У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про невідкладні заходи щодо усунення порушень законності та правопорядку в Автономній Республіці Крим
Останніми днями на території Автономної Республіки Крим мали місце масові порушення громадського порядку в Феодосії, Судаку та інших населених пунктах, що супроводжувались підпалами, погромами, знищенням майна, використовуванням зброї, іншими насильницькими діями організованих груп, тимчасовим блокуванням роботи окремих органів правопорядку, злісною непокорою законним вимогам представників державної влади. Внаслідок цього загинули люди, завдано шкоди здоров'ю багатьох громадян, спричинено також значні матеріальні збитки.
Незважаючи на те, що групові злочини з людськими жертвами вчинялись і раніше, Уряд Автономної Республіки Крим, виконавчі органи місцевих рад, правоохоронні органи належним чином не реагували на це, винні особи здебільшого встановлювались, запобіжні заходи були недостатніми та малоефективними.
З метою рішучого припинення на території Автономної Республіки Крим протиправних дій злочинних елементів, забезпечення прав та свобод громадян, їх особистої і майнової безпеки та відповідно до пункту 1 статті 24 Закону України "Про державну владу і місцеве самоврядування в Україні"
постановляю:
1. Прем'єр-міністрові України Є.Марчуку утворити Урядову комісію для вивчення причин та наслідків масових порушень громадського порядку в Феодосії, Судаку та інших населених пунктах, стану боротьби з організованою злочинністю та корупцією в Автономній Республіці Крим.
Є.Марчуку доповісти у тижневий строк про результати роботи Урядової комісії та вжиті заходи.
2. Генеральній прокуратурі України за участю Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України провести ретельне розслідування злочинних проявів у Феодосії, Судаку та інших населених пунктах Автономної Республіки Крим, встановити організаторів, активних учасників, інших причетних до порушень громадського порядку осіб та притягнути їх до відповідальності згідно з законом.
3. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Національній гвардії України за участю Генеральної прокуратури України:
сформувати і відрядити в Автономну Республіку Крим групу кваліфікованих працівників для здійснення разом з правоохоронними органами та місцевими органами державної виконавчої влади скоординованих заходів щодо стабілізації обстановки в Автономній Республіці Крим, виявлення мафіозно-рекетирських угруповань;
утворити спільні слідчо-оперативні групи для розслідування нерозкритих тяжких злочинів, передусім вчинених із застосуванням зброї та вибухівки.
Організацію і координацію цієї роботи покласти на Міністра внутрішніх справ України В.Радченка, Голову Служби безпеки України В.Малікова, першого заступника Генерального прокурора України В.Даниленка.
4. Уряду Автономної Республіки Крим, головам та виконавчим комітетам місцевих Рад:
з використанням усіх наявних можливостей, за участю об'єднань громадян, трудових колективів здійснити невідкладні заходи щодо усунення порушень законності і правопорядку в населених пунктах, де мали місце порушення громадського порядку, а також відповідні запобіжні заходи з метою недопущення в регіоні подібних протиправних дій в майбутньому. Комплекс зазначених заходів має включати передусім забезпечення особистої і майнової безпеки громадян, які постійно проживають в Автономній Республіці Крим, та тих, які перебувають в Криму на відпочинку і лікуванні;
розглянути можливість введення за рахунок місцевих бюджетів додаткової штатної чисельності міліції громадської безпеки та зміцнення матеріально-технічної бази правоохоронних органів.
5. Кабінету Міністрів України та Уряду Автономної Республіки Крим вирішити питання щодо поліпшення кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності правоохоронних органів, що діють на території Автономної Республіки Крим.
6. Головам обласних, міських та районних Рад:
всебічно проаналізувати у двотижневий строк реальний стан правопорядку в кожному населеному пункті України, визначити та під персональну відповідальність здійснити скоординовані заходи щодо запобігання злочинним проявам, викриття організованих злочинних угруповань, нелегальних мігрантів, посилення контролю за додержанням правопорядку на ринках, вокзалах, транспорті, в інших місцях масового перебування людей;
забезпечити персональну відповідальність посадових осіб усіх рівнів за виконання їх обов'язків щодо зміцнення правопорядку на конкретній території.
7. Командуючому Національною гвардією України В.Кухарцю забезпечити за вказівками Міністра внутрішніх справ України В.Радченка невідкладну участь підрозділів Національної гвардії України в охороні громадського порядку.
8. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КУЧМАм.Київ, 26 червня 1995 року
N 487/95