• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію роботи в колгоспах і радгоспах Львівської області по збільшенню виробництва кормів і кормового протеїну відповідно до рішень травневого (1982 р.) Пленуму ЦК КПРС і червневого (1982 р.) Пленуму ЦК Компартії України

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 13.09.1982 № 466
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.09.1982
  • Номер: 466
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.09.1982
  • Номер: 466
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 вересня 1982 р. N 466
Київ
Про організацію роботи в колгоспах і радгоспах Львівської області по збільшенню виробництва кормів і кормового протеїну відповідно до рішень травневого (1982 р.) Пленуму ЦК КПРС і червневого (1982 р.) Пленуму ЦК Компартії України
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що у колгоспах і радгоспах Львівської області проводиться певна організаторська робота по зміцненню кормової бази і повному забезпеченню тваринництва високоякісними кормами. Удосконалюється структура посівних площ, кормовиробництво виділяється в спеціалізовану галузь. Побудовано 35 цехів по брикетуванню кормів, навіси для зберігання сіна на 1,2 тис. тонн, 3 тис. вішалів для сушіння сіна. На заготівлі кормів працюють 60 міжгосподарських загонів.
Разом з тим облвиконком, виконкоми районних Рад народних депутатів області незадовільно організували виконання заходів по дальшому зміцненню кормової бази, схвалених постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 8 грудня 1981 р. N 606 "Про комплексний план збільшення виробництва кормів і кормового протеїну в господарствах Української РСР на 1982-1985 роки".
Із 33 основних показників, передбачених цією постановою, не виконується 21, зокрема по виробництву зернобобових культур очікується виконання лише на 63 проценти, по посіву багаторічних бобових трав - на 65 процентів, по посіву ріпаку та інших хрестоцвітних культур - на 60 процентів.
Істотні недоліки мають місце в заготівлі кормів. На 6 вересня план заготівлі сіна виконано на 75 процентів, сінажу - на 47, силосу - на 32, трав'яного борошна та інших зневоднених кормів - на 69 процентів. Знизились темпи і обсяги заготівель кормів порівняно з минулим роком. Урожайність кормових культур залишається низькою.
Погіршилась якість кормів. У багатьох господарствах порушують технології при їх збиранні і заготівлі. У господарствах Нестерівського і Радехівського районів силосні споруди заповнюються протягом 10-15 днів, маса недостатньо трамбується, зігрівається і втрачає кормову цінність.
В області послаблено увагу до заготівлі сіна прогресивними методами. В раді господарств допускаються значні втрати кормів при їх збиранні і перевезенні, перевитрачається зелена маса, що надходить на тваринницькі ферми.
Незважаючи на те, що в меліорацію земель вкладено значні кошти, віддача їх вкрай недостатня. По більшості кормових культур, вирощуваних на осушених землях, не досягнуто проектної урожайності. В минулому році проектну урожайність по кормових коренеплодах не досягли 60 процентів господарств, по сіну багаторічних трав - 62 проценти.
У багатьох господарствах неефективно використовуються природні кормові угіддя. В цілому по області їх врожайність не перевищує 7-10 центнерів кормових одиниць з гектара.
В області недостатньо приділяється уваги розширенню площ повторних посівів як одному з основних резервів поповнення кормових ресурсів. При плані 47 тис. гектарів вони розміщені лише на площі 12,7 тис. гектарів.
Непродуктивно використовуються сушильні агрегати по виробництву трав'яного борошна та інших зневоднених кормів. У цілому по області на кожен агрегат вироблено по 103 тонни цього корму при сезонній продуктивності не менше 500 тонн.
Незадовільно використовуються сінажні башти, з 40 башт, готових до роботи, заповнено сінажною масою лише 3.
Не повністю використовуються виробничі потужності міжгосподарських комбікормових заводів, в той же час значна частина концкормів згодовується худобі у вигляді зерна і дерті, для збагачення комбікормів мало використовується трав'яного і хвойного борошна та інших незернових білкових компонентів, що призводить до перевитрат зернофуражу.
У колгоспах і радгоспах області слабо впроваджується передовий досвід господарств по виробництву і заготівлі кормів.
Все це негативно позначилося на виконанні в області завдань по виробництву та продажу державі м'яса і молока.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Вказати голові Львівського облвиконкому т. Кирею на серйозні недоліки в організації виробництва і заготівель кормів у колгоспах і радгоспах області. Зажадати від облвиконкому вжити невідкладних заходів до ліквідації недоліків, відмічених на засіданні Президії Ради Міністрів УРСР 9 вересня 1982 року.
2. Львівському облвиконкому, керуючись рішеннями травневого (1982 р.) Пленуму ЦК КПРС і червневого (1982 р.) Пленуму ЦК Компартії України:
значно посилити організаторську роботу по безумовному виконанню планів виробництва і заготівлі кормів;
вжити рішучих заходів до повного використання всіх наявних можливостей і резервів для поповнення запасів грубих і соковитих кормів з тим, щоб забезпечити потребу в них громадського тваринництва і скоротити витрачання зерна на фуражні цілі;
завершити в усіх колгоспах і радгоспах ремонт і підготовку силосозбиральних комбайнів, транспортних засобів та іншої техніки для проведення в стислі строки силосування кукурудзи у фазах молочно-воскової та воскової стиглості, особливу увагу звернути на заготівлю комбінованого силосу для свиней. Для збільшення заготівель силосу використати всі сировинні ресурси - гичку цукрових і кормових буряків, відходи овочевих і баштанних культур, отаву, дикорослі трави тощо;
встановити у господарствах суворий контроль за якістю кормів, організувати систематичну перевірку додержання технологій їх заготівлі і збереження;
підвищити рівень роботи по поліпшенню природних кормових угідь і використанню культурних сінокосів і пасовищ. Забезпечити ефективне використання меліорованих земель, поліпшити насінництво багаторічних трав;
організувати в зимовий період підготовку операторів сінажних башт, вивчення досвіду їх експлуатації в передових господарствах республіки з тим, щоб забезпечити повне використання наявних башт в 1983 році.
3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ подати господарствам області допомогу в прискореному розвитку кормовиробництва і забезпеченні тваринництва кормами.
4. Сільськогосподарським міністерствам і відомствам УРСР та облвиконкомам:
до 1 жовтня ц. р. завершити ремонт кормопереробних машин і обладнання, ввести в дію всі наявні кормоцехи і кормокухні, забезпечити повне використання засобів для проведення робіт по здрібненню, запарюванню, хімічній обробці грубих кормів, амонізації силосу і жому, дріжджуванню кормів;
посилити контроль за витрачанням кормів, для чого в кожному господарстві встановити помісячні графіки їх використання, відпуск усіх кормів провадити тільки за вагою та відповідно до раціонів;
вжити заходів до створення належних побутових умов для тваринників, забезпечити обладнання кімнат відпочинку, медичних пунктів, профілакторіїв, їдалень, упорядкування оплати праці в зимовий період.
5. Львівському облвиконкому доповісти Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови до 15 грудня 1982 року.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКОКеруючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 22