• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи стабілізації роботи підприємств вугільної промисловості

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 08.07.1994 № 463
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.07.1994
  • Номер: 463
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.07.1994
  • Номер: 463
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 липня 1994 р. N 463
Київ
Про заходи стабілізації роботи підприємств вугільної промисловості
На виконання розпорядження Президента України від 21 травня 1994 р. N 39 "Про підготовку заходів по стабілізації роботи вугільної промисловості України" Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Державному комітетові по вугільній промисловості:
подати у місячний термін Кабінетові Міністрів України погоджені з Міністерством економіки, Фондом державного майна і відповідними обласними виконавчими комітетами (обласними державними адміністраціями) пропозиції щодо посилення державного регулювання діяльності підприємств вугільної промисловості та коригування графіка їх корпоратизації і приватизації;
разом з Державним комітетом по нагляду за охороною праці та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами підготувати і в IV кварталі 1994 р. внести до Кабінету Міністрів України проекти Закону "Про гірничу ренту" і Гірничого закону;
за погодженням з Міністерством економіки та Міністерством фінансів розробити і подати в IV кварталі 1994 р. Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо механізму ціноутворення у вугільній промисловості, передбачивши використання рентних платежів.
2. Взяти до відома, що:
Національний банк вжив заходів до надання пільгових кредитів для придбання вугільними підприємствами устаткування, необхідного для оснащення в III і IV кварталах ц.р. по 70 очисних вибоїв, на яких завершені гірничі роботи, з метою введення усіх цих вибоїв в експлуатацію до кінця поточного року та поліпшення фінансового становища шахт, установив тимчасовий порядок безакцептного списання коштів із рахунків споживачів вугілля:
підприємствам вугільної промисловості дозволено продавати за аукціонним курсом Національного банку валюту, що підлягає обов'язковому продажу державі у 1994 році.
3. Просити Національний банк продовжити до 30 грудня 1994 р. термін погашення Урядового кредиту стабілізації економіки, наданого підприємствам вугільної промисловості в розмірі 600 млрд. карбованців.
4. Міністерству фінансів під час уточнення показників державного бюджету на 1994 рік передбачити звільнення підприємств вугільної промисловості від обкладення податком сум прибутку, які використовуються на утримання об'єктів соціальної сфери і житла, що знаходяться на їх балансі.
5. Міністерству економіки та Міністерству фінансів продовжити роботу, пов'язану з вишукуванням додаткових коштів для будівництва нових шахт та об'єктів соціальної сфери в шахтарських регіонах.
Державному комітетові по вугільній промисловості для більш ефективного використання виділених коштів спрямовувати їх виключно на виконання заходів, передбачених програмою "Вугілля", затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1994 р. N 141.
6. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державному комітетові по вугільній промисловості проаналізувати фінансовий стан підприємств вугільної промисловості, зумовлений існуючими оптовими цінами на їхню продукцію, і внести до 25 липня ц.р. Кабінетові Міністрів відповідні пропозиції.
7. Міністерству фінансів, Міністерству економіки разом з Національним банком внести до 1 серпня 1994 р. Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо погашення заборгованості підприємств вугільної промисловості, яка утворилася внаслідок виплати відсотків за користування банківськими кредитами, сплати штрафів і пені за прострочені позички, недостатнього виділення в січні-лютому ц.р. коштів на утримання об'єктів соціальної сфери підприємств галузі та для нового будівництва.
8. Міністерству промисловості відпрацювати механізм своєчасних розрахунків з підприємствами вугільної промисловості за відвантажене ними вугілля для коксування, а також забезпечити поставку металопродукції для вугільного машинобудування та кріплення гірничих виробок в обсягах відповідно до укладених договорів.
9. Державному комітетові по вугільній промисловості з метою забезпечення стабільної роботи теплових електростанцій в осінньо-зимовий період 1994/95 року вжити заходів до нарощування обсягів вуглевидобутку та відвантаження зі складів 1,2-1,4 млн. тонн вугільних штибів і шламів.
10. Міністерству промисловості, Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії забезпечувати поставку за заявками вугільних підприємств необхідних їм вибухових матеріалів і засобів.
11. Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерству промисловості внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо виготовлення необхідної кількості конвеєрної стрічки на Лисичанському заводі гумотехнічних виробів, сталевих канатів для глибоких шахт на Харцизькому сталедротоканатному заводі і щодо можливості випуску пересувних холодильних машин в одеському НВО "Холодмаш".
12. Державному комітетові по нафті і газу забезпечити відвантаження підприємствам вугільної промисловості до кінця поточного року рівномірно по місяцях 50 тис. тонн автомобільного бензину, 70 тис. тонн дизельного палива.
13. Державному комітетові з матеріальних ресурсів вирішити питання забезпечення спеціальним одягом працівників, зайнятих на підземних роботах.
14. Міжвідомчому комітетові з питань визначення пріоритетів використання валюти передбачити до кінця поточного року цільове конвертування української валюти за офіційним курсом Національного банку для закупівлі заводами вугільного машинобудування матеріалів і комплектуючих виробів, а також вугільними підприємствами лісоматеріалів, конвеєрних стрічок, вентиляційних труб, гірничошахтного устаткування та запасних частин до нього.
15. Державному комітетові по вугільній промисловості, Державному комітетові по нагляду за охороною праці, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству праці провести в III кварталі 1994р. аналіз практики застосування статті 11 "Закону про охорону праці" і висновок подати Кабінетові Міністрів України до 1 жовтня ц.р. (із урахуванням пропозицій трудових колективів).
Прем'єр-міністр України В.МАСОЛМіністрКабінету Міністрів України І.ДОЦЕНКО
Інд.37