• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 26.04.2024 № 463
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.04.2024
  • Номер: 463
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.04.2024
  • Номер: 463
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 квітня 2024 р. № 463
Київ
Деякі питання виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок призначення та виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2012 р. № 852 "Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 69, ст. 2813) і від 27 листопада 2019 р. № 1121 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програми "Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 5, ст. 243, № 66, ст. 2134) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2024 р. № 463
ПОРЯДОК
призначення та виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ
1. Цей Порядок визначає механізм та умови призначення та виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ (далі - щомісячна державна допомога).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ".
3. Право на отримання щомісячної державної допомоги мають ВІЛ-експоновані діти до встановлення їм ВІЛ-статусу та діти, які живуть з ВІЛ (далі - діти), які є громадянами України, а також іноземцями або особами без громадянства, що на законних підставах перебувають в Україні.
4. Призначення та виплата щомісячної державної допомоги здійснюється регіональними закладами охорони здоров’я, які здійснюють медичне спостереження за людьми, які живуть з ВІЛ (далі - уповноважений заклад), за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) чи місцем звернення батьків, інших законних представників дітей.
5. Для призначення щомісячної державної допомоги один з батьків, інших законних представників дітей, який постійно проживає з дітьми (далі - заявник), подає до уповноваженого закладу заяву про призначення та виплату щомісячної державної допомоги за формою, затвердженою МОЗ (далі - заява), з копіями документів, передбачених цим Порядком.
Заява подається заявником особисто, засобами поштового зв’язку, через уповноваженого в установленому законодавством порядку представника або за наявності технічної можливості в електронній формі (з використанням інформаційно-комунікаційних систем, через офіційний веб-сайт уповноваженого закладу або інтегровані з ним інформаційно-комунікаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема з використанням кваліфікованого електронного підпису).
6. До заяви додаються копії:
свідоцтва про народження дитини або у разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, виданого компетентним органом держави перебування та легалізований в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на державну мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;
документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один з батьків дитини;
паспорта громадянина України заявника або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або її спеціальний статус;
реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності) (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають відмітку про це в паспорті громадянина України) заявника.
Отримання відомостей, необхідних для формування заяви, здійснюється шляхом електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами державних органів у встановленому порядку на підставі зазначеної у заяві інформації (за технічної можливості).
7. Уповноважений заклад:
розглядає подані документи;
приймає протягом 10 робочих днів з дати надходження документів рішення про призначення/відмову в призначенні щомісячної державної допомоги;
має право робити запити і безоплатно отримувати від державних органів, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для призначення щомісячної державної допомоги та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від заявника, до прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні щомісячної державної допомоги;
інформує протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні щомісячної державної допомоги заявника про прийняте рішення шляхом надсилання його поштовим відправленням або на адресу електронної пошти;
у разі подання неповного пакета документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, повідомляє шляхом використання мобільного зв’язку, надсилання повідомлення поштовим відправленням або на адресу електронної пошти заявнику про відсутність документів, які необхідно подати протягом п’яти робочих днів;
відмовляє в призначенні щомісячної державної допомоги, якщо протягом п’яти робочих днів після отримання повідомлення заявник не подав повний пакет документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, та/або у разі зазначення недостовірної інформації в заяві та зазначених документах;
подає заявнику копію заяви з відміткою, що свідчить про прийняття пакета документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку.
Прийняття рішення про відмову в призначенні щомісячної державної допомоги не перешкоджає повторному поданню заяви з пакетом зазначених документів для призначення такої допомоги.
Рішення уповноваженого закладу про відмову в призначенні щомісячної державної допомоги може бути оскаржене в порядку адміністративного оскарження та/або в судовому порядку.
8. Щомісячна державна допомога призначається з дня прийому пакета документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку.
Якщо пакет документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, надсилається засобами поштового зв’язку, днем призначення щомісячної державної допомоги вважається дата, зазначена на відбитку поштового календарного штемпеля місця відправлення пакета документів.
9. На кожну дитину, якій призначено щомісячну державну допомогу, уповноважений заклад формує особову справу, в якій зберігаються пакет документів, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, рішення уповноваженого закладу про призначення/відмову в призначенні щомісячної державної допомоги, а також розрахунки її розміру.
10. Щомісячна державна допомога дітям виплачується незалежно від отримання на неї інших видів державної допомоги.
11. Щомісячна державна допомога виплачується шляхом перерахування коштів уповноваженим закладом на рахунок в установі банку, зазначений в заяві, до 25 числа місяця.
12. У разі зміни місця обліку та медичного спостереження дитини, яка має право на отримання щомісячної державної допомоги, виплата щомісячної державної допомоги продовжується відповідним уповноваженим закладом за новим місцем обліку та медичного спостереження дитини з дня, що настає за днем припинення такої виплати за попереднім місцем обліку та медичного спостереження.
