КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 квітня 2024 р. № 488
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення, що додається.
2. Установити, що фінансування заходів з будівництва інфраструктури для влаштування скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів здійснюється без застосування вимог пункту 19 Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 квітня 2024 р. № 488
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Реалізація заходів з облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінфін. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держмитслужба.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на облаштування пунктів пропуску через державний кордон для залізничного сполучення "Ягодин - Дорогуськ" Волинської митниці та "Мостиська - Пшемисль" Львівської митниці, а саме на:
закупівлю скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів;
будівництво інфраструктури для влаштування скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів, у тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт.
4. Не допускається спрямування бюджетних коштів на придбання товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із зазначеними у пункті 3 цього Порядку напрямами.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
6. Під час закупівлі скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів попередня оплата проводиться в розмірі не більше 80 відсотків загальної суми договору на строк не більше 18 місяців.
Попередня оплата робіт з будівництва інфраструктури для влаштування скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів, у тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, проводиться в розмірі не більше 50 відсотків на строк не більше дев’яти місяців, але не пізніше завершення бюджетного періоду.
Умови повернення попередньої оплати у разі порушення умов договору визначаються у відповідному договорі з урахуванням норм законодавства.
Остаточні розрахунки за товари, роботи і послуги здійснюються згідно з умовами договорів на підставі видаткових накладних та/або актів приймання-передачі поставлених товарів, виконаних робіт та наданих послуг.
7. Набуття Держмитслужбою виключних майнових прав на володіння, користування і розпорядження скануючими системами стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів здійснюється в установленому законодавством порядку.
8. Бюджетні кошти використовуються з урахуванням узятих на облік органами Казначейства бюджетних зобов’язань відповідно до паспорта бюджетної програми.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Держмитслужба подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів.
11. Складення та подання звіту про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.