтелектуальної власності та трансферу технологій;
оцінка стану науки та техніки в Україні;
експертиза проектів законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України з питань наукової та науково-технічної діяльності, інтелектуальної власності та трансферу технологій;
аналіз проектів національних та державних науково-технічних програм, пропозицій щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, основних засад та напрямів кадрової політики, підготовки, атестації наукових кадрів, міжнародного співробітництва з цих питань, поліпшення соціального захисту науковців та піднесення суспільного престижу їх праці;
сприяння координації діяльності академій наук, вищих навчальних закладів, галузевих науково-дослідних інститутів, підприємств, установ та організацій у сфері наукової та науково-технічної діяльності;
розроблення пропозицій щодо створення цивілізованого ринку об'єктів інтелектуальної власності в Україні;
підготовка пропозицій щодо фінансування наукової та науково-технічної діяльності, аналіз ефективності використання коштів, що виділяються для цього.
4. Рада має право:
утворювати робочі групи, залучати в установленому порядку представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових установ та громадських організацій;
одержувати в установленому порядку інформацію, матеріали і документи, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
заслуховувати на своїх засіданнях доповіді представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, керівників державних підприємств, установ і організацій з питань, що належать до її компетенції.
5. Рада утворюється у складі Голови, першого заступника та заступника Голови, відповідального секретаря та членів Ради.
Очолює Раду Президент України.
Персональний склад Ради затверджує Президент України.
Голова, перший заступник та заступник Голови, відповідальний секретар та члени Ради беруть участь в її роботі на громадських засадах.
6. Формою роботи Ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на півроку. Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні більш як половина членів Ради.
Для забезпечення оперативного розгляду питань, віднесених до компетенції Ради, утворюється бюро Ради у складі 11 осіб, яких призначає Голова Ради з числа членів Ради. Очолює бюро голова, який є першим заступником Голови Ради.
Організаційне забезпечення діяльності Ради здійснює секретаріат Ради. Керівника секретаріату Ради призначає на посаду та звільняє з посади Голова Ради.
7. Рішення Ради, її бюро приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради. В разі рівного розподілу голосів голос Голови є вирішальним.
8. Рішення Ради, її бюро оформляються протоколами і реалізуються шляхом прийняття актів Президента України та Кабінету Міністрів України, подання відповідних законопроектів та інших пропозицій до Верховної Ради України, центральних і місцевих органів виконавчої влади, наукових установ, навчальних закладів тощо.
9. Рада систематично інформує громадськість про свою діяльність та прийняті рішення через Управління прес-служби Президента України.
10. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради та її секретаріату здійснює Міністерство освіти і науки України.
11. Рада має печатку та бланк зі своїм найменуванням.
Глава Адміністрації Президента України | В.ЛИТВИН |