Уповноважений заклад за новим місцем обліку та медичного спостереження протягом трьох робочих днів з дня взяття на облік дитини, яка має право на отримання щомісячної державної допомоги, надсилає запит на отримання особової справи дитини, якій призначено щомісячну державну допомогу, до уповноваженого закладу за попереднім місцем обліку та медичного спостереження поштовим відправленням або за наявності технічної можливості в електронній формі з використанням інформаційно-комунікаційних систем.
Уповноважений заклад за попереднім місцем обліку та медичного спостереження дитини, яка має право на отримання щомісячної державної допомоги, зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідного запиту уповноваженого закладу за новим місцем обліку та медичного спостереження дитини надіслати особову справу дитини, якій призначено щомісячну державну допомогу.
Уповноважений заклад за новим місцем обліку та медичного спостереження дитини, яка має право на отримання щомісячної державної допомоги, приймає рішення про продовження виплати щомісячної державної допомоги протягом п’яти робочих днів з дня отримання особової справи дитини.
13. Виплата щомісячної державної допомоги припиняється у разі виникнення таких обставин:
досягнення дитиною, яка живе з ВІЛ, 18 років;
встановлення ВІЛ-експонованій дитині негативного ВІЛ-статусу або досягнення ВІЛ-експонованою дитиною, якій не встановлено ВІЛ-статус, 18 місяців;
зняття з обліку в уповноваженому закладі дитини, яка живе з ВІЛ, ВІЛ-експонованої дитини;
виїзду ВІЛ-експонованої дитини чи дитини, яка живе з ВІЛ, за кордон на постійне місце проживання;
смерті дитини.
14. У разі виникнення обставин, передбачених пунктом 13 цього Порядку, заявник зобов’язаний протягом п’яти робочих днів повідомити про такі обставини уповноваженому закладу.
Виплата щомісячної державної допомоги припиняється після безпосереднього виявлення уповноваженим закладом обставин, передбачених пунктом 13 цього Порядку, або отримання повідомлення від заявника за письмовим рішенням уповноваженого закладу з місяця, що настає після місяця, в якому виникли такі обставини.
У разі неповідомлення заявником про виникнення обставин, передбачених пунктом 13 цього Порядку, кошти надміру перерахованої (виплаченої) допомоги повертаються заявником добровільно або за рахунок наступних виплат у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної щомісячної державної допомоги.
Уповноважений заклад з моменту виявлення факту надміру перерахованої (виплаченої) щомісячної державної допомоги визначає обсяг неправомірно отриманих коштів та протягом п’яти робочих днів повідомляє про це заявнику шляхом використання мобільного зв’язку, надсилання повідомлення поштовим відправленням або на адресу електронної пошти.
Кошти надміру перерахованої (виплаченої) щомісячної державної допомоги повертаються заявниками на небюджетні рахунки уповноваженого закладу, відкриті в органах Казначейства.
У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлений строк уповноважений заклад вирішує питання про їх стягнення в судовому порядку.
15. Уповноважений заклад, що призначає та виплачує щомісячну державну допомогу, надає за зверненням заявника роз’яснення щодо порядку її призначення і виплати.
16. Керівники уповноважених закладів є відповідальними за правильність та своєчасність виплати щомісячної державної допомоги.
17. Уповноважені заклади забезпечують подання щомісяця до 15 числа до державної установи "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" інформацію про кількість дітей, яким у звітному періоді виплачено щомісячну державну допомогу.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2024 р. № 463
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2012 р. № 852 і від 27 листопада 2019 р. № 1121
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2012 р. № 852:
1) назву постанови викласти в такій редакції:
"Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ";
2) у пункті 1 слова "ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ" замінити словами "ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ".
1) підпункт 5 пункту 3 викласти в такій редакції:
"5) виплата регіональними закладами охорони здоров’я, які здійснюють медичне спостереження за людьми, які живуть з ВІЛ, щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ;";
2) пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Потреба в обсягах щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ, визначається регіональними закладами охорони здоров’я, які здійснюють медичне спостереження за людьми, які живуть з ВІЛ. Інформація щодо зазначеної потреби подається до державної установи "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України".
Державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" перераховує обсяги щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ, на небюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства, на ім’я регіональних закладів охорони здоров’я, які здійснюють медичне спостереження за людьми, які живуть з ВІЛ.
Виплата щомісячної державної допомоги ВІЛ-експонованим дітям до встановлення їм ВІЛ-статусу та дітям, які живуть з ВІЛ, здійснюється регіональними закладами охорони здоров’я, які здійснюють медичне спостереження за людьми, які живуть з ВІЛ, на особові рахунки одного із батьків або інших законних представників дитини, відкриті в установах банків.